Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek jest na OLX ale nie wiele więcej tam widać. Mi się wydaje, że może bardziej myta niż malowana. Poza tym trochę nasuwa mi się myśl, że nawet tak dokładne przedmioty jak monety wychodzą często z niedoróbkami więc  tarcze do zegarków też mogły. I druga myśl. Czytając komentarze pod wieloma zdjęciami zastanawiam się dlaczego kiedyś poprawienie napisów było tak popularne a dzisiaj prawie tego nie robi. I trzeba by wysyłać do góra kilku osób w Polsce, a kiedyś wychodzi na to że można było zrobić to w każdym większym mieście. Nie było internetu i raczej nikt z Lublina nie wysyłał zegarka do odnowy do Torunia czy Szczecina. Z tymi napisami to chyba trochę   jak z pieczątką. Mocniejszy nacisk a lżejszy to całkiem inny napis.   Tak samo świeżo po uzupełnieniu tuszu.

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma chyba identyczny albo bardzo podobny wzór tarczy

post-92745-0-77503900-1486757786_thumb.jpg

post-92745-0-62072600-1486757894_thumb.jpg

Edytowane przez sig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt , kiepskie zdjęcie , ale Ja bym postawił  odważną tezę , że tarcza to malowanka i wskazówki jakby nie od tego modelu 

Ja raczej bym stawiał na oryginał lecz wsadzony w za dużą kopertę .

Lecz zdjęcia lepsze by sie zdały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Suspun

Witam, 

znalazłem wczoraj na ulicy w Warszawie zegarek Delbany. Czy jest to oryginalny zegarek? Bardzo proszę o pomoc w oszacowaniu z którego może być roku. 

Edytowane przez Suspun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znalazłeś, to zgodnie z prawem, nie jest Twoją własnością. :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Suspun

Dziękuję za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zdjęcia?

Staszek Go nastraszył i wymazał  :ph34r:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najgorsze, to miałem wrażenie, że ktoś tą Delbanę pokazywał na którymś forum.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zgubiłem telefon praktycznie bezwartościowy. No ale kontakty... . Dzwoniłem na niego pół dnia i sygnał był ale nikt nie odbierał. Napisałem sms że dam 100 zł bo zależy mi na kontaktach. Zadzwoniłem. Odebrał facet i umówiłem się na odbiór pod jednym z bloków. Wyszedł z klatki suchy zgredzik koło 60 z wyeksponowanym złotym łańcuszkiem na szyi. Powiedziałem "dzieńdobry", dałem 100, dał telefon, odwrócił się i zamknął za sobą drzwi do klatki.  :blink:  Tak mnie zaskoczył że nawet nie powiedziałem "dziękuję". Niezły cham ze mnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem świeżo wkręconym w sikory. Co powiece o tej Delbanie? Koronka chyba zastepcza?

post-96125-0-17686000-1487473123_thumb.jpg

post-96125-0-49615000-1487473124_thumb.jpg

Edytowane przez OclockCock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

Jestem tu nowy i proszę mi wybaczyć, ale w dziedzinie zegarków jestem zielony, jednak nie mam pojęcia gdzie zgłosić się z moim problemem.

Mianowicie kilkanaście lat temu wszedłem w posiadanie dwóch modeli delban. Jeden model dostałem od dziadka a drugi znów od babci.

Czy bylibyście w stanie mi coś o nich powiedzieć?

Poniżej dołączam zdjęcia moich zegarków.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i jakieś informacje.

Pozdrawiampost-94302-0-82992200-1487493064_thumb.jpgpost-94302-0-01455600-1487493087_thumb.jpgpost-94302-0-50716300-1487493653_thumb.jpg

 

Mam jeszcze jedno zdjęcie ale jest za duże. Dodam w następnym poście. Dokładniejsze zdjęcia w większej rozdzielczości moge przesłać na maila.


Witam wszystkich użytkowników.

Jestem tu nowy i proszę mi wybaczyć, ale w dziedzinie zegarków jestem zielony, jednak nie mam pojęcia gdzie zgłosić się z moim problemem.

Mianowicie kilkanaście lat temu wszedłem w posiadanie dwóch modeli delban. Jeden model dostałem od dziadka a drugi znów od babci.

Czy bylibyście w stanie mi coś o nich powiedzieć?

Poniżej dołączam zdjęcia moich zegarków.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i jakieś informacje.

Pozdrawiamattachicon.gifdelbana 1.jpgattachicon.gifdelbana 2.jpgattachicon.gifdelbana 4.jpg

 

Mam jeszcze jedno zdjęcie ale jest za duże. Dodam w następnym poście. Dokładniejsze zdjęcia w większej rozdzielczości moge przesłać na mail

I kolejne zdjęcie drugiego zegarka.

post-94302-0-24514700-1487493879_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OclokCock witaj w naszym delbanowy temacie :)

Masz ładny, klasyczny model Delbany, w ładnym stanie. Nie ma pewności co do koronki. Mogła być zdarta i cięta na nowo. Z całą pewnością jednak podmieniona jest wskazówka sekundowa. Jaki siedzi w niej mechanizm? Może być ciekawy... ;)

 

@amper, również witamy serdecznie.

Niestety widzę zdjęcie tylko jednego zegarka. Typowa damka z lat 50-60. W całości w oryginale. Zachowana nienajgorzej. Sugeruję zrobić przegląd i czyszczenie mechanizmu i zostawić jako piękną, rodzinną pamiątkę :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała Delbana to jeden z najbardziej popularnych zegarków damskich jaki został wyprodukowany przez tą markę. Bardzo ładny stan zachowania, w pełni oryginalna. Należałoby oddać ją do czyszczenia i smarowania mechanizmu oraz dobrze "wyszorować" kopertę szczególnie w okolicach szkiełka. Produkowano ten model w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, a ponieważ Delbana nie numerowała swoich zegarków trudno określić dokładnie czas powstania tego egzemplarza. Pokaz zdjęcia drugiej tarczy, a jeśli potrafisz odkręcić dekielek to watro pokazywać również mechanizm do oceny. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OclokCock witaj w naszym delbanowy temacie :)

Masz ładny, klasyczny model Delbany, w ładnym stanie. Nie ma pewności co do koronki. Mogła być zdarta i cięta na nowo. Z całą pewnością jednak podmieniona jest wskazówka sekundowa. Jaki siedzi w niej mechanizm? Może być ciekawy... ;)

 

@amper, również witamy serdecznie.

Niestety widzę zdjęcie tylko jednego zegarka. Typowa damka z lat 50-60. W całości w oryginale. Zachowana nienajgorzej. Sugeruję zrobić przegląd i czyszczenie mechanizmu i zostawić jako piękną, rodzinną pamiątkę :)

Dzięki za odpowiedź, dobrze poznać opinie kogoś kto siedzi w temacie. Niebawem wrzucę fotkę mechanizmu. peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy,

Co to za Delbana? Fotki takie dostałem. Niestety brak foty mechanizmu ale jest oryginalny.

Ktoś ew, zainteresowany, może poszukuje takiej?

 




Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć tom76

Klasyczny model z lat 50-60. Nieco rzadziej spotykana tarcza z brązowym środkiem, w średnim stanie (niestety foty tragiczne)

Nieoryginalna wskazówka sekundowa, pozostałe mają kiepskie wypełnienie, podmieniona i kiepsko dobrana koronka, koperta była kiedyś już robiona.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny loituma zamieszczam zdjęcia mechanizmu.

ciekawy? :) czy raczej standard?

kombinuje jak wyciągnąć koronke z wałkiem,  zeby wyjąć mechanizm i wyszorować reszte, ale zaraz moze znajdę jakiś watek i o tym.

pozdrawiam

 

 

 

 

Sz@OclokCock witaj w naszym delbanowy temacie :)

Masz ładny, klasyczny model Delbany, w ładnym stanie. Nie ma pewności co do koronki. Mogła być zdarta i cięta na nowo. Z całą pewnością jednak podmieniona jest wskazówka sekundowa. Jaki siedzi w niej mechanizm? Może być ciekawy... ;)

 

post-96125-0-42267300-1488202411_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm typowy... Solidny porządny wół roboczy - Felsa 465N

Ale tu pojawia się pewna nieścisłość. Na tarczy masz opis "shock-absorber" a w rzeczywistości w mechanizmie zastosowane masz zabezpieczenie osi balansu typu "incabloc"

Świadczy to albo o podmianie tarczy, albo o podmianie mechanizmu, albo o wymienionym mostku balansu. Szkoda, bo "shock-absorber" spotyka się zdecydowanie rzadziej (dlatego pisałem, że może być ciekawy) i warto mieć taki egzemplarz w kolekcji. ;)

 

Co do wyjęcia koronki...

Musisz bardzo delikatnie poluzować tą śrubkę:

 

post-75614-0-79864500-1488212062.jpg

 

A następnie wyjąć wałek z koronką.

Ważne abyś nie odkręcał tej śrubki zbyt mocno, ponieważ spadnie Ci blokada wałka, co wiąże się w konsekwencji z koniecznością zdjęcia wskazówek oraz tarczy i dokręcenia jej ponownie.

Odkręć ćwierć obrotu i sprawdź, czy wałek wychodzi. Jeśli nie to daj jeszcze ćwierć obrotu... i tak aż do skutku.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm typowy... Solidny porządny wół roboczy - Felsa 465N

Ale tu pojawia się pewna nieścisłość. Na tarczy masz opis "shock-absorber" a w rzeczywistości w mechanizmie zastosowane masz zabezpieczenie osi balansu typu "incabloc"

Świadczy to albo o podmianie tarczy, albo o podmianie mechanizmu, albo o wymienionym mostku balansu. Szkoda, bo "shock-absorber" spotyka się zdecydowanie rzadziej (dlatego pisałem, że może być ciekawy) i warto mieć taki egzemplarz w kolekcji. ;)

 

Co do wyjęcia koronki...

Musisz bardzo delikatnie poluzować tą śrubkę:

 

attachicon.gifpost-96125-0-42267300-1488202411.jpg

 

A następnie wyjąć wałek z koronką.

Ważne abyś nie odkręcał tej śrubki zbyt mocno, ponieważ spadnie Ci blokada wałka, co wiąże się w konsekwencji z koniecznością zdjęcia wskazówek oraz tarczy i dokręcenia jej ponownie.

Odkręć ćwierć obrotu i sprawdź, czy wałek wychodzi. Jeśli nie to daj jeszcze ćwierć obrotu... i tak aż do skutku.

Dziękuję za konkretną odpowiedź. Działam z czyszczeniem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczy, mechanizmu?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wspominał wcześniej o czyszczeniu tarczy.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Proponuję ją tylko przedmuchać, wygląda całkiem przyzwoicie. Szkoda by było ja zmarnować. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.