Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Z wychwytem i balansem problemu nie będzie, pasuje od zwykłego poljota 26XX.2h


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sergius napisał(-a):

A moze mi ktos wskazac roznice miedzy 3133 a 3132?

Było dyskutowane tutaj

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/199506-kody-werków/?do=findComment&comment=3072643

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2022 o 11:09, sergius napisał(-a):

Pokazywalem w nowych nabytkach to pokaze i tutaj.Znaleziony wczoraj na targu staroci.I tu ponawiam pytanie da sie odrestaurowac ten mechanizm? Nie co dzien spotyka sie 3132.

IMG_20220924_170652351.jpg

IMG_20220924_170718205.jpg

IMG_20220924_170553330.jpg

IMG_20220924_170757185.jpg

 

Ten jest pordzewiały, odpuść, szkoda Twego czasu i pieniędzy.  Werk to śmietnik. Nabity most 3132 może się nadać.

Koperta wygląda na stalową, tarcza po oczyszczeniu może... wskazówki, no cóż, małe ujadą, duże skorodowane. 

Zwróć uwagę na osie wskazówek, korozja. Zatem cały werk to śmietnik.

Masz kopertę i tarczę, zacznij od tego albo sprzedaj mi kopertę lub całość (w cenie koperty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

 

Ten jest pordzewiały, odpuść, szkoda Twego czasu i pieniędzy.  Werk to śmietnik. Nabity most 3132 może się nadać.

Koperta wygląda na stalową, tarcza po oczyszczeniu może... wskazówki, no cóż, małe ujadą, duże skorodowane. 

Zwróć uwagę na osie wskazówek, korozja. Zatem cały werk to śmietnik.

Masz kopertę i tarczę, zacznij od tego albo sprzedaj mi kopertę lub całość (w cenie koperty).

Dzieki za rady.Jednak podejme sie proby odrestaurowania i jestem w stanie sporo na to poswiecic (cos mnie w nim urzeklo).Koperte zawsze mam czas sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sergius napisał(-a):

Dzięki za rady.Jednak podejmę się próby odrestaurowania i jestem w stanie sporo na to poświecić (coś mnie w nim urzekło). Kopertę zawsze mam czas sprzedać.

 

Tylko nie bierz nowego werka tego z jednoczęściowym resetem, jak chcesz by było w miarę jak a tamtych lat. Koszt dobrego u działającego to około +600

Według mnie musisz wymienić prawie wszystkie części, spr czy na płytach nie ma korozji.

Wskazówki Ci się rozpadną poszukaj podobnych.

Trzymam kciuki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Elob500 napisał(-a):

 

Tylko nie bierz nowego werka tego z jednoczęściowym resetem, jak chcesz by było w miarę jak a tamtych lat. Koszt dobrego u działającego to około +600

Według mnie musisz wymienić prawie wszystkie części, spr czy na płytach nie ma korozji.

Wskazówki Ci się rozpadną poszukaj podobnych.

Trzymam kciuki..

Dzieki na prawde za dobra rade.A moze masz taki werk na zbyciu?

12 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

 

Ten jest pordzewiały, odpuść, szkoda Twego czasu i pieniędzy.  Werk to śmietnik. Nabity most 3132 może się nadać.

Koperta wygląda na stalową, tarcza po oczyszczeniu może... wskazówki, no cóż, małe ujadą, duże skorodowane. 

Zwróć uwagę na osie wskazówek, korozja. Zatem cały werk to śmietnik.

Masz kopertę i tarczę, zacznij od tego albo sprzedaj mi kopertę lub całość (w cenie koperty).

Dzieki za rady.Jednak podejme sie proby odrestaurowania i jestem w stanie sporo na to poswiecic (cos mnie w nim urzeklo).Koperte zawsze mam czas sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dzieki na prawde za dobra rade.A moze masz taki werk na zbyciu?"

 

Kupię prawie każdy w tych pieniądzach. Jestem dla Ciebie teraz konkurencją :).

 

Prawda jest taka, że działające i nie pogrzebane werki z przed 1986 roku to już rzadkość ale można trafić.

Ceny wywoławcze to ponad 800  

TU masz https://www.ebay.de/itm/265882103705?hash=item3de7ceef99:g:4kAAAOSwnSNiwbfQ&amdata=enc%3AAQAHAAAAoCEuPUnK4VVYIevuJMv31i2DLNo7F0O3g4iQv5a6D70bvmNdhwT5eKnttA8WHaRHy5mJZRk%2FJgm4%2FxuQyueQLb9ayLxn0EwHAjp92MOGcF2BvnLPPc7xRqUwDzQYMEReH%2FeVHw6aZbAQS5vxsEIY%2FciQMUBMR8juuRRAbBiIfo0Z%2Fktb95GKN%2FQxbaCLt5YAlQz3e9wqeRofkFr4x54FVg4%3D|tkp%3ABk9SR9q34IPwYA

 

Najtańszy w tej chwili ale jak poszukasz... to może się uda taniej.

Taki ostatni kupiłem ale nie działa wszystko.

https://www.ebay.pl/itm/325279882607

 

Wiem co piszę ... odpuść temat, wyjdzie Cię około (werk 800 zyka+wskazówki+zega, chyba ze umiesz sam) coś tam jeszcze jakieś 1000-1400 zyka.

Dasz radę działaj.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2022 o 20:45, Elob500 napisał(-a):

"Dzieki na prawde za dobra rade.A moze masz taki werk na zbyciu?"

 

Kupię prawie każdy w tych pieniądzach. Jestem dla Ciebie teraz konkurencją :).

 

Prawda jest taka, że działające i nie pogrzebane werki z przed 1986 roku to już rzadkość ale można trafić.

Ceny wywoławcze to ponad 800  

TU masz https://www.ebay.de/itm/265882103705?hash=item3de7ceef99:g:4kAAAOSwnSNiwbfQ&amdata=enc%3AAQAHAAAAoCEuPUnK4VVYIevuJMv31i2DLNo7F0O3g4iQv5a6D70bvmNdhwT5eKnttA8WHaRHy5mJZRk%2FJgm4%2FxuQyueQLb9ayLxn0EwHAjp92MOGcF2BvnLPPc7xRqUwDzQYMEReH%2FeVHw6aZbAQS5vxsEIY%2FciQMUBMR8juuRRAbBiIfo0Z%2Fktb95GKN%2FQxbaCLt5YAlQz3e9wqeRofkFr4x54FVg4%3D|tkp%3ABk9SR9q34IPwYA

 

Najtańszy w tej chwili ale jak poszukasz... to może się uda taniej.

Taki ostatni kupiłem ale nie działa wszystko.

https://www.ebay.pl/itm/325279882607

 

Wiem co piszę ... odpuść temat, wyjdzie Cię około (werk 800 zyka+wskazówki+zega, chyba ze umiesz sam) coś tam jeszcze jakieś 1000-1400 zyka.

Dasz radę działaj.

 

 

 

Dziekuje za slowa otuchy.Zegarek ,jesli uda mi sie go odrestaurowac chcialbym zostawic dla siebie.Dla tego cena nie jest az taka wazna (oczywiscie wszystko ma swoje granice).Chcialbym jeszcze poznac twoje zdanie na temat roznic miedzy 3133 a 3132.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sergius napisał(-a):

Dziekuje za slowa otuchy.Zegarek ,jesli uda mi sie go odrestaurowac chcialbym zostawic dla siebie.Dla tego cena nie jest az taka wazna (oczywiscie wszystko ma swoje granice).Chcialbym jeszcze poznac twoje zdanie na temat roznic miedzy 3133 a 3132.

Pisałem nie mam zdania bo nie znam ruskiego tak dobrze. Pokazałem materiał. 

Według mnie organoleptycznie nie widzę różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2022 o 18:12, sergius napisał(-a):

Dziekuje za slowa otuchy.Zegarek ,jesli uda mi sie go odrestaurowac chcialbym zostawic dla siebie.Dla tego cena nie jest az taka wazna (oczywiscie wszystko ma swoje granice).Chcialbym jeszcze poznac twoje zdanie na temat roznic miedzy 3133 a 3132.

Będę kibicować w odbudowie.

Wrzuć czasem info, jak idą postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na pewno nie tania


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poszukiwan czesci do mojego Szturmana (trupka) trafil sie tanio taki gosc wiec przygarnolem.Czas mierzy ale chrono nie dziala (zobaczcie z jakim paskiem przyszedl)

IMG_20221007_163237086.jpg

IMG_20221007_163214572.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wieczór.

 

Czy tutaj wszystko jest jak trzeba  oryginał/składak 

Który mechanizm jest starszy?

Z góry dziękuję za informację 

20221101_191924.jpg

20221101_191957.jpg

20221101_192039.jpg

20221101_192105.jpg

20221101_192132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Dobrze że wieczór.

 

Czy tutaj wszystko jest jak trzeba  oryginał/składak 

Który mechanizm jest starszy?

Z góry dziękuję za informację 

 

 

 

 

 

Wg mnie wszystko ok. W jasnym jest starszy mechanizm (białe koła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrny Około 1981 do 1983

Czarny 1982/3 do 1986

Przez moment myślałem że czarny może być stalowy ale nie to chrom.

 

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.