Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to moje 13,14 :)

adck.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Mam jeszcze Burana chrono, ale na razie fotki brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne te Wasze Poljoty. Jest pytanie - gdzie można upolować te chrono w takim stanie jak Wasze sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam, gdzie zwykle - allegro, zatoka, bazarki... Choć muszę przyznać, że na allegro zrobiły się koszmarnie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zatoce są jeszcze droższe. Zegarek używany w średnim stanie na allegro można kupić za 500zł podczas gdy na zatoce to już 900zł.

Trzeba się przyzwaczaić do tego, że z roku na rok te zegarki będą co raz droższe ponieważ jest ich co raz mniej.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i liczenie na forum także z pewnością napędzą koniunkturę :-)

Sam nie mam, zazdraszczam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, one się nigdy nie znudzą ;]

 

Mnie natomiast inna przykrość spotkała, chciałem oddać swojego na czyszczenie i konserwacje, w odpowiedzi natomiast usłyszałem "niestety, jedyny zegarmistrz, który potrafił to u nas rozłożyć i złożyć od trzech miesięcy leży na cmentarzu..." No i problem mi sie w Warszawie zrobił, Pan Rosiak na chronografy sarka, w niesprawdzone ręce nie oddam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, coraz trudniej znaleźć zegarmistrza, który się podejmie naprawy 3133.

W Tarnobrzegu jest 3 zegarmistrzów z czego jeden tylko zmienia bateryjki, drugi na wstępie poinformował, że nie dotyka się do chronogarfu, a trzeci może by się i podjął naprawy, ale jakoś boje się mu powierzyć tak skomplikowany mechanizm - każdy zegarek naprawiany u niego musiałem oddawać do poprawki bo coś zawsze było spartolone.

 

Wiem, że kolega Tomtom ma zaufanego zegarmistrza w Trójmieście, który hurtowo naprawia 3133. Może spróbuj się z nim skontaktować na PW.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Strzała łapie się do tego tematu to będzie nr 15:

 

strieka111.jpg

 

strieka67.jpg

 

strieka531.jpg

 

strieka161.jpg

 

Stalowa tarcza jest IMO najładniejsza. Świetnie się mieni i zmienia kolor w różnym oświetleniu. No i te czerwone akcenty dodają smaczku...

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dobrze, że poruszyłeś temat. Może by tak w ogóle zrobić temat "radzieckie chronografy" ? Ciekaw jestem ile osób ma 3017 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój chrono. Jak widać troche z innej bajki. Przepraszam za podłe zdjęcie, ale nie mam dobrego aparatu pod reką.

 

IMG_3604.JPG

 

Często o tym modelu się mówi, że upamięnia radziecko-japońskie negocjacje dot. Wysp Kurylskich. Tymczasem do takich rozmów wogóle nie doszło, acz wiele się po nich spodziewano - kończący swój żywot ZSRR liczył na japońską pomoc ekonomiczną. Tak więc upamietnia, ale jedynie kutuazyjną wizytę Gorbaczowa (już prezydenta ZSRR) w Japonii i tyle.

 

Drugą ciekawostką jest, że ten model został wyprodukowany w limitowanej ilości 10 000 egzemplarzy. Mój ma numer... 11 256!!! :D Tak więc limit limitem, ale tłuczono ponadnormatywne egzemplarze dopóki starczało podzespołów. Dla mojego zabrakło dedykowanych wskazówek. W oryginale miał wskazówki od lotniczego chronografa - pasujące jak pięść do nosa czarnozielone semafory. Oczywiście wymieniłem je na coś delikatniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doliczyliśmy do 16. Czy naprawdę tylko tyle jest chroniaków 3133 na tym forum? ;)

Nie wstydźcie się... :rolleyes:

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro będzie Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubię reedycji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zazdroszczę, Okean to chyba ostatni chcianych rusków, którego jeszcze nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17

dsc05355sj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek aż miło popatrzeć! To już kwintesencja kolekcjonerstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmrffmrfmrff....

 

(śmiertelne zadławienie poranną kawą)

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, gartulacje!!! Świetnie zachowany Ocean.

Czy koperta jest stalowa?

Widzę, że skala telemetryczna jest w milach morskich chyba. W moim cywilnym jest w kilometrach.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.