Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Taki odpustowy jak ze straganu przy kościele 😁

IMG_20200823_101520.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zwracam się z prośbą o ocenę tego zegarka , jestem kompletnie zielony w tym temacie. Jakiekolwiek info mile widziane. Brakujacy Jeden przycisk niestety. Zegarek raz chodzi raz nie. Ogólne pytanie czy jest wart reanimacji. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.

received_657038868274286.jpeg

received_356620425508699.jpeg

received_2721734684779111.jpeg

received_3236068756487277.jpeg

received_432897094347912.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pokaże co mi wpadło i dojechało.

Koledze Sanikowi zarąbię wskazówki kiedyś  :). 

A wszystko oryginały stop sekunda rabotajet a Poljocik z lat 93-95 fajniutki. Ma bardzo dobrą kopertę w chromie a sprzedawca pisał nareżewka :).

Nawet na tym zdjęciu widać, że szturmany w stali, Prawda?

IMG_20200909_212020.jpg

 

Diki.

Moje zdanie.

Zegarek z okolic 2000+ przycisk hm trudny temat. generalnie były ich tysiąc, nie specjalnego i poszukiwanego.

Raz chodzi raz nie, smar zastygł? Chrono chodzi?

Przegląd u zega około 150-200 ale przycisk ...nie widziałem nie słyszałem...

Myślę, że jak maks wyjdzie Cię 500 zyka  to chyba warto ale ja spaczony jestem bo wciąż za moje chrona niektórzy oferują 200 i biorę... 

co wprowadza mnie w śmiech.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek środkowy zegarek z zdjęcia, na ręcę 48 godzin z tego, noc (coś od 17:00 :) bo)  zdejmuję zegarki jak jestem w domu) na szafce, że ma stop sekundę łatwo precyzyjnie ustawić. 

Co więcej bez żadnego przeglądu i rewizji i kręcenia z moim udziałem (bo to bez sensu bez przeglądu) zanotował +7 s

i jak tych zegarków nie lubić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2020 o 21:33, Elob500 napisał:

Przegląd u zega około 150-200

 

Poprosze o namiar na zegarmistrza, który zrobi serwis 3133 za 200 zł


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz, ja sam mam majstra, który robi smarowanie, czyszczenie i regulację chronografu niewiele drożej. Tylko nikt Ci namiaru na takiego majstra nie poda, bo jak już trzeba czekać miesiącami, to jak jeszcze Ty się wpakujesz w kolejkę, to już w ogóle za rok zobaczymy swoje zegarki :D  Są ludzie, którzy mają fajne ceny, dobrą jakość usług i znają się na swojej robocie, ale taki majster to skarb największy. Ja swojego to bym w złote ramki oprawił, na rękach nosił i ptasim mleczkiem karmił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wpadło mi kolejne cudo (no były i nie cuda też :)).

Tym razem cena spora ale akceptowalna, no i z końcówki 1986 początku 1987. W doskonałym stanie, stop sekunda działa, dzięki czemu przez 24h różnica wyniosła tylko 2 sekundy...

Czyli nic.  Na rękę :).

No i chwalę się.

 

IMG_20201209_095613.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! Takiego szukam🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2020 o 21:33, Elob500 napisał:

Najpierw pokaże co mi wpadło i dojechało.

Koledze Sanikowi zarąbię wskazówki kiedyś  :). 

A wszystko oryginały stop sekunda rabotajet a Poljocik z lat 93-95 fajniutki. Ma bardzo dobrą kopertę w chromie a sprzedawca pisał nareżewka :).

Nawet na tym zdjęciu widać, że szturmany w stali, Prawda?

IMG_20200909_212020.jpg

 

Diki.

Moje zdanie.

Zegarek z okolic 2000+ przycisk hm trudny temat. generalnie były ich tysiąc, nie specjalnego i poszukiwanego.

Raz chodzi raz nie, smar zastygł? Chrono chodzi?

Przegląd u zega około 150-200 ale przycisk ...nie widziałem nie słyszałem...

Myślę, że jak maks wyjdzie Cię 500 zyka  to chyba warto ale ja spaczony jestem bo wciąż za moje chrona niektórzy oferują 200 i biorę... 

co wprowadza mnie w śmiech.

do czego służy dodatkowa koronka zlokalizowana na godz 9-ej? Tak jak w zegarku na skrajnej prawej pozycji?

Jakiś obrotowy ring w kopercie, czy coś innego?

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zadra napisał:

do czego służy dodatkowa koronka zlokalizowana na godz 9-ej? Tak jak w zegarku na skrajnej prawej pozycji?

Jakiś obrotowy ring w kopercie, czy coś innego?

 

Ona kręci tym wewnętrznym niebieskim ringiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paweł Bury. napisał:

Ona kręci tym wewnętrznym niebieskim ringiem

dziękuję za potwierdzenie przypuszczenia  👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 22:49, renqien napisał:

Znajdziesz, ja sam mam majstra, który robi smarowanie, czyszczenie i regulację chronografu niewiele drożej. Tylko nikt Ci namiaru na takiego majstra nie poda, bo jak już trzeba czekać miesiącami, to jak jeszcze Ty się wpakujesz w kolejkę, to już w ogóle za rok zobaczymy swoje zegarki :D  Są ludzie, którzy mają fajne ceny, dobrą jakość usług i znają się na swojej robocie, ale taki majster to skarb największy. Ja swojego to bym w złote ramki oprawił, na rękach nosił i ptasim mleczkiem karmił. 

 

To jest serio o zatajaniu namiaru na dobrego zegarmistrza bo Ci szkoda kolejki?

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo polowałem na szturmana w znośnej cenie i znośnym wyglądzie, czasem myślę, że tych zegarków już nie ma, leżą po pudełkach i nie tykają. 

Do mnie przyszedł po prawie 2 miechach zegarek...Jest co prawda sporo do pochylenia się ale co tam.  Pomożecie? Pomożemy :). 

Gorzej że już będę musiał wiele rzeczy robić sam... takie czasy...

Wskazówka chrona chinczyk, tarcza zmęczona, wskazowki godzinowa i minutowa, też mają już sporo godzin, raczej nie z tego zegarka.

Reszta jest prawie w porządku. Ot trafić oryginał z tamtych lat... zaczyna być problemem.

Mimo tego stal to stal i chodzi na łapie,  

Edycja 10:00 13-01

przez 24 h, z tego za dnia na łapie 6 sekund w plecy, jak ich nie kochać?        

 

 

IMG_20210112_135635.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów warto było przed spaniem parę tygdoni temu obejrzeć zakątki netu i wynaleźć to. 

Ciekawe bo do tego w kilku pozycjach całkiem znośnie i równo tyka. Co prawda BE mnie martwi ale jeszcze nie wiem tego co dalej...

Pomiar na moim nowym nabytku, czas zacząć ja naprawiać :). 

 

 

 

 

IMG_20210202_182651.jpg

IMG_20210202_184613.jpg

Przy okazji wpadły złote razem z pudełkami i paszportami.

Mają ładnie zachowany stan, jakby komu się spodobały to mogę odstąpić w co wątpię :). Musiałem je też kupić.  

IMG_20210202_183401.jpg

IMG_20210202_184006.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okeah super. 

Pokażesz mechanizm? Albo napisz które lata. 

Sepię takiego od jednego kolegi z forum już długo - ale wysępie w końcu 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie około 1981-1982 jedno koło sekundowe stalowe po literach i cyfrach na mostku wnoszę iż to ten okres.

Oczywiście ma podwójne resetowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś mi wpadło z hameryki, czyli wróciło na swój kontynent. Oryginał bez śladu zużycia, okolice 1991 roku już z niebieska sekundową wskazówką!

Zwykły Poljot ale czy na pewno?

renqien!!! ;).

 

IMG_20210218_214913.jpg

IMG_20210218_215018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.