Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość superwiniar

Nie istnieje ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość superwiniar

witam

chciałem zapytać i jednocześnie prosić o opninie na temat firmy HELVETIA, szukałem troche w necie w google oraz na przykład na www.fhs.ch nie ma adresu strony tej firmy :/ i stad moje pytanie czyzby juz ta firma nie istniala ? Jesli ktos z szanownych klubowiczow cos wie to bede wdzieczny, nie chodzi mi tu o szczegoly poprostu co jak kiedy i gdzie :D czy to dobra firma ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie odświeżyć temat.

Helvetia to jedna z najbardziej zacnych manufaktur w historii zegarmistrzowsta, tak mi się wydaje.

Kryzys kwarcowy nie posłużył się jej niestety, jak większości szwajcarom.

Zanim stało się z nią to, co się stało, czyli made in china wygrywa i dzieli i rządzi, robili naprawdę fajne zegarki.

Tutaj mój automat ETA 2783. Szybka zmiana daty działa. Wysuwa się koronkę do połowy i dni miesiąca śmigają jeden za drugim za każdym obrotem koronki  :)

Czas produkcji - druga połowa lat 1960tych.

Helvetia_zpspli0d3hu.jpg

Helvetia%20back_zpsgspayhj2.jpg

Helvetia%20crown_zpsnex6j42v.jpg

Helvetia%20ETA%202783_zpsu9uobcjx.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.