Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, to jest jakaś plaga cwaniactwa prawdopodobnie związana z prowizją od sprzedaży i taka ukryta minimalna cena sprzedaży. ponad trzysta osiemdziesiąt złotych, to już drogo, jak za taki model.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek czekamy na pokaz zakupionych ostatnio Delban , ta jedna ma fajną tarczę :) sam sie zastanawiałem nad nią lecz cena wydawała mi sie za duża ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=g5I8wln4i5U

 

:D :D

 

Pokażę, pokażę... Ale dopiero jak doprowadzę do ładu. Zobaczymy co z tego wyjdzie... sam jestem ciekaw czy tarcza w oryginale... ;)

 

 


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki cudak przerabiany się znalazł w kolekcji... ;)

 

pd235_delbana_001.jpg

 

wi328_delbana_004.jpg

 

wm144_delbana_006.jpg

 

hf959_delbana_007.jpg

 

we428_delbana_008.jpg

 

on385_delbana_011.jpg

 

Tarcza, wskazówki, mechanizm oczywiście oryginalny. Zastanawia mnie bardziej koperta. Spotykaliście tego typu kraby?

Dekiel to oczywiście radosna twórczość jakiegoś poprzednika... :)

Jest to górna część koperty trzyczęściowej od innego zegarka (pierścień ze szkłem). Co ciekawe idealnie spasowany i nawet nie dygnie ;)

Skoro tak już dostałem to wymieniłem jedynie szkło, ponieważ poprzednie było zamalowane od środka na czerwono. Niech już będzie widoczny mechanizm.

Pierścień dociskowy też jakiś dziwaczny. Nie spotkałem takiego. Być może przyszedł z kopertą, albo może również był dobierany. Właściwie muszę wymyślić tam jakiś inny patent, ponieważ i tak nie bardzo zdaj egzamin z tym szkłem. Macie jakieś pomysły??


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oś sekundnika jest OK? Lubię ten kształt wskazówek. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest cała.

Nie mam tylko wskazówki.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=g5I8wln4i5U

 

:D :D

 

Pokażę, pokażę... Ale dopiero jak doprowadzę do ładu. Zobaczymy co z tego wyjdzie... sam jestem ciekaw czy tarcza w oryginale... ;)

Mnie najbardziej zastanawia jaki będzie stan tarczy tej drugiej , bo  ta druga według m=mnie jest w oryginale , lecz to tylko opinia ze zdjęcia z aaukcji ;)

 

Tak. Jest cała.

Nie mam tylko wskazówki.

Ja reż nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też frapuje ta tarcza. Przyglądałem się w dużych powiększeniach, ale przez to szkło nie wiele było widać. No... ale kto nie ryzykuje... :)

 

A sekundnik raczej typowy. Myślę, że jakiś mistrz powinien mi coś dobrać.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek wedle mych ślepych oczu to jest oryginalna no i te wskazówki :P
Pięknie dobrane
 

Mnie też frapuje

Arek no to następny tydzień będzie zdominowany Twoimi zakupami ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ;)

Nie dam rady tego ogarnąć...

Zdecydowane braki czasowe doskwierają :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zastygł, więc postaram się ożywić dyskusję. Zdjęcia przy różnym naświetleniu i pod różnym kątem. Co o tej Delbanie sądzicie?

post-57210-0-20595500-1464364552_thumb.jpg

post-57210-0-91006100-1464364554_thumb.jpg

post-57210-0-29539800-1464364558_thumb.jpg

post-57210-0-27189200-1464364560_thumb.jpg

post-57210-0-34756200-1464364562_thumb.jpg

post-57210-0-23889500-1464364564_thumb.jpg

post-57210-0-45183900-1464364566_thumb.jpg

post-57210-0-64333000-1464364568_thumb.jpg

post-57210-0-12973000-1464364571_thumb.jpg

post-57210-0-02086500-1464364573_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo... dla mnie to pewna niespodzianka...

Mam kilka gwiazdeczek. Z identycznym giloszem również. Ale powiem szczerze, że nigdy nie widziałem czarnulki w takim wykonaniu... I ta jej swieżość... Sam nie wie co o tym myślec.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka Staszku .
Lecz ..... patrzę i porównuje , analizuję iiiiiiii    :ph34r:
Ale to tylko moja opinie , i zdanie , ktoś włożył dużo pracy w domalowanie okręgu ? czy nie ?
Napisy wyglądaja oryginalnie choć niektóre litery są jakieś takie ?????? np.G bardzo takie jakieś nierówne ? ,i w swiss SS ??
Nie wiem czy gilosz nie powinien być widoczny lepiej jak patrzymy na tarczę centralnie ? , a widoczny jest tylko no właśnie pod kątem .
Lecz to są tylko zdjęcia i możemy sobie pogdybać .
I te jakieś dziwne kropki ( jakby drobinki brudu ) w czarnym ringu .
Choć koperta już dostała drugie życie i czy środek tarczy też?????
No Staszku niezła zagwozdka :wacko:
Na jednym ze zdjeć widać także różnicę w grubości nałożonej farby , tu dla porównania

post-48480-0-95497000-1464378589_thumb.jpg

Patrzę na swoje dwie gwiazdeczki i różnicę w czcionce na podziałce da się zauważyć , a i swoją czarnulkę jaki i Tatowa przeanalizowałem i wiem że nic nie wiem :ph34r:

Lecz mimo takich wątpliwości , i dużej ilości niewiadomych jest Piękna :wub:
post-48480-0-85823700-1464378625.gif
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek Masz dar od "" Pana "" w wpędzaniu ludzi w depresję  :P


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oryginał tyko może luma wymieniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem fajną damską Delbanę z lat 70 tych na jednym z portali  :)

Czy mógłbyś podać link do tej aukcji? Szukałem na zatoce, ale albo się skończyła, albo to nie ten portal.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek Masz dar od "" Pana "" w wpędzaniu ludzi w depresję  :P

Sławku to nie dar , po prostu staram się byc zawsze obiektywny , a nie napisałem że malowanka ,bo sam dokładnie nie wiem :blink:

Przedstawiłem tylko swoje wątpliwości ;)

 

Moim zdaniem oryginał tyko może luma wymieniona

Zdjęcie szóste w kolejności jakoś dziwnie wygląda czarna powłoka ? :ph34r:

 

Czekam na inne opinie oraz opinię samego właściciela :)  bo to Staszek może ją dokładniej obejrzeć lupą 10 x , bądź większą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że własną opinię napiszę później, nie dla tego by skorzystać z waszych ;) choć tak się składa, że z każdej mógłbym z pewnością coś wybrać, a najczęściej wątpliwości, bo ich mam najwięcej, ale dlatego, że nie chciałbym wpływać na wasze krytyczne opinie. Spróbuję jeszcze uaktywnić kilku bardziej doświadczonych kolegów i przy jutrzejszym porannym słońcu zrobić jeszcze kilka zdjęć.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc zdjęcia, przyglądałem się ponownie tej Delbanie i szczerze powiedziawszy nie za bardzo wiem co napisać. Nie ulega wątpliwości, że biała część tarczy jest oryginalna i z pewnością nie była "ruszana". pokryta lekką patyna z wyraźnymi śladami "czasu" z pieknie nakładanymi indeksami godzinowymi, notabene gwiazdki są zawsze ciekawie wyglądające. Jednakowa przyszarzała luma wewnątrz gwiazdek, przy pozostałych indeksach godzinowych w kształcie kółek i trójkątów, świadczy jednoznacznie, że nikt przy tych elementach nie grzebał. Jeżeli nie grzebała przy lumie, to mało prawdopodobne by grzebane było przy podziałce minutowej, która jest kompletna i zachowana w dobrej kondycji. Luma po spodniej stronie wskazówek wygląda na nieruszaną, a idealnie pasujący kolor do wypełnienia gwiazdek i pozostałych indeksów daje duże prawdopodobieństwo, że zarówno wskazówki jaki i luma w nich i luma indeksowa pochodzą z tego samego okresu i są najprawdopodobniej oryginalne. Na dodatek świeca bardzo słabo i równo, choć to nie dowód oryginalności.

Czarny środek wariant pierwszy domalowany? Jeżeli tak to zrobił to ktoś bardzo profesjonalnie. Widziałem tarcze dwukolorowe robione przez naszych krajowych renowatorów i powiem szczerze, że wątpię by byli w stanie wykonać to w takiej jakości. Porównałem tarczę z odnowioną tarczą Recordmastera u Głowackich. Nie ma co porównywać, Recordmaster nie dorasta do pięt tej tarczy. Zarówno krawędzie i odcięcia czarnej farby przy logo jaki i na krawędzi czarnego koła są wręcz doskonałe. Kolor napisów idealnie pasuje do napisów na tarczach innych murzynków.

Wobec tego co budzi moje wątpliwości, a mianowicie błyszcząca powłoka środka. Przy bocznym ostrym oświetleniu farba błyszczy się tak jakby była nakładana "wczoraj". Przy obserwacji z góry wszystko jest OK. Zarówno grubość powłoki jak i struktura farby wygląda normalnie, ale ....

 Wariant drugi, to i środek oryginalny, ale by być pewnym potrzebna jest przynajmniej jeszcze jedna taka sama tarcza...

Z punktu widzenia finansowego, domalowanie środka mogło podnieść atrakcyjność zegarka przy sprzedaży, ale przy cenie do 200 zł koszt malowania, renowacji koperty z pewnością się nie wrócił, wiec po co?

Jeśli macie jakieś inne spostrzeżenia to bardzo proszę o komentarze. Nie chodzi mi o to by na siłę udowodnić, że to oryginał, ale dobrze by było wiedzieć czy pojawił się renowator doskonały???  

 

po kliknięciu na zdjęcie, powiększy się do rozmiaru pozwalającego zauważyć szczegóły.  

post-57210-0-07152900-1464533636_thumb.jpg

post-57210-0-71511200-1464533639_thumb.jpg

post-57210-0-04832500-1464533643_thumb.jpg

post-57210-0-88585400-1464533645_thumb.jpg

post-57210-0-77778100-1464533648_thumb.jpg

post-57210-0-36598000-1464533651_thumb.jpg

post-57210-0-15653000-1464533654_thumb.jpg

post-57210-0-17872700-1464533657_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co innego w tej Twej Staszku tarczy. 

Mianowice jasne tło pod samym napisem Delbana 

które jest transparentne z kolorem obrzeża. 

Nie podejrzewam, że przy produkcji tarczy z ciemnym

wypełnieniem środka, producent nie miał opanowanej 

technologii by same logo było umieszczone na ciemnym tle.

Nie chce mi się szukać (bom leń) czy były "murzynki" 

z logiem tak robione. 

Myślę, że ktoś kiedyś zauważył różnicę estetyczną tarczy dwukolorowej 

jak i w osiąganych cenach przy sprzedaży. Być może się mylę ale 

według mnie zarówno Twa jak i inne z podobną różnicą

tego murzyńskiego tła są wyrobem przedsiębiorczych ludzi. 

Zarówno w Twej jak i Jerzyka da się zauważyć pewne 

niedoskonałości przy obmalowaniu loga. Co prawda Jerzyka 

z racji samego giloszu prowokowała do zrobienia z niej negra 

prze co była łatwiejsza do jego wymalowania jednak różnica

i niesymetryczności obmalowania loga może skłaniać

do zastanowienia. 

 

Fakt, że farba nie rozpływa się na wypukłościach tarczy

nie może jednoznacznie świadczyć o jej oryginalności.

Stosując woskową, bardziej upierdliwą starą technikę

malowania detali można było osiągnąć taki efekt.

 

Oczywistym pozostaje, iż to jest tylko ma opinia! 

Aczkolwiek daje asumpt do dyskusji

i dalszych poszukiwań....prawdy. :)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, Delbany z logo na białym podkładzie wyodrębnionym z czarnego środka były produkowane fabrycznie i są  jednymi z rzadziej spotykanych. To nie podlega dyskusji, pytanie cz ta moja jest oryginalna, czy doskonale podrobiona?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, Delbany z logo na białym podkładzie wyodrębnionym z czarnego środka były produkowane fabrycznie i są  jednymi z rzadziej spotykanych. To nie podlega dyskusji,

Bo ja wiem?

To, że tak ogólnie sądzicie nie jest już wyznacznikiem oryginalności.

Argumenty może i są aczkolwiek, to tylko poszlaki ale jednoznacznych dowodów brak. Samo to co piszesz, że jest takowych stosunkowo mało może także wynikać, iż nie liczni byli w stanie w miarę precyzyjnie obmalować to "wyłupiaste" logo. Jednakże przy fabrycznej produkcji biały zarys przy logo byłby raczej precyzyjny a ewentualne odstępstwa były by nie zauważalne nawet pod lupką. Zresztą gdyby ten gilosz tarczy był w środku inny, można by było sądzić, że białe tło służy tylko i wyłącznie do "podświetlenia" samego logo, by go  bardziej uwypuklić. Zresztą nawet technologicznie łatwiej pociągnąć ławkowcem cały środek i nanieść kolorek na logo. O ile mnie starcza pamięć nie zwodzi, to prawilne negry posiadały nie zależnie od kolorku oczka  w środku tarcze raczej gładkie *. :P

Nie sądzę jednak, by w fabryce ktoś o zdrowych zmysłach, marnował dobre tarcze dla murzyńskiego widzimisię. Chyba, że wykorzystywano jakieś "kulawe" trzeciego sortu i pod czernidłem ukrywano felery. 

Myślę, że parę foci tarcz z podświetlanym logo utrąciło by może mą jak zwykle spiskową teorię. ;):)

 

* Dobra! Nie tylko co też pokazał dziś Arek..... :(:)

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku ja wiem że nic nie wiem .
Trudny dałeś orzech do zgryzienia . :wacko:

Leszek jak juz wcześniej pisałem , ma Delbana z transparentnym logo ( tak je nazwę ) z koperty została wyjęta po raz pierwszy gdy miała sesję foto .
Żebyście wiedzieli jak mi się łapki telepały aby tam nic nie zarysować  ;) .
Wcześniej z tego co wiem od co najmniej 47 lat nikt do niej nie zaglądał .
Wiem , wiem że zaraz napiszecie że czas na smarowanie , ale po doświadczeniu z moją czarnulką spadkową gdzie miszcz zamienił mi sekundnik ,obawiam się ją dać na przegląd . :blink:

A jestem z niej bardzo dumny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.