Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mdhlodz

Seiko Snzf17 vs Orient Big Mako

  

57 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Z aplikacji polecam jeszcze Watch Accuracy. Dokonuje dokładnego odczytu w oparciu o ustawienie wskazówek na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest androidowa apk

 

Nill Satis Nisi Optimum

 

Fajnie, przyda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko wyparł Orienta. Orienta używałem prawie dwa lata, seiko kupilem używany i uzywam go caly czas od czasu zakupy. Wiecej o tym w moim filmie.

 


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez seiko zmienilo big mako tyle ze takie seiko

I jak porównasz jakosc seiko do orienta?


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to inna polka cenowa. Ten stargate jest blizej do mforce ale... sprobuje.

1. koperta - plus dla seiko. Ciut mniejsza z zagietymi nieco uszami przez co lezy lepiej. Bezel albo jest w seiko ceramiczny alno pokryty szklem wiec tez lepiej sie prezentuje.

2. bransa - tu i tu pelne ogniwa ale seiko ma tez pelne maskownice, bardzo grube teleskopy i przedluzke na pianke - znow + dla seiko

3. tarcza - podobal mi sie blue kolorvw BM a seiko mam czarne ale jednak tez przyzna punkt dla seiko za czern, czarny rowno ukladajacy sie datownik, wielowymiarowa tarcze i przede wszystkim lume ktora dorownuje monsterowi.

4. mechanizm - wreszcie pkt dla BM. Udalo mi sie ustali ze przy odkladaniu chyba tarcza w gore srednia odchylka dobowa byla ponizej 1 sek. W seiko w tej chwili mam -10 sek i zastanawiam sie czy go lekko nie podregulowac :)

 

Podsumowujac 3 do 1 dla seiko ale podkreslam ze porownujemy zegarki z roznych choc sasiadujacych polek cenowych. Za nowe BM dalem 650 za uzywke Stargate 800.

Mysle ze znalazlem w koncu mojego divera wiec jeszcze tylko za ok 100 szafir z antyrefleksem i bedzie ideal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze to jest podobna półka cenowa bo jak ja kupowalem to ceny byly BM ponad 800zl.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę ze to jest podobna półka cenowa bo jak ja kupowalem to ceny byly BM ponad 800zl.

mowimy o cenach w tym samym sklepie. Czyli np nowy BM 189$ na skywatches a nowy stargate 350$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na srednia cen wyswietlana w google. Ale ok.


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci mdhlodz za Twój filmik. Przez to mogłem sobie wyrobić opinię o tym zegarku i podjąć decyzję co do zakupu. Też się zastanawiałem Seiko czy Orient. Wybrałem dokładnie tego Seiko co Ty, czyli SNZF17K1. Kupiłem go nowego bo chciałem swój pierwszy automat mieć nowy. Posiadam go niecałe dwa miesiące ale jestem bardzo zadowolony. Zegarek bardzo dobrze się nosi na co dzień i nie ma z nim żadnych problemów. Posiada bardzo wygodną branzoletę i nie jest za ciężki. Wszystko jest ładnie spasowane, maskownice nie stukają. Dokładność mojego egzemplarza to od +1 do +4 sekund/dobę. Na początku robił jakieś +7 do +8 sekund na dobę, ale widzę, że im dłużej go noszę tym jest lepiej. Może odpowiednie odkładanie na noc zniwelowałoby tą różnicę jeszcze bardziej. Zauważyłem, że chyba jak go odkładam koronką w dół to traci trochę, choć nie zawsze. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to do bezela i indeksów na tarczy. Bezel chodzi dość ciężko przy obrocie, ale go nie używam za często. Jeśli chodzi o indeksy to po uważnym przyglądnięciu się kropki z lumą nie są idealnie wyśrodkowane na srebrnych znacznikach, podobnie jak też same indeksy względem tarczy - ale to taka drobnostka. W nocy jeszcze się nie zdarzyło żebym nie mógł odczytać godziny, świeci przyzwoicie. Zegarka co do sekundy nie ustawiam więc brak stopsekundy nie jest dla mnie wadą, a co do funkcji dokręcania koronką, której też nie posiada, to zawsze można pomachać trochę zegarkiem. Jak dla mnie to bardzo fajny i wygodny zegarek na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.