Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hiroki

Polskabieda.com

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, zapomniałem już jak było 20 lat temu...

Jak rząd się zorientuje, że za dużo osób wyjeżdża, to zabierze wszystkim paszporty, postawi zasieki na granicach i już.

No to pozostaje tylko rewolucja.

Stworzyć partię młodych, nieskażonych komunistycznym, urzędniczym myśleniem. A po dojściu do władzy zwolnić wszystkich urzędników co do jednego i zbudować wszystko od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale po co urzędnicy? W 90% zajmują się bzdurami, tylko nam wmówili, że inaczej się nie da. Takie prawo budowlane.. Zdaje się, że Koloseum czy Taj Mahal zostały wybudowane bez nadzoru urzędników.. Ponadto chociażby zawalenie się hali w Katowicach udowodniło, że system nie ma sensu, bo nie działa. Ludzie sami z siebie nie wybudują sobie domów, które zawalą im się na łeb. Udowadniali to przez tysiące lat. Nadzór budowlany to wymysł relatywnie świeży. Idźmy dalej. Takie prawo jazdy - co ono ma wspólnego z umiejętnością prowadzenia samochodu? To są fundamenty, na których bazuje omnipotencja urzędnicza i wiem, że są dyskusyjne. Ale czasem dobrze wsadzić kij w mrowisko.

Pomyślcie jeszcze o tym: co to jest bezpłatna służba zdrowia i edukacja? O takich możnaby mówić tyko, gdyby lekcje odbywały się pod chmurką, bez pomocy szkolnych i przy udziale nauczycieli pracujących społecznie. Podobnie z leczeniem, ale gaziki i środki do odkażania musiałyby być darmowe. We wszystkich innych przypadkach jest to płatne, ale ryczałtem i za pośrednictwem urzędników. A nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że niewiele jest systemów mniej wydajnych niż państwowe. Dalekie to od mojego pojęcia sprawiedliwości.

Co do kasy na urzędników.. Alexis de Tocqueville powiedział: "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Podpisuje się lewą ręką, bom mańkut..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rewolucja zniszczy druga rewolucje, przyjdą nowi i zaczną od nowa tak mentalność,

Kto w naszej popkulturze potępia prezesa klubu Tęcza, Ochudzkiego dla każdego to łebski facet, równy chłop który się dobrze ustawił

a nie manipulant, cwaniak i oszust :)

 

rewolucje trzeba zacząć od edukacji i nauki zdrowych społecznych zachowań ale na samym początku musi być szacunku do samego siebie .

 

Uważam że dobra robotę w uszlachetnianiu naszego społeczeństwa robi Owsiak i jego orkiestra

łączy w idei uczy prawdziwej solidarności itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dobra robotę w uszlachetnianiu naszego społeczeństwa robi Owsiak i jego orkiestra

łączy w idei uczy prawdziwej solidarności itd .

 

Dla mnie nie jest to takie jasne, choć na pozór wygląda szlachetnie. Ktoś podał kiedyś niedawno, że WOŚP zużywa na cele statutowe ok. 50% wpływów ze "zbiórki", a Caritas ponad 85%. W porównywalnym czasie WOŚP zebrała ponad 10 razy mniej niż Caritas.

I nie jestem miłośnikiem Caritasu - żeby było jasne, a na Orkiestę trochę dołożyłem, bo żal mi chorych dzieci

 

Dla mnie jest to niestety wyręcznie Państwa w jego obowiązkach, tak jak np. kupowanie samochodów dla Policji przez samorządy.

 

Ale generalnie fajna sciema. :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest to takie jasne, choć na pozór wygląda szlachetnie. Ktoś podał kiedyś niedawno, że WOŚP zużywa na cele statutowe ok. 50% wpływów ze "zbiórki", a Caritas ponad 85%. W porównywalnym czasie WOŚP zebrała ponad 10 razy mniej niż Caritas.

I nie jestem miłośnikiem Caritasu - żeby było jasne, a na Orkiestę trochę dołożyłem, bo żal mi chorych dzieci

 

Dla mnie jest to niestety wyręcznie Państwa w jego obowiązkach, tak jak np. kupowanie samochodów dla Policji przez samorządy.

 

Ale generalnie fajna sciema. :)

pozdr

Tak, zawsze można napisać, że ktoś, gdzieś, coś tam powiedział. Np., że Owsiak morduje staruszków (eutanazja) i tym podobne bzdury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... że Owsiak morduje staruszków

i już po małej modyfikacji.

No wiesz , takie bzdury powtarzasz..., jak możesz :) anda_7

Oczywiście to jest żart, bez obrazy.

Ja już jestem za stary, by w pewne idee wierzyć. I tylko tyle.Wszystko jest kwestią podania, nawet jedzenie :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu odnosić się do dyskusji w której posty Darka zostały wyedytowane ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eutanazja będzie koniecznością w przeciwnym razie staruszków bedzie więcej niż osób czynnych zawodowo jak tak dalej pójdzie...

kuźwa , nie wierzę , nie wierzę............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tych eutanazji, dokonywać będą specjalnie szkolone, elitarne jednostki powołane przez ZUS. Odbywać się to będzie zaraz po uzyskaniu praw do otrzymywania świadczeń emerytalnych.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My na to pozwalamy. I to jest kłopot.

 

Kiedyś szanowałem poglądy JKM, ale po pewnym czasie mocno zdziwaczał i stał się ekstremalny, więc z dużym dystansem. Niemniej ładnie to zarysował podczas jednej z ostatnich kampanii wyborczych - coś w stylu: nie damy nikomu becikowego, nie damy zapomóg, nie damy "darmowych" systemów. Ale z drugiej strony nikomu nie zabierzemy, żeby dać. Bo żeby dać Ci 10 zł, muszę najpierw zabrać 100 - a za 90 wykarmić cały aparat służący do poboru, decyzji komu, dystrybucji tej dychy.

Przemawia - prawda?

 

Kiedyś przeczytałem jeszcze takie coś, co utkwiło we łbie i wyjść nie chce: jeżeli podczas rejsu statkiem pasażerskim dookoła zbiera się na sztorm, załoga nie proponuje demokracji, żeby wybrać kapitana. Bo wiedzą biedni ludziska, że w przypadku statków pasażerskich najwięcej jest kelnerów, a ci wybiorą spośród siebie. A przy zagrożeniu życia na miejscu kapitana prawdopodobnie ciut lepiej sprawdziłby się gość z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem.

 

Jeszcze jedna sentencja.. Demokracja byłaby idealnym systemem, gdyby większość stanowili ludzie mądrzy.

 

Tylko ciężko o alternatywę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że Polsce potrzebna jest taka mała dyktatura a'la Piłsudski, żeby przetrzebić wszystkich darmozjadów, którzy jak pijawki przyssali się do publicznych pieniędzy, nie dając nic w zamian.

A że przy okazji poleję się trochę niepotrzebnej krwii, a część ludzi zostanie niesłusznie poszkodowana. Trudno, nie ma rozwiązań idealnych.

Tylko po pierwsze skąd wziąć w dzisiejszych czasach kogoś bezinteresownie dbającego o kraj i nie myślącego o własnych korzyściach (abstrahując od Piłsudskiego)?

No i oczywiście zdaję sobie sprawę, że w realiach UE jest to niemożliwe.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu odnosić się do dyskusji w której posty Darka zostały wyedytowane ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, widzę po komentarzach, że robi się coraz weselej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już czas, żeby posłać wątek do kosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, tam. Zawsze fajnie mieć gdzie ponarzekać, Takie to nasze. B) Forum, więc się czyta i pisze (albo odwrotnie, w zależności od proporcji). Dział "po godzinach", temat odpowiedni. Niech się toczy dysputa. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu odnosić się do dyskusji w której posty Darka zostały wyedytowane ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, znalazło się tutaj nawet miejsce na przyznanie się do ateizmu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.