Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem, że na ludzi z forum zawsze można liczyć :P


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą co do oryginalności ale wydaje mi się że trochę za dużo podejrzeń nieraz co do konkretnego egzemplarza o to  że jest podrobiony. Pierwszym argumentem jest to że często zegarki(np moje) biorę od ludzi, którzy nie mają o tym temacie zielonego pojęcia. Sam zegarek mieli od nowości albo kilkadziesiąt lat a i tak pojawiają się posty że cyferki nie takie, tło czy coś innego jeszcze. Drugi to taki że może się i zdarza, ale po co ktoś miałby poświecić czas i wkładać masę pracy po to żeby zrobić na tzw. starucha i sprzedać go z byle jaką kopertą, nie czyszczonego w różnorakim stanie za kilka złotych. Po trzecie rynek zbieraczy jest tak wąski i raczej bardzo marny to interes żeby zajmować się podrabianiem tych popularnych modeli w celach zysku. A nawet jak nie w celach zysku to niby ktoś podrabia i wypuszcza w świat żeby siać zamęt??? Po czwarte. Mimo że to szwajcarskie zegarki, same maszyny i ludzie przy nich pracujący te same czynności na pewno robiły z różną dokładnością. I to że coś jest 1 mm przesunięte, zakładanie innych elementów żeby nie było przestoju w zakładzie albo żeby wykorzystać elementy które zostały sprawiły że są niedoskonałości i pojawiły się krótkie serie. To są takie moje przemyślenia. Może założyć jakiś wątek ze zdjęciami co egzemplarzy co do których jest pewność że są podrobione?

 

Ten temat otworzyliśmy właśnie po to aby wysuwać wszelkie wątpliwości. Już kilka lat temu roztrząsaliśmy sprawę właśnie niedokładności napisów. Były analizy, nakładaliśmy na siebie różne napisy i zgodziliśmy się, że drobne odstępstwa mogą wystąpić, ale bez przesady - nikt tam jednak nie zatrudniał bab od ręcznego wyskrobywania pisanek - ale to raczej nie przykład zegarka Staszka. Sam skłaniam się do wersji o pokryciu werniksem tarczy, ale na podstawie zdjęć bezwzględna ocena o nieposzlakowanej oryginalności jest nieuprawniona, tym bardziej, że doświadczony kolekcjoner za jakiego mam Staszka, sam mając rzeczony zegarek w ręku, głęboko się nad tym zastanawia. Konkluzja z mojego postu jest taka, że fakt podjęcia przez poprzedniego właściciela decyzji o chromowaniu koperty może zastanawiać czy na tym poprzestano. Wyszczególniłem kolejne wątpliwości nad którymi można się zastanawiać i kolejno wykluczać. Dla mnie sprawa oryginalności jest zawsze priorytetowa i dlatego w tej kwestii jestem bardzo skrupulatny, i bez znaczenia czy to Delbana, Atlantic, Glycine czy cokolwiek innego.

Opinia o mizernym rynku jest również na wyrost. Osobiście znam wielu kolekcjonerów, z którymi utrzymuję od lat kontakt, a którzy o tym forum niewiele wiedzą i nie próbują się angażować mimo pozyskania tej wiedzy ode mnie.

Nie napisałem, że ktoś tworzy podróbki czy kopie aby "siać zamęt" . Sugeruję, że nie wszystkie malowanki powstały w celach handlowych. Np jako próba odświeżenia zegarka z młodości bez początkowego zamiaru odsprzedaży. Nie jest też tak, że nie robi się tego dla zysku, bo się robi. Łódź, Poznań, Warszawa. Drogo jest gdy zleca się odnowienie, ale dla kogoś posiadającego stosowne umiejętności sprawa wygląda nieco odmiennie - koszt zdezelka plus nakład pracy z niewielkim udziałem środków. Tam gdzie popyt tam i podaż. Znam pasjonatę z Łodzi, który uczynił z tego biznes w Niemczech, odnawiając tak głównie zegarki niemieckie. 

Twierdzenie, że jeśli zegarek biorę od kogoś niezorientowanego, który był jego właścicielem przez wiele lat również nie może być wykładnikiem jego oryginalności. Tak powstało swego czasu przeświadczenie o oryginalności "warszawianek", bo skoro u dziadka w szufladzie przeleżała kilkadziesiąt lat to jest oryginalna.

 

Staszku, mam nadzieję, że uda Ci się rozwiać wątpliwości a tarcza okaże się bez zarzutu, bo na zdjęciach wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak choćby dla potomnych mogli byście Panowie

Wrzucić swe "halogenki" sfocone centralnie napisem 

a jeszcze bez bez plasticzku na gębie, to by było cycuś!

 

Nie posiadam takowej i nie mogę wykonać takiego fociszona! 

Zresztą przy moich łapkach było by, to nieosiągalne. 

 

 

I tu mnie masz :D  :D . Niestety obecnie nie posiadam, a miałem dwie, jednak Delbana to od zawsze jedynie taka odskocznia dla mnie i od czasu do czasu robię w nich remanent  - przekazałem je bardzo zdeterminowanemu koledze, u którego, gdy będę, nie omieszkam wykonać zdjęć, bo moje ich fotografie się gdzieś zapodziały po wymianie komputera. Faktycznie warto jednak pochylić się nad tymi tarczami, bo mogą budzić wahania.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek jak dziś znajdę chwilkę to puknę te foty ode czoła :)
Bez foliji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat otworzyliśmy właśnie po to aby wysuwać wszelkie wątpliwości. Już kilka lat temu roztrząsaliśmy sprawę właśnie niedokładności napisów. Były analizy, nakładaliśmy na siebie różne napisy i zgodziliśmy się, że drobne odstępstwa mogą wystąpić, ale bez przesady - nikt tam jednak nie zatrudniał bab od ręcznego wyskrobywania pisanek - ale to raczej nie przykład zegarka Staszka. Sam skłaniam się do wersji o pokryciu werniksem tarczy, ale na podstawie zdjęć bezwzględna ocena o nieposzlakowanej oryginalności jest nieuprawniona, tym bardziej, że doświadczony kolekcjoner za jakiego mam Staszka, sam mając rzeczony zegarek w ręku, głęboko się nad tym zastanawia. Konkluzja z mojego postu jest taka, że fakt podjęcia przez poprzedniego właściciela decyzji o chromowaniu koperty może zastanawiać czy na tym poprzestano. Wyszczególniłem kolejne wątpliwości nad którymi można się zastanawiać i kolejno wykluczać. Dla mnie sprawa oryginalności jest zawsze priorytetowa i dlatego w tej kwestii jestem bardzo skrupulatny, i bez znaczenia czy to Delbana, Atlantic, Glycine czy cokolwiek innego.

Opinia o mizernym rynku jest również na wyrost. Osobiście znam wielu kolekcjonerów, z którymi utrzymuję od lat kontakt, a którzy o tym forum niewiele wiedzą i nie próbują się angażować mimo pozyskania tej wiedzy ode mnie.

Nie napisałem, że ktoś tworzy podróbki czy kopie aby "siać zamęt" . Sugeruję, że nie wszystkie malowanki powstały w celach handlowych. Np jako próba odświeżenia zegarka z młodości bez początkowego zamiaru odsprzedaży. Nie jest też tak, że nie robi się tego dla zysku, bo się robi. Łódź, Poznań, Warszawa. Drogo jest gdy zleca się odnowienie, ale dla kogoś posiadającego stosowne umiejętności sprawa wygląda nieco odmiennie - koszt zdezelka plus nakład pracy z niewielkim udziałem środków. Tam gdzie popyt tam i podaż. Znam pasjonatę z Łodzi, który uczynił z tego biznes w Niemczech, odnawiając tak głównie zegarki niemieckie. 

Twierdzenie, że jeśli zegarek biorę od kogoś niezorientowanego, który był jego właścicielem przez wiele lat również nie może być wykładnikiem jego oryginalności. Tak powstało swego czasu przeświadczenie o oryginalności "warszawianek", bo skoro u dziadka w szufladzie przeleżała kilkadziesiąt lat to jest oryginalna.

 

Staszku, mam nadzieję, że uda Ci się rozwiać wątpliwości a tarcza okaże się bez zarzutu, bo na zdjęciach wygląda świetnie.

Dzięki za pomoc, choć nie udało nam się jednoznacznie rozstrzygnąć tego problemu, to przynajmniej poszerzył nam się obszar wątpliwości, a po zdefiniowaniu ich łatwiej będzie teraz próbować dochodzić prawdy. Choć przyglądam się tej tarczy kilka razy dziennie, to trudno mi jednoznacznie stanąć po którejś stronie. To, że "błyszczący" środek mi nie pasuje, pisałem od początku i gdyby nie ten fakt, w ogóle bym nad oryginalnością nie dyskutował. Zakładam, że tarcza jest oryginalna i napisy też nie były ruszane. Luma jest stara i współgrająca we wszystkich elementach. Natomiast jest bardzo duże prawdopodobieństwo rozwiązania o którym pisaliście, że tarcza była umiejętnie, delikatnie umyta ( nie straciła żadnego elementu napisów i podziałek, a następnie pokryta werniksem. Werniks inaczej zachowuje się na białym (lekko pożółkłym podkładzie) a inaczej na czarnym i stad ta różnica odbicia światła i " błyszczący" środek. Sądzę, że Delbana Jurka może nam pomóc rozwiązać problem czy takie tarcze bywały, ale czy moja jest "nieruszana" czy "ruszana" to pozostaje gorąca dyskusja przy jakimś spotkaniu w realu. Dla mnie sprawa pozostaje dalej otwarta.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w dyskusji , bo z jednej strony nie jest problemem zrobić tak zdjęcie by wszystko wyglądało idealnie, a z drugiej strony oceniać zero, jedynkowo na podstawie zdjęć jest bardzo trudno.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałem, że ktoś tworzy podróbki czy kopie aby "siać zamęt" . Sugeruję, że nie wszystkie malowanki powstały w celach handlowych. Np jako próba odświeżenia zegarka z młodości bez początkowego zamiaru odsprzedaży.

Moja wypowiedź była raczej odpowiedzią na ogólnie krążące stwierdzenia, krążące lub często pojawiające się w wątkach na forach niż konkretnie do Twojej wypowiedzi. Ale w sensie ogólnym odnosi się i do Twojej. :)

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź była raczej odpowiedzią na ogólnie krążące stwierdzenia, krążące lub często pojawiające się w wątkach na forach niż konkretnie do Twojej wypowiedzi. Ale w sensie ogólnym odnosi się i do Twojej. :)

 

To w końcu odnosi się czy nie, bo zaczynamy poruszać się w jakiejś rzeczywistości alternatywnej :D :D i co należy rozumieć pod pojęciem "sensu ogólnego"?

Jeśli byłbyś uprzejmy wskazać akapit, w którym taką bzdurę szerzę, bo nie wiem, w którym miejscu w mojej wypowiedzi znalazłeś moje zaangażowanie w sprawę propagowania opinii o "sianiu zamętu" (czyli pokątnej produkcji Delban zazwyczaj o nieistniejącym wcześniej wzornictwie celem wprowadzania w błąd biednej braci kolekcjonerskiej - tu wystarczającą robotę robi sprzedawca zbigniew z All). Nie przypominam sobie bym był jej orędownikiem. Powiem więcej - jeśli istnieje taka opinia w poważnych kręgach to się z nią nie zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Chodzi mi o to że niektóre argumenty które Ty przedstawiłeś ogólnie krążą... . A ja nie wypunktowałem Twojej wypowiedzi tylko odniosłem się do tych właśnie ogólnie krążących, w którym częściowo i Twoja się zawiera.

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek jak dziś znajdę chwilkę to puknę te foty ode czoła :)

Bez foliji ;)

I dla pozostałych kolegów , jedna na razie .

Przepraszam za jakośc zdjęć makro ale kompaktem ciężko jest zrobić dobre zdjęcie makro .

Jutro jak czas da ;):)

Pykne tatową Delbanę bez folii  :P

 

A teraz taka z transparentnym logo , i w kopercie 36 mm

Ze względów technicznych wrzucam kilka ujęć po wycięciu ;)

 

post-48480-0-06283600-1465057115_thumb.jpg

post-48480-0-21800200-1465057120_thumb.jpg

post-48480-0-82025500-1465057125_thumb.jpg

post-48480-0-77559400-1465057131_thumb.jpg

post-48480-0-10320100-1465057139_thumb.jpg

post-48480-0-94190300-1465057147_thumb.jpg

 

Tak wygląda całość

post-48480-0-89595700-1465057298.jpg

 

 

No to jazda koledzy ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Chodzi mi o to że niektóre argumenty które Ty przedstawiłeś ogólnie krążą... . A ja nie wypunktowałem Twojej wypowiedzi tylko odniosłem się do tych właśnie ogólnie krążących, w którym częściowo i Twoja się zawiera.

 

Taaa ... a konkretniej niektóre to które? Zacytowałeś mój post i napisałeś o tych co ponoć produkują czy podrabiają tarcze celowo próbując wprowadzić kogoś w błąd. O takich działaniach nie pisałem, zresztą nie wiem po co ktoś miałby wyznaczać sobie taką misję. Chyba, że mówisz o tych pseudorenowatorach, którzy upierają się, że tarcza jest w stanie nienaruszonym choć jeszcze kapie z niej farba - takie sytuacje mają miejsce, jednak i tego nie sugerowałem w przypadku tarczy Staszka. Mówisz o spokoju a dalej zarzucasz mi głoszenie jakichś "ogólnych" farmazonów. A co tam, generalnie w kwestii spokoju się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak pisałem tatowa bez pleksy .
I była okazja wymienić kiepską szybę na nową  :)

post-48480-0-72242300-1465125600_thumb.jpg
post-48480-0-51558400-1465125606_thumb.jpg
post-48480-0-70521800-1465125612_thumb.jpg
post-48480-0-49477000-1465125618_thumb.jpg
post-48480-0-42375100-1465125624_thumb.jpg
post-48480-0-41950900-1465125629_thumb.jpg


post-48480-0-61679500-1465125635_thumb.jpg

Koniec kłótni  :angry: czas na pastwienie sie  ;):P


Co można powiedzieć że są dwa różne malowania w okolicy logo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu można napisać, jak dla mnie to jest bardzo dobry materiał bo porównań i wykorzystania jako wzorzec. Mógłbyś pokazać jeszcze zdjęcie całej tarczy pod katem, tak by było widać powierzchnię czarna i białą przy lekkim odbiciu światła. Chciałbym jeszcze wykorzystać do porównań z moją.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku, dawaj więc swoje w podobnym stylu

jak to zrobił Jerzyk, by materiał rósł!

Arek też ma zamiar wrzucić.

Dżony też się odgrażał, że podrzuci.

Może Sławek też się wychyli, :wacko:

bo to trudny egzemplarz. ;)  

A i reszta bywalców mogła by też coś wsadzić!!! :P

 

Wydaje mi się, że z oceną i komentarzami

powinniśmy się powstrzymać do momentu 

zakończenia akcji zbierania fotek.

Wtedy to ruszymy do akcji jak bulteriery! :angry:  :angry:  :angry:  :lol:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę czy takie może być
post-48480-0-16263400-1465132456_thumb.jpg
post-48480-0-49292800-1465132461_thumb.jpg

Jeszcze można powiedzieć że jeśli tarcza nie miała transparentnego logo tylko pełne to i pokrycie napisu Delbana było różne , czy to może ??/.


post-48480-0-47438900-1465133058_thumb.jpg
post-48480-0-02833500-1465133064_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze, żeby nie było tak kolorowo :rolleyes::ph34r: 

 

Otóż mam i ja w zbiorach egzemplarze z "transparentnym" logo. Jednak, żeby trochę namieszać, uważam, że oba moje mogły być podmalowane...

 

Jeden ewidentnie kombinowany, tzw mały Recordmaster z szachownicą na środku.

Czarna farba świeci się jak psu... Do tego ma na swojej powierzchni jakieś bąble...

 

vw651_delbana_008.jpg

 

gi543_delbana_005.jpg

 

ww248_delbana_006.jpg

 

kv981_delbana_007.jpg

 

ms585_delbana_009.jpg

 

Ale, żeby nie było za łatwo, to znalazłem też dowód na to, że wcześniej pod spodem prawdopodobnie też była czarna. Nie wiem czy dobrze to będzie widać na zdjęciach...

 

mq41_delbana_010.jpg

 

cs319_delbana_011.jpg

 

 

Widzicie różnicę? Zmieniłem tylko kąt padania światła. Spod spodu wystaje fragment (również czarny), który się nie świeci.

Pod lupą widać bardzo wyraźnie inną (starszą?) warstwę farby...

 

yb743_delbana_011---Kopia.jpg

 

 

 

 

I drugi egzemplarz. Również można go podejrzewać o to, że ktoś coś przy nim kombinował...

 

zr588_delbana_003.jpg

 

Spójrzcie na te spękania:

 

bv310_delbana_001.jpg

 

em473_delbana_002.jpg

 

qp838_delbana_004.jpg

 

 

Takich spękań nie zauważyłem w żadnym innym murzynku.

 

kb250_delbana_012.jpg

 

 

Wiem, że niczego to nie dowodzi... i zapewne bardziej namiesza niż coś nam rozjaśni... być może po prostu ja trafiłem na takie sztuki.

Jedno jest pewne. takie renowacje również były robione i trzeba na nie uważać.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink:
Arek oczopląsu dostałem
I ......  no właśnie iiiiii

Co do tego starego tła które przeziera to może ,ale to tylko teoria że sie troszkę farba wykruszyła ???? bo dali jej za dużo w fabryce ???/
A te spękania to naprawdę dziwna sprawa bo i ja na swoich niczego takiego nie zauważyłem , jedno co się nasuwa to nadmiar słońca , bądź wpływ H2O ?/?/
Sam nie wiem , bo wypełnienie jak zobaczycie poniżej na każdej jest inne , co i widać na zdjęciach Arka .

Jedno co można powiedzieć na takie różnice to technologia jaki technika tamtych lat .
Teraz technika jak i technologia poszła tak daleko że może za dużo widzimy niedoskonałości  jakie kiedyś nie były zauważalne ? :unsure:

Jednym wspólnym czynnikiem łączącym te tarcze jest jednakowy opis poniżej .

 


Doszła,  jest  i na szybko zrobiona sesja
Nie będą to takie makro jak Arka ale starałem się , nie mam wprawy .
Zdjęcia robiłem w różnym oświetleniu i pod kątem .
I co ???    

Na mojej też są takie małe czarne paproszki na wewnętrznym okręgu , po oglądnięciu tarczy lupą 4x , zapodałem do oka 10x , i 15 x 
Opinia nic dziwnego nie dostrzegłem oprócz tego że majster lub ten który zdejmował wskazówki troszkę zarysował ją a potem za mocno wcisnął je. :(
Luma równo postarzana ,a tylko wypełnienie wskazówek wykruszone , trzeba będzie uzupełnić podobną barwą ;)

Czas na sesję

post-48480-0-29094200-1465313964_thumb.jpg
post-48480-0-56722800-1465313972_thumb.jpg
post-48480-0-09070100-1465313979_thumb.jpg
post-48480-0-52439400-1465313986_thumb.jpg
post-48480-0-46724600-1465313993.jpg
post-48480-0-96696500-1465313999.jpg
post-48480-0-21289200-1465314013.jpg

Na koniec trójca w wycięciu

post-48480-0-42747200-1465314083_thumb.jpg

No to jazda ,
Leszek liczę na Ciebie , a i JT mógłby się wypowiedzieć . :)

 

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy dwie takie same, bo środek Twojej jest identyczny jak w mojej. Albo malowana je ta sama osoba, co jest mało prawdopodobne, albo po prostu tak były robione fabrycznie i do tej drugiej wersji się skłaniam. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie na Wasze że jest ok. To niektórym zrobi się głupio za te tekściki  :P  :ph34r:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku!

Skakanie o trzy strony w tył 

jest wyjątkowo upierdliwe!

Zrób taki wycinek jak to zrobił Jerzyk. 

 

Sławek, masz na myśli mnie?

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jedna jaskółka wiosny nie czyni... dwie to i tak daleko do pewności. Nie ma presji na pozytywny wynik, ale dobrze by było ustalić stan faktyczny. ;)

Leszek wymagasz zbyt wiele ode mnie na dzisiaj. :D Spokojnie, gdyby nie wątpliwości, byśmy się zagłaskali w ocenach zegarków. 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja, ta ze świecącym środkiem, obejrzana dokładnie pod lupą x15, jest na 99% malowana. Ten fragment, o którym pisał Jerzy to nie farba, która odskoczyła, a niedomalowany fragment. Oczywiście dałem ten przykład nie jako dowód na malowanie każdej świecącej, ale jako materiał do porównań. Choć wydaję mi się, że i tak ze zdjeć cieżko będzie wysnuć jakiś jednomyślny wniosek. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy dwie takie same, bo środek Twojej jest identyczny jak w mojej. Albo malowana je ta sama osoba, co jest mało prawdopodobne, albo po prostu tak były robione fabrycznie i do tej drugiej wersji się skłaniam. 

Staszku możliwe, że ta sama osoba je malowała , w fabryce Delbany ;):P:D

 

Jakby nie było to fajnie jest tak podywagować , przez te ochy achy byłoby nudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że jest wśród na "niewierny Tomasz" zwany dalej Leszkiem ;), który co chwilę wkłada kij w mrowisko. Dobrze, że jest taka osoba, bo przez to nasze dążenie do wyjątkowości naszych zbiorów stajemy sie bardzo często mało obiektywni. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku możliwe, że ta sama osoba je malowała , w fabryce Delbany ;):P:D

 

Jasne! 

 

Na "Annopolu" mieli swoją pakamerę, bo bliżej było po asfalt. Później bliżej Błonia, bo łatwiej było o farbę asfalt za bardzo kruszał. Co widać na przykładzie Arkowej. Farby też po ruskich parametra nie trzymały i oleum natłuszczali by blikowało. :lol:

 

Wielką szkodą jest dla forum, iż wklejane foty z zewnętrznych "foto plastikonów" przechodzą w nicość!!!  :angry:

 

Zajrzałem dziś na początek tematu i praktycznie na 6 stronach pozostały foty Jerzykowej i Artutra. Co do tej drugiej to też by się zdała lepsza fota w powiększeniu napisu. Reszta poszła na Berdyczów!

Hola, hola Panowie nie tak szybko!  

Żeście już na tych pierwszych stronach przyjęli niemal przez aklamację, że macie do czynienia jak nic z fabrycznymi śtukami! :blink: 

Bez żadnego sprzeciwu, tudzież większych wątpliwości. :wacko:

A to ma znamiona dyktatu, spolegliwej większości nad ewentualną przeciwną ale mniejszością. 

Chyba miłościwie obecnie nam panujący szef pacynek maczał w tym chyba swe jak proboszcza paluchy?  :angry:

Przeca jest ponoć demokracja i jako z natury oportunista musiałem wnieść te dyskusję zarzewie piekielnego ognia. ( I teraz Sławek będzie miał pożywkę ) :P

 

Nic to, czekam na resztę ewentualnych fotografii by ugruntować swe spostrzeżenia, dalszymi nieścisłościami, wynikającymi także z już obejrzanych.

Pomału zacznę je spisywać, by przystąpić do wygłoszenia swej robiącej i tak już, zamęt opinii. :)    

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.