Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MałaMi

Stary zegarek Pawel Bure

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy zegarek kluczykowy bez zdjęć tyłu koperty i mechanizmu nic więcej się nie powie - na tarczy najprawdopodobniej podobizna imperatora Rosji Aleksandra III ale pewności nie mam 100%  

Zegarek drugi na pewno z podobizną imperatora Mikołaja II - zegarek ten to zegarek nagrodowy za wzorowe strzelanie - było kilka odmian tego motywu wręczano je za wybitne osiągnięcia w strzelaniu z broni długiej , krótkiej , dla artyleżystów itp... były też za wyniki w sportach jak pływanie szermierka jazda konna pływanie , lekkoatletyka i jeszcze kilka innych - podczas trwającej mody na wręczanie nagrodowych zegarków szczytem są lata 1907  do  1914 dwór carski zamówił i wręczył ponad 6100 sztuk takich czasomierzy najwięcej za wzorowe strzelanie z gwintówki i rewolwera 2280 sztuk

Dostawcami tych zegarków na dwór cara byli Paweł Bure , Moser, Heinrich Khan i kilku mniej znanych Fils De R.Picard & Cie

Oba zegarki srebrne jak na Rosje to pewnie w próbie 0.875/84

Daj więcej zdjęć mechanizmu i wszystkich napisów na kopercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co od razu tak niegrzecznie? Przecież widać, że się człowiekowi coś przycięło... Nie każdy ma od razu wielką wprawę w obsługiwaniu tego zacnego forum... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam tylnej klapki do zegarka kieszonkowego Paweł Buhre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam tylnej klapki numer 315599 pawel Buhre czy może ktoś ma do sprzedania lub ewentualnie wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych zegarków było sporo - kryte,odkryte,małe,duże,srebrne,złote itd.... ciężko będzie coś dopasować jaki by nie był a o numerze to zapomnij bo z tym numerem był tylko jeden taki dekielek - ten co Ci zginął 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i mam pytanie dotyczące zegarka od którego zaczęłam ten wątek w 2013 roku  :) 

Zegarek leżał w szufladzie i w końcu postanowiłam oddać go do naprawy. Jest on aktualnie w Warszawie i potrzebuję porady, do kogo powinnam go oddać i który specjalista podjąłby się dorobienia/wymiany owego wałka i koronki. Wiem, że jest lista adresów polecanych fachowców, ale ja stolicy kompletnie nie znam. Zegar jest u znajomego, który zgodził się załatwić sprawę, ale potrzebuję namiarów, bo nie mogę życzliwej dobrej duszy pogonić według listy i kazać mu odwiedzać każdy zakład po kolei!

Człowiek czeka na namiary i kwotę do jakiej ma się zgodzić. Jakiej ceny mogę się spodziewać w stolicy? Te 150 zł to była cena sprzed kilku lat i była to stolica Podkarpacia.

Dziękuję z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.