Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Kłótnia? Czy tylko się pospieramy? I jeszcze bez komentarza fajnie. teraz czuje się pilnowany.

Nie muszę się spierać, ja to wiem, stary jestem ale wiem póki moje oczy dobrze widziały

Napiszę,

No dobra po kolei.

Link do szturmana którego pokazałem na ebay czyli tego.

 

trochę różni się od tego co pokazał Grigorij, Prawda? (choć i wtedy tego werka nie ładowali bo go już nie mieli)

nie wiem w sumie po co to pokazałeś, bo to inne tarcze i inne zegarki, inna bajka.

Werk tego z ebay pochodzi z przed 1987roku a tarcza pochodzi z 1996 roku czy mam pisać dalej?

Nie wspomnę o wskazówkach minutowa chrona jest nowsza a w zasadzie podrobiona a reszta z innego modelu.

Tu jest oryginalna tarcza a jest to rok 1996 czy mam cos jeszcze dodać?

 

Przepraszam znikam i już nie będę zawracał głowy.

Lepiej nic już nie pisz smile.png i nie dodawaj . Bo akurat to co ja pokazałem katalogowego, to nie chodzi akurat o wskazówki i takie ble ble. Po prostu, znajdź błąd a dopiero później możemy mówić co jest nie tak. Ale widzę że inaczej to odbierasz wink.png

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nic już nie pisz smile.png i nie dodawaj . Bo akurat to co ja pokazałem katalogowego, to nie chodzi akurat o wskazówki i takie ble ble. Po prostu, znajdź błąd a dopiero później możemy mówić co jest nie tak. Ale widzę że inaczej to odbierasz wink.png

Jasne tak zrobię.

Zwróć uwagę, że właśnie zrobiłem to o czym pisałeś teraz. W każdym z tych przypadków o których pisałem napisałem co jest nie tak, przynajmniej jeden błąd.

Zresztą nie ważne, wracam z pytaniem.

Poniżej dwa, szukam "braci" w rozsądnych cenach i jak by ktoś widział z nimi katalog byłbym wdzięczny oba są 3133 lata 1991-1996.

Te są oryginalne, przynajmniej tak sądzę i powinny być dość powszechne ale nie są.

df8f2e9e68a13b65.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 i dalej wychodziło mnóstwo zegarków na 3133. Wzorów do licha i trochę. Wybór był duży ale popyt mniejszy i z tego względu paradoksalnie trudno te nowsze trafić.Podobnie z późniejszymi Szturmańskimi z jeszcze późniejszych lat.

Ps . Nie odpisałeś na moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlotych jest od metra.od lat 90 bylo 5 cyfr w numeracji mostu, mozna mniemac iz dochodzili do 100 tys rocznie. Bylo zerowane z koncem roku podobno.

Co do pytania ... co mam dokladnie rozwinac? Chyba kurcze nie kumam

Powtorzysz?

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlotych jest od metra.od lat 90 bylo 5 cyfr w numeracji mostu, mozna mniemac iz dochodzili do 100 tys rocznie. Bylo zerowane z koncem roku podobno.

Co do pytania ... co mam dokladnie rozwinac? Chyba kurcze nie kumam

Powtorzysz?

No właśnie ja nie zrozumiałem twojego wpisu że nie było takich werków. Masz na myśli 3133 czy ten konkretny w takiej konfiguracji części ? Numerację to wiesz że można sobie w buty wsadzić... ;) Nie było produkcji 100 tys rocznie tylko wiele wiele więcej. Numer przestawiał się w numeratorze z jego końcem i naprawdę o niczym nie świadczy w tych zegarkach. Te werki wcale nie były aż tak rzadkie i wyjątkowe. Z całym szacunkiem dla tych zegarków bo sam je cenię i lubię :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumam. Ten werk z ebay ma tzw dwuczesciowy reset chrona nie wiem czy to poprawnie nazywam. Popatrz u gory na taka blaszke ze srubka, laczy jakby dwie dzwignie. Ten model werka wystepowal do konca roku 1986 wraz z czcionka daty. Taka bardziej okragla.Potem czcionka byla bardziej kwadratowa. No i werk byl inny, inny lepszy uklad dzwigni. Co do produkcji. Nie zgodze sie za czasow zsrr byla mala do 10 tys rocznie. W latach 90 rosla chyba nawet 300 tys rocznie. To ze bylo w zsrr taka mala to logiczne. Nikt sie nie liczyl z wydajnoscia. Potem tak. Inna sprawa ze tlukli w latach 90 tzw zlote 5 mikronow bo rusek kupi zlote. Szturmany i inne odpadaly bo wtedy szalal kwarc. Tak mysle. Dopiero w latach 2000 zaczeto dbac o jakosc i probowac wypromowac marke. Ceny byly kosmos 300 i wiecej usd. Drogo ale to byl juz schylek. Dzis te z przed 1986 szybko uciekaja, tego sie szuka. To pozniejsze sa. Dzis sie podrabia szturmany bo to chyba jedyne co maja cene. I okeahy, na ebay sa teraz chyba 4 prawie oryginalne, 2 z bulgari oba moim zdaniem kombinowane 1 z wloch w pelni oryginalny kiepski stan i 1 z.... ale tego mecze ja wiec sza. Reszta to "nowe" okeahy z lat 2000, byly taki krotkie serie, chyba nawet z ta wspomniana przez ze mnie w aukcji wskazowka minutowa, oraz te nowsze z innymi przyciskami. A i musza byc juz P o ile wiesz o czym pisze. Ot wot. Sorki za bledy ale klepie z komory. Tyle chyba wiem. Jasne te zegarki to nie cud natury. Ale przy dobryvh wiatrach i smarowaniu 2-4 s na dobe to nie problem. I to w nich lubie. Choc sam na codzie laduje na reke eta7750 jakiejs dzwnej starej produkcji.

Uwielbiam je poljoty, chyba za prostote i latwosc dostepu, bno i cene. Najtanie eta7750 trzfilem za 600 zyka ale od razu do smarowania a te skubance po 500-600 mozna trafic, oczywisciec zwykle i po 1986 i szturmany po 1 tys. To jest dalej tazniej niz eta7750 lub co podobnego. Fajnie.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo w Warszawie polecacie do serwisu 3133, dobry, ale nie za drogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś do mnie trafiło.

Nie mogłem się oprzeć, stalowy z przed 1987 roku.Tarcz ma swoje widziane już, reszta w miarę ok, chrono startuje i zeruje jak trzeba, te starsze mają ciężki puknięcie chrona, to się wyczuwa., te nowsze lekko pracują. Jedno stalowe koło, jest w porządku.

7857ba9023ed5f15.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze mam problem z oceną Okeanów pod względem oryginalności. Tu wątpliwości nie ma. Brałbym od razu. Fajny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponad 20 lat leżał w szufladzie, przypomniałem sobie i teraz będę go reanimował.

Co ciekawe, po nakręceniu chodzi dość dokładnie, około +10 s/24h.

Chronograf nie działa, przyciski i dźwignie są ok, ale walnięte jest koło pośrednie od napędu centralnego sekundnika chrono.

Zegarmistrz rozłożył ręce, muszę sam szukać części.

Aha, no i szkiełko jest potrzebne mellow.png

post-111999-0-81314200-1582463717_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechały kolejne dwa.
Nowy szturman, trochę mnie wskazówka chrona nie przekonuje, jej kolor ale może się wy różowił, no i sekundowa... ale stop sekunda działa.
Drugi z 1978 rok z opisem na deklu i tu nie ma wątpliwości. Jest Ok.
Oba w stali bez 2 zdań.
Ręka kobiety jest lepsza do zdjęć :).

https://photos.app.goo.gl/E1HL9z22gt1TUr3S8

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechały kolejne dwa.

Nowy szturman, trochę mnie wskazówka chrona nie przekonuje, jej kolor ale może się wy różowił, no i sekundowa... ale stop sekunda działa.

Drugi z 1978 rok z opisem na deklu i tu nie ma wątpliwości. Jest Ok.

Oba w stali bez 2 zdań.

Ręka kobiety jest lepsza do zdjęć :).

 

https://photos.google.com/album/AF1QipNZDAPz1ozYI6nD8EmBwPiWkWjCOvIw7YcZ_gCv/photo/AF1QipMoRmigCb3iC0WSRa019tCOjMWNVRwExJ8FyIVX

Link nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same noworusy ale buran ciekawy ma bezel z klikiem i przeszklony dekiel

post-46659-0-31561900-1582886605_thumb.jpg

post-46659-0-67739400-1582886621_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerze ubranko smile.png

Okeah leży obok, pokaż go lepiej

 

Jarek

przełóż pasek na afagńca bo tak bransoletka jakos nie tegos...tak myślę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okeah leży obok, pokaż go lepiej

 

Jarek

przełóż pasek na afagńca bo tak bransoletka jakos nie tegos...tak myślę smile.png.

Szukaj wcześniej , był nie tak dawno pokazany wink.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten skrajnie z prawej całkiem ładny Poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu nie tak dawno mówił że ma jekieś części do 3133wink.png potrzebne koło godzinowe, blaszka miedzianka i dźwignia krótka stopera sleep.png może ktoś coś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem szturmańca na jubilee.

Całkiem nieźle to wygląda :)

post-69167-0-55957500-1583168355_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.