Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj @Kraft

Owszem były niesygnowane koperty w starszych Delbanach.

 

Ale Twoja wygląda mi raczej na złożoną z kilku obcych elementów.

Koperta raczej od jakiegoś ruska. Tarcza nieoryginalna, polski wyrób rzemieślniczy zwany tarczą "warszawską". Wskazówki wyglądają na oryginalne.

Nie pokazałeś najważniejszego - mechanizm. Przydałoby się otworzyć zegarek i zobaczyć co jest w środku.

 

Pozdrawiam


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... no właśnie nie jestem w posiadaniu :) Rzecz w tym, że musiałbym kupić "w ciemno" bez oględzin, co prawda za niewielkie pieniądze, ale jednak. A w środku może być złoto, a może być złom. Jeśli brak koronki, a może i wałka, to pewnie nie bez powodu.....

A tak od jakiegoś czasu Delbana za mną chodzi, że eeeech.....

Edytowane przez Kraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spytaj się na forum Delban , wtedy się nie natniesz . napisz co Cię interesuje może ktoś Ma coś do sprzedania


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda za niewielkie pieniądze, ale jednak.

Jeśli nie potrzebujesz części zamiennych, to ten zegarek wart jest 0 zł.

Z całym szacunkiem. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasady jeśli zdjęcia sprzedawanego przedmiotu są nieczytelne, niewyraźne to się zapala lampka że coś nie tak :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest reguła, choć zgadzam się z zasadą ograniczonego zaufanie w niejasnych sytuacjach. :D Natomiast tutaj zapala się nie lampka, ale cały żyrandol. Jedyne co ciekawe to numer na dekielku, który też raczej nie pochodzi od Delbany. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można.

Tarcza jest oryginalna, ładna i rzadka, ze starszym logo (moim skromnym zdaniem dużo ładniejszym niż sam napis ;) )

Zegarek dobrze zachowany. Wskazówki oryginalne, koronka być może również. Dekiel spolerowany. Szkoda, że nie pokazał mechanizmu.

Tylko ta bransoleta może bardzo zaszkodzić kopercie. Jest do wywalenia.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niespotykana tarcza tyle, że myta chyba była, ale nie dam sobie uciać :D;):P
A tu do kompletu ;)
post-48480-0-84756100-1518952818.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, była.

np:

 

post-75614-0-52459400-1519307196_thumb.jpg  post-75614-0-69254500-1519307205_thumb.jpg

 

lub

 


post-75614-0-07623800-1519307427_thumb.jpg  post-75614-0-54067200-1519307438_thumb.jpg

 

lub


post-75614-0-05207100-1519307524_thumb.jpg  post-75614-0-90050600-1519307537_thumb.jpg

 

 

I mechanizm w częściach:

 

post-75614-0-74270600-1519307555_thumb.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne przykłady. Delbana korzystała z bardzo wielu różnych mechanizmów. Najczęściej spotykane to Felsy, AS, Ety i FHF, ale i bywały inne również HFH czy Landerony. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki werk, tylko bez oznaczeń Delbany. BTW: z uszkodzonym zespołem naciągu - pęknięty tiret, brak półbeczułki, wałka naciągu i koronki. Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, coś?

Chcesz sprzedać, czy dokupić? :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprzedać, czy dokupić? :)

Raczej dokupić. Wałek naciągu, koronkę, może coś jeszcze od zespołu naciągu. Ew. mogę coś dać na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

to ja nie poratuję. Nie mam w tej chwili takiego mechanizmu na luzie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki werk, tylko bez oznaczeń Delbany. BTW: z uszkodzonym zespołem naciągu - pęknięty tiret, brak półbeczułki, wałka naciągu i koronki. Ktoś, coś?

Popatrzę w wolnej chwili, może będę w stanie pomóc (lecz bez wałka naciągu i koronki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę w wolnej chwili, może będę w stanie pomóc (lecz bez wałka naciągu i koronki )

OK, jakby coś, to proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tarczą i wskazówkami reszta mi się podoba, reszt to znaczy mechanizm, bo koperta i koronki jak nówki, a zegarek ma być z lat pięćdziesiątych. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zostałem odesłany do tego wątku.Chciałbym dowiedzieć się coś na temat tego mechanizmu. Wiem już że tarcza w mojej Delbanie była malowana. Proszę o odpowiedź

post-101945-0-44355500-1528748203_thumb.jpg

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to rzadko spotykany w Delbanach mechanizm FEF 380.

U Ciebie dodatkowo również z rzadziej spotykanym zabezpieczeniem balansu typu Unishock zwany czasem Incabloc - old

Fabrique d’Ébauches de Fleurier (FEF) zaczął produkować ten mechanizm od roku 1950

 

Oznaczenia mechanizmów znajdują się najczęściej (tak jak w tym konkretnym przypadku) pod kołem balansu. W oko dobra lupa i odczytasz samodzielnie. ;)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jest możliwość określić z jakich lat pochodzi zegarek? Wiem już że po 1950r.

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.