Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

duszkapawel

Ile może być

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Bez urazy, ale to kiepski chińczyk.

Poczytaj regulamin (zakaz wycen zegarków).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest Chińska marka udająca bogate zegarki dla niedoinformowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Zdecydowanie przeplaciles. Wirtualna marka...

 

Sent from my BlackBerry 9790 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację - przepłaciłeś bo to wirtualna marka.


cessante causa, cessat effectus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to że jest to chińczyk to nie znaczy że wykonanie jest złe

Przecież są tu cyrkonie

jest ze złota

jest dobra branzoleta

mechanizm automatyczny

nie sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym złotem to raczej nie przesadzałbym... :):ph34r: :ph34r:


cessante causa, cessat effectus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest ze złota to zrobiłeś świetny interes. Co prawda w tej cenie można już kupić 14k złotą damską doxę czy nawet longinesa ale vintage i bez mechanizmu automatycznego. Belfort, Belfort hm to ci od ekskluzywnej odzieży w rozmiarach XXL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego:

- nie cyrkonie, tylko niestety kawałeczki plastiku - a nawet cyrkonie nie są wiele warte,

- nie jest ze złota, tylko pomalowany na złoto - znajdź w sieci inne zegarki tej "marki" i poczytaj dokładnie opisy,

- bransoleta jest pokryta jakimś śmiesznym czymś, co odpadnie po stuknięciu - przynajmniej ja bym się o to bał - zdecydowanie nie jest to dobrej jakości ceramika, jak chociażby w Rado,

- mechanizm automatyczny made in "niewiadomo co" jak na mój gust - nigdzie nie jest napisane, jaki to mechanizm.

 

Jedynym wartościowym elementem są wskazówki "marki Miyota" - tak jest napisane w opisie podobnego modelu z linku poniżej. Takie same dają do perfectów za 20 zł w kiosku (nie urażając tej cenionej przez wielu i popularnej marki).

Mimo wszystko zegarek nie jest wart złamanego grosza, a już na pewno nie 700 zł, czy "o zgrozo" 7, czy 15 kawałków (patrzcie niżej :P)

http://chatonglamour...-hera-gold.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 21 klejnotów więc musi być sporo wart. Ale kolego tu chyba nikt nie kupi tego zegarka nawet za wartość jednego klejnotu. Pójdź do zegarmistrza i on powie Ci prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]sam dałem za niego 700zł ciekawi mnie czy czasem nie przepłaciłem ?

 

Kupiłeś ten zegarek bo Ci się podobał czy jako inwestycję na tzw "czarną godzinę" ?

Jeśłi kupiłeś bo Ci się podobał to nie rozumiem po co pytasz czy nie przepłaciłeś - uznałeś że jest tyle wart i po temacie inaczej byś za niego tyle nie zapłacił.

A jeśli kupiłeś ten zegarek jako inwestycję to... swoich pieniędzy bym Ci nigdy nie powierzył bo moim zdaniem przepłaciłeś całe 700zł gdyż w moim subiektywnym odczuciu ten zegarek nie ma żadnej wartości bo za nic w świecie bym go nie założył na swój nadgarstek.

 

Wartość rzeczy to kwestia indywidualna - co prawda istnieje umowne określenie ceny (np w sklepach) ale jak sam się pewnie przekonasz analizując min. to forum wartość rzeczy pozornie takich samych może kształtować się na rożnym poziomie... wszystko zależy ile kto za co chce zapłacić... ;)

 

P.S.

W opisie najbardziej podoba mi się "ramka z diamentów sześciennych (Zirconia)" Prościej było by chyba napisać że chodzi o tlenek cyrkonu a dokładniej o dwutlenek a nie o żadne "diamenty".


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 kamieni - chodzi o syntetyczne rubiny sądząc z opisu producenta użyte w mechaniźmie automatycznym firmy miyota - wartym pewnie kilkanaście dolarów.

Jakąś wartość stanowi też szafirowe szkiełko.

Ogólnie zegarek jest brzydki i na 100% cena jest nieadekwatna do jego jakości kolego Pawle.

 

Jedna uwaga do opisu, który cytujesz. Nie "wskazówki firmy Miyota" tylko mechanizm tej firmy. Tłumacz źle przetłumaczył słowo movement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miyota w środku, szafirowe szkło, nie jest tragicznie. i powinno pochodzić i nie powinno się rysować. 7 stów to niestety za dużo, szczególnie za używkę, bo firma to krzak, a cyrkonie i złocenie (zapewne b. cienkie) wartości za wiele nie dodają. masz zegarek, będzie działał, może pazłotka się zbyt szybko nie zetrze, a kamczyki nie odpadną. jak się podoba, to niech będzie. ale okazja to nie była. ze względu na szafir i mechanizm może i stówkę-dwie ktoś mógłby za to, jednak używane, pobrać. ale siedem? za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zł to za dużo, a co dopiero (o zgrozo) 13 500 zł!! Szukają naiwnych, którzy dadzą się nabrać na słowa "gold" i "zirkonia".


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cyrkoniami to też nie ma co się podniecać bo to taniocha przecież, z rok temu kupowałem kilkaset, to 0,1 ct (czyli większe niż w tym zegarku) w szlifie diamentowym kosztowały po 1 zł brutto od sztuki.

 

Jeśli się zegarek podoba (co samo w sobie jest dla mnie już szokiem) to noś dumnie, ale gruuubo przepłaciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 zł to za dużo, a co dopiero (o zgrozo) 13 500 zł!! Szukają naiwnych, którzy dadzą się nabrać na słowa "gold" i "zirkonia".

Ewidentnie tak właśnie jest... Cyrkonia to nie diament - to nawet nie jest minerał który występuje w przyrodzie a w pełni syntetyczny twór człowieka. W zasadzie tak jak pisałem wczęsniej nie ma co się zastanawiać nad wartością tego zegarka - jedyne kryterium jakim można się tutaj kierować przy jego zakupie to prywatne gusta potencjalnego nabywcy.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnial mi sie zegarek Christian Benoit ktory kiedys mialem. Dalem za niego 500 pln (jakies 200 za duzo). Byl to sympatyczny chinol. troszke przeplacony ale udalo mi sie go nawet wyregulowac na 4 s na dobe i tak chodzil przez 2 lata. Sprzedalem z mala strata. Pozatym ze byl chinski to nie uwazalem go za zly zegarek. Taka dygresja na temat wirtualnych marek ;) Nie zawsze sa beznadziejne, ale trzeba A. Szczesliwie trafic z wykonaniem i cena i B. Znalezc zegarmistrza ktory sie nimi nie brzydzi w celu napraw i regulacji :P


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez GYNEK 1
      Dzień dobry
      Od razu przepraszam jeśli to nie jest odpowiedni dział, ale pierwszy raz piszę tutaj posta.
      Ojciec, miłośnik zegarków i członek tego forum zmarł parę miesięcy temu pozostawiają po sobie zbiór zegarów i zegarków. Ja osobiście się na tym nie znam, więc poszukuję osoby, która zajmuje się wyceną i analizą posiadanej kolekcji. Duża ona nie jest, ale kompletnie nie wiem z czym mam do czynienia.
      Czy znają Państwo takie osoby ze Śląska, które zajmują się tym zawodowo i które by można wynająć do tego celu?
      Z góry uprzedzam, że nie jest to robione w celu sprzedaży. Jako rodzina nie mamy zamiaru wyprzedawać kolekcji, raczej wartościowe egzemplarze odnowić, naprawić i kolekcję ewentualnie powiększyć w przyszłości.
       
      Bardzo dziękuję za odpowiedzi i udzieloną pomoc
      Miłego dnia
      Paweł Piech
    • Przez SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

    • Przez suchykiller
      Cześć wszystkim. Chciałbym skorzystać z uprzejmości tego forum i upewnić się co do posiadanego przeze mnie zegarka. Nie jest to jakiś stary unikalny model ale chciałbym poznać jego przybliżoną wartość żeby nie pluć sobie w twarz po sprzedaży ale też nie wygłupić się z ceną. Zegarek jest nowy z kilkoma rysami na bransolecie. Na kopercie jest folia i napis swiss line 5934G stainless steel water resistant quartz movement. Z przodu Swiss line Quartz Water Resistant, Quartz Movt.
      Godziny są oznaczone kropeczkami w złotym kolorze a przy 12 godzinie jest jakiś mały kamyczek. Jeśli się ze mnie śmiejecie to po cichu tak żebym nie słyszał Przeszukałem internet ale z marnym skutkiem, nie znalazłem nigdzie tego modelu ani informacji o nim. Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pozdrawiam






    • Przez SzymonKarpKam
      Dzień dobry mam pytanie do zegarka Kawasznikow. Co drodzy fanatycy zegarków możecie mi o nim powiedzieć? chodzi o to jaka jest jego kolekcjonerska wartość i jakieś informacje kiedy był produkowany itd.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.