Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Burns

Seiko SARB033 czy Seiko SARB035

Seiko SARB033 czy Seiko SARB035  

147 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zamierzam nabyć SARB'a z tematu - stąd pierwsza taka moja ankieta w tym dziale

*nie mogę się zdecydować :D

*czarnych zegarków mi nie brakuje, stąd skłaniam się ku jasnemu

*zegarek ma być okazjonalny do koszuli

*kupuję z chęci posiadania, z racji rozmiaru nie wiem czy zostanie na wieki (stąd również ważny jest dla mnie kolor przy ew. odsprzedaży)

*czerń wydaje się bardziej dystyngowana, ale może optycznie zmniejszać i tak średniej wielkości zegarek

*sercem jestem jednak przy jasnym

* uwielbiam bransolety, ale gdyby trzeba było założyć pasek, na jakim byście go widzieli (oryginalnie wychodzi na czarnym, czy brązowy również będzie pasował ?)

THX

post-32788-0-31504200-1359575469_thumb.jpg

post-32788-0-61682600-1359575499_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce nie sługa. Bierz jasnego :). Ja też wybrałbym z jasną tarczą - tak po prostu bez szczególnego powodu :)


cessante causa, cessat effectus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak samo jak przedmówca, czyli SARB023.

 

img10033312043.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Burns wprowadzisz trzecią alternatywe do ankiety ? Sarb 023 . :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ...

nie rozważam innych odmian SARBów (chociaż doskonale je znam z katalogów)

bo jest biały, bo nie świeci, bo jest droższy mimo finezji koperty i bransolety, bo ma zbyt klockowate indeksy do rozmiaru tarczy itd.

postanowiłem, że ma to być ta prosta odmiana - więc chodzi tylko o kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na jasnego. Mam Sarb045, noszę go najczęściej na czarnym pasku i też zastanawiam sie nad jasnym (sarb035 lub sarb023). Jedna uwaga - zegarek nie jest mały - to normalny rozmar !!! Ach ta moda na patelnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski to klasa sama w sobie - gratuluję i dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadacze, podajcie mi proszę średnice szkła, wystarczy linijką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da radę z zielonym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że to już zupełnie inna bajka i może być słabo miarodajna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie 35-tka ! - Beż jest piękny w połączeniu z brązowym paskiem ,na czarnym też nie będzie raziła , ma " lżejsze " wskazówki i indeksy ( versus 023 ). A wymiar ma po prostu normalny .


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno zagłosowałbym na czarną wersję ale ostatnio bardziej podobają mi się jasne więc głos na beżowy :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny jest świetny, o mały włos go nie kupiłem, biały natomiast zupełnie mnie nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja głosuję na jasnego. czarny mimo że może i elegancki to jednak bardziej oklepany i smutny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beż. Bo jak sam napisałeś, czarnych Ci nie brakuje. Beżowy jest ciekawszy. A jeśli ciągnie cię do brązowego paska, to już w ogóle tylko beż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P dzięki wszystkim

ja nadal przypomnę się o średnicę szkła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadacze, podajcie mi proszę średnice szkła, wystarczy linijką

 

Z moich pomiarów wynika że 31mm co ciekawe w sumo taka sama :)


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze i tym nie wspomniał ale ta czarna tarcza w słonecznym świetle staje się brązowa w różnych jego odcieniach.....


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli słabo ją posmołowali ;)

coraz bardziej utwierdzam się w ryzyku na 035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli alternatywą ma być głęboka czerń to 033 rzeczywiście odpada.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

rzeczywiście jak w Sumo

jednak nie ma co mierzyć - zegarek zegarkowi nierówny

Orient Star wz0041dj ma prawie 35mm a 31 wychodzi do końca indeksów, reszta to wewnętrzne pierścienie GMT (tak czy siak część tarczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze i tym nie wspomniał ale ta czarna tarcza w słonecznym świetle staje się brązowa w różnych jego odcieniach.....

 

Kuba fakt jest to fajny smaczek. Tutaj trochę to widać:

 

DSC_0090s.jpg


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez rafi
      Czołem,
       
      na sprzedaż kultowe Seiko SARB035. Doskonały casualowy EDC.
      Mechanizm 6R15 w ostatniej wersji D, ok. 50h rezerwy chodu, dokręcanie, stop sekunda.
      Średnica 37 mm.
      bransoleta aktualnie na około 17,7cm. Jest dodatkowe ogniwo. 
      WR 10ATM
      Data na godzinie 3.
      Szafirowe szkło, przeszklony dekiel,
      Zegarek kupiłem w styczniu 2018 roku jako nowy. Przez ok. 3 lata noszony bardzo często. Widać to po zegarku, w tym sensie, że ma sporo rys. Na żywo nie widać ich tak, jak na zdjęciach, ale są. Rysy są co raczej płytkie, żadnej głębokiej nie znalazłem. 
      Szkło jest czyste.
       
      Poproszę 3300 3150 3000 2750 pln + koszty wysyłki (ubezpieczonej). Myślę, że ciężko o lepszą cenę w UE. Możliwy odbiór osobisty: Ząbki, Warszawa. Nawet bardzo chętnie, bo unikniemy nieporozumień. W przypadku odbioru osobistego płatność przelewem na telefon lub inną formą ekspresowego przelewu. 

      Możliwa wymiana, najlepiej moje 2 za 1 (w innej ofercie wisi OS). Balle, Orisy, Nomosy miłe widziane.
       
      w przypadku pytań - pisać śmiało







    • Przez adamW23
      Jestem nowy na forum- witam wszystkich!
      Mam pewien kłopot- przy demontażu bransolety od Sarba odpiąłem bransoletę aby mieć nie łatwiej. Teraz chciałbym użyć bransolety ale okazuje się, że nie mam tego fabrycznego teleskopu, który tam siedział. Standardowe teleskopy są zbyt grube i nie wchodzą. Potrzebuję teleskop o szerokości/długości 18mm, bardzo cienki, myślę, że 1mm lub nawet mniej. Mieszkam w małym mieście- mam jednego jedynego zegarmistrza, który nie posiadał stosownych teleskopów. Pytanie gdzie mogę zamówić tak cienkie teleskopy? Może ktoś miał tego typu problem z bransoletą do Sarba lub inną bransoletą? Załączam zdjęcie o które połączenie dokładnie chodzi.
    • Przez dsz
      Czy coś zmieniło się na rynku ?
      Czy wciąż króluje rodzina SARBów Seiko do 500 dolarów.
      Proszę o propozycję i dyskusję..
    • Przez Iras_
      Jakiś czas temu pozbyłem się (ciao!) Bambino, jednocześnie planując zakup czegoś lepszego w tym stylu w przyszłości i chyba ten moment powoli się zbliża. Do wyboru bardzo podobne zegarki w tym samym przedziale cenowym, dwa z nich zapracowały na status kultowych, więc to dość ciekawy pojedynek.
       
      SARB-a nikomu przedstawiać nie trzeba - właściwa dla serii, wysoka jakość wykonania, najlepszy wśród wymienionych mechanizm z imponującą, ponad 50-godzinną rezerwą i piękna tarcza. Po prostu legenda. Do mnie nie trafia tylko niebieska wskazówka sekundowa.
       
      OS to kolejny klasyk - jakością wykonania zbliżony do SARB-ów, kusi wyjątkowo czystą, elegancką tarczą i komplikacją rezerwy chodu.
       
      Całkowicie nie mogę również zignorować ostatnich, limitowanych Cocktaili od Seiko, które z jednej strony odpychają gorszym mechanizmem i szpetnym brandingiem na tarczy, z drugiej faktura i kolor tarcz robią rewelacyjne wrażenie.
       
      Nielimitowane zegarki z serii Presage pomijam. W porównaniu z SARB-em lekko zmienione indeksy i wybór kolorów mogą mieć swoich zwolenników, ale minusów jest tyle, że ten wybór na dzień dzisiejszy byłby dla mnie szaleństwem.
       
      A Wy jak to widzicie?
       



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.