Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne to wszystko. Numery werku niby zgodne z papierami, ale model w papierach to 1981706 czyli jasny, a zegarek to czarny czyli powinien być 1981704.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Danierzyk napisał(-a):

Myślałem że jak nr się zgada to oryginalne :)

Wyrwałem za 1100 w zestawie jeszcze pudełko i bransoleta.

 

Spoko cena. dobra znaczy się. Ciesz się.

Kwity jak to kwity, jak będziesz robił sell to nie oszukuj i tyle.

Zegarek świetny.

Werki każdego roku były zerowane i zawsze był numer 0001 itd. Dlatego ktoś na to trafił.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ten powinien mieć stop sekundę ?a tego nie ma .  Myślę że to składak, ale wszystko jest możliwe . 

 

340663998_767405898169483_7157893081104748549_n.png

343072366_6221959254537485_3537675389868568821_n.png

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, renqien napisał(-a):

Ma, tylko pewnie nie działa.

Panie kolego, ten werk nie jest ze stop sekundą. kto się nie zna to nie wie o co chodzi . Chodzi o ten konkretny werk. to jest zwykłe 3133 . A podmienić można wszystko  .

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tam widzę dzyndzel pod mostkiem, ale może się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, renqien napisał(-a):

Nie wiem, ja tam widzę dzyndzel pod mostkiem, ale może się mylę...

no przykro, ale to nie werk 31659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wytłumacz na czym polega różnica, bo takie puste gadanie na nic się nie zda, a tak to chociaż czegoś się nauczę. Po to jest ten wątek i forum, żeby dzielić się wiedzą, a ja jako prosty kubański chłop małorolny nie widzę różnicy między pokazanym, a tym chociażby:

 

48695123177_bb0ba9c635_b.thumb.jpg.cd3a7fcb046f6365833ff26b86df7c77.jpg

 

Pewnie czegoś nie wiem i dlatego warto by było wskazać, gdzie leży pies pogrzebany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że tylko mostek z oznaczeniem jest 31659. Ten model powinien mieć stop sekundę ale ewidentnie nie ma.

 

DSC06161.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kchrapek ooo! I tera widzę :) Ja zawsze patrzyłem tylko na dzyndzel ze sprężynką, nie zwróciłem uwagi, że z drugiej strony też coś jest. Dzięki dobry człowieku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, renqien napisał(-a):

@kchrapek ooo! I tera widzę :) Ja zawsze patrzyłem tylko na dzyndzel ze sprężynką, nie zwróciłem uwagi, że z drugiej strony też coś jest. Dzięki dobry człowieku ;) 

właśnie robiłem , ale Krzysiek mnie wyprzedził 

48695123177_bb0ba9c635_b.thumb.jpg.cd3a7fcb046f6365833ff26b86df7c77 (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, grigorij007 napisał(-a):

no przykro, ale to nie werk 31659

Do tego werk po 93 roku po balansie widać. Jakaś rzeźba przy balansie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest mechanizm drugiego  zegarka  Poljot 3133 tego sprzedawcy. Sprzedawane są w tym samym czasie.

 

Wydaje się, że cześć tamtego mechanizmu 31659 znajduje się w w tym Poljocie.

W ten sposób oryginalny zegarek zamienia się w składaka...

 

Bez tytułu2.jpg

Bez tytułu2a.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zły wątek :).

Elementy stop sekundy na zdjęciu. Wymieniony zegarek  ma dwa z nich.  

obraz.png.8244b5ebf20d5a834c15842c862b872f.png

 

Dwa z nich, przejrzałem wszystkie moje 31659 ze stop, i nie mam takiego modelu. Zastanawia mnie, że jeśli jest "płytka stop sekundy" to czemu nie ma bolca?

Ten egzemplarz jest wczesny (o ile koło balansu jest złote). To, że był kręcony to jasne, śruby są po charatane.

Ciekawe. Gdzie ta aukcja?

obraz.png.3a207e43420c5e515d87de985c6bf963.png

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, art_69 napisał(-a):

To jest mechanizm drugiego  zegarka  Poljot 3133 tego sprzedawcy. Sprzedawane są w tym samym czasie.

 

Wydaje się, że cześć tamtego mechanizmu 31659 znajduje się w w tym Poljocie.

W ten sposób oryginalny zegarek zamienia się w składaka...

 

 

 

Jakiś manekin je poskładał w cały świat ; czyli trzeba kupić dwa i zrobić porządek 🙂 i żeby nie było wątpliwości, jak to powinno wyglądać 

Shtm-19.jpg.bd995b622fb251d6fe91a2897304c0a4.jpg

Shtm-12.jpg.2dd86bc1687799684210529b4024682a.jpg

Shtm-08.jpg.989e09156805cd365dc42fa7a4437625.jpg

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partacz Włodzimierz Wyszynski co to ma niby papiery ze szwajcari zawalistego zegarmistrza je sprzedaje...

Ogólnie chłop w zegarmistrzostwie zatrzymał się w latach 70 i na przykład uważa że myjka ultradźwiękowa to zło wcielone i kiedyś jej nie było i świat był lepszy XDD

Jednemu koledze właśnie odesłał iwc to jest mała szansa że trafi on na weryfikację do mnie 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Partacz Włodzimierz Wyszynski co to ma niby papiery ze szwajcari zawalistego zegarmistrza je sprzedaje...

Ogólnie chłop w zegarmistrzostwie zatrzymał się w latach 70 i na przykład uważa że myjka ultradźwiękowa to zło wcielone i kiedyś jej nie było i świat był lepszy XDD

Jednemu koledze właśnie odesłał iwc to jest mała szansa że trafi on na weryfikację do mnie 🙃

Gdzie to wystawione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na różnych grupkach na fb

Dodam że z większości zegarmistrzowskich grup już wyleciał 🙃

W okazjach jest screen jednego z tych lepionych poljotów 

Sprawdziłem i nie ma go już na tej grupie

IMG_20230430_124911.thumb.jpg.7c3e0309eba9bc2ee6d009634cf86a30.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

Zły wątek :).

Elementy stop sekundy na zdjęciu. Wymieniony zegarek  ma dwa z nich.  

obraz.png.8244b5ebf20d5a834c15842c862b872f.png

 

Dwa z nich, przejrzałem wszystkie moje 31659 ze stop, i nie mam takiego modelu. Zastanawia mnie, że jeśli jest "płytka stop sekundy" to czemu nie ma bolca?

Ten egzemplarz jest wczesny (o ile koło balansu jest złote). To, że był kręcony to jasne, śruby są po charatane.

Ciekawe. Gdzie ta aukcja?

obraz.png.3a207e43420c5e515d87de985c6bf963.png

Z tym, że to koło balansu nie jest złote. 

Edytowane przez Vasquez
bląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Vasquez napisał(-a):

Z tym, że to koło balansu nie jest złote. 

Tego akurat na zdjęciu nie widać, przynajmniej ja nie ma pewności, Wygląda dość dziwnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to bym pozbierał osoby co kupiły od tego typa 3133 itp? I najwyżej potem jak się uda to poskładałbym to spowrotem tak jak powinno być dopóki jest to jeszcze do odkręcenia i by potem frankeny nie latały po rynku przez jednego partacza


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego szturmana, bo go kupiłem. W zegarku stop sekunda działa i zegarek jest sprawny . Wygrałem licytację, myślę że 1290 to cena raczej do przyjęcia jest  . Jak już dojdzie , to będzie co robić, żeby wyglądał jak przystało na szturmana. 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.