Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z powodu braku jakichkolwiek materiałów historycznych (katalogów, ulotek, reklam) oraz braku reakcji firmy Delbana na nasze zapytania, nie jesteśmy w stanie określić dokładnych lat produkcji poszczególnych modeli.

 

Można szacować, że jest to druga połowa lat 50 lub początek 60


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ten zegarek zostanie taki jaki jest. Mam już jakieś rozeznanie i będę szukał z oryginalną tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wrzuć zdjęcie jaka ma tarczę teraz.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie będzie taka ? Też FEF 380

 

post-38106-0-50216000-1528815943_thumb.jpg

 

post-38106-0-99414800-1528816071_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co Sławek pokazał. Kolega pokazywał już tą tarcze w temacie Pokażmy swoje Delany. Jest przemalowaną na czarno


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo było wiele odmian tarcz, ja je nazywam nini Recordmasterem ze względu na wygląd tarczy, która w wersji biało czarnej jest bardzo podobna do Recordmastera.. 

post-57210-0-12687200-1528820630_thumb.jpg

post-57210-0-21560800-1528820657_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalna bardzo ładna. Moja malowanka chyba tylko mi się podoba.Jeszcze zapytam, czy te mechanizmy FEF380 są dobre, porównywalne do Felsy?

post-101945-0-61248500-1528833716_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dobre i porównywalne z Felsą. Trudno byłoby je pozycjonować, gdyż to ten sam przedział komplikacji, precyzji wykonania i zbliżony przedział cenowy. Musisz wziąć poprawkę na nasze opinie, bo my preferujemy oryginalny stan zegarka, nawet gdy jest zmęczony życiem. Każdy z nas ewaluował i dziś jesteśmy przekonani o słuszności swoich poglądów, ale zaczynaliśmy różnie i ja też miałem malowanki w swoich zbiorach. Większość naszych zegarków leżakuje w pudełkach więc nie musza być aż takie piekne. Ważne że Tobie się podoba.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

Dorwałem kiedyś kompletnie odnowioną Delbanę, z czasem dopiero edukując się (na jej przykładzie) o oryginalnych i składanych elementach. Ta załączona na poniższych zdjęciach ma oczywiście cudzie wskazówki, o koronce nie wspominając, najpewniej też kopertę (tu nie jestem pewien). Dekiel wygląda ok, ale tu też może niech się wypowie ktoś bardziej obeznany. 

 

Jednak najbardziej zastanawia mnie tarcza. Jest oczywiście odnowiona/odrestaurowana/zmasakrowana (niepotrzebne skreślić), niemniej zastanawiam się, czy nie ratować jej oryginalności (przede wszystkim zacząć od wskazówek). Ale tu pojawia się jedno "Ale?". No właśnie, czy spotykaliście Delbany z pełnym cyferblatem i taką jasną tarczą, z kolistymi żłobieniami w środku oraz promienistymi poza centralnym promieniem? 

Przyznam, że moja szybka detektywistyczna zabawa doprowadziła do wniosku, że najbardziej podoba do poniższej jest ta Delbana, która ma środek czarny (czyt. "koliste żłobienia na środku" czarne). 

Wobec powyższego, czy istniała wersja biała, czy raczej poniższy efekt prac dotyczył ongiś czarno-białej tarczy? I jak z oryginalnością pozostałych elementów, co do których mam wątpliwości (dekiel, koperta)? 

DSC06048.jpg 
DSC06049.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Istniała wersja biała tej tarczy.

 

post-75614-0-52287400-1548756836_thumb.jpg

 

Wskazówki minutowa i godzinowa również są właściwe dla Delbany. Jedynie sekundowa do wymiany.

 

post-75614-0-49548100-1548756950_thumb.jpg

Grot powinien być czerwony w twoim przypadku.

 

Koperta, choć po kiepskiej renowacji, jest w całości oryginalna. Dekiel ok. Koronka sam słusznie zauważyłeś, że od czapy.

 

Moja rada jest taka. Zostaw go już w spokoju. Szkoda kasy na jego poprawki. Wiele to już nie zmieni. Załóż jedynie właściwą wskazówkę sekundową, jeśli masz, i niech sobie cyka.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówca z małym wyjątkiem, a mianowicie wskazówki. Moim zdaniem, te które masz (oczywiście poza sekundnikiem, bo on jest całkowi cie niedobry) są od Delbany ale nie występowały z tym modelem tarczy. Te które masz i które pokazał bardzo trafnie Arek występowały z tarczami bez elementów lumy, tak wiec w pokazanym przez Arka zegarku jest ok, natomiast u ciebie powinny być wskazówki z luma, takie jakie Arek pokazał na pierwszym zdjęciu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wygląda oryginał tej pokazanej przez Artura, ale ten pokazany przez kolegę (pomijam że moja jest murzynkiem) powinien wyglądać tak.

post-57210-0-17629600-1548789593_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jestem nowy na forum :)

Chciałem skonsultować z Wami moją Delbanę, którą bardzo lubię i w której ciągle chodzę.

Nie pogniewam się jeśli okaże się, że dużo było przy niej robione, raczej chodzi o nabranie świadomości o tym egzemplarzu i nauki :)

 

Dajcie znać co myślicie! Pozdr! 

 

post-108431-0-87756000-1549637150_thumb.jpg

post-108431-0-54251600-1549637161_thumb.jpg

post-108431-0-16730300-1549637173_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Delbana. Koperta oryginalna nie była odnawialna, w dobrym stanie. Tarcza oryginalna, podejrzewam, że była lekko umyta, ale nic jej nie brakuje. Wskazówki oryginalne, od tego modelu. Pozostają dwie wątpliwości, nie jestem na podstawie tego zdjęcia określić czy luma w wskazowkach i kropki na tarczy są oryginalne. Duże prawdopodobieństwo, że tak, ale za słabe zdjęcie być pewnym i chyba koronką jest nieoryginalna. Ogólnie fajna Delbana.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Delbana. Koperta oryginalna nie była odnawialna, w dobrym stanie. Tarcza oryginalna, podejrzewam, że była lekko umyta, ale nic jej nie brakuje. Wskazówki oryginalne, od tego modelu. Pozostają dwie wątpliwości, nie jestem na podstawie tego zdjęcia określić czy luma w wskazowkach i kropki na tarczy są oryginalne. Duże prawdopodobieństwo, że tak, ale za słabe zdjęcie być pewnym i chyba koronką jest nieoryginalna. Ogólnie fajna Delbana.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki za info :) 

Byłem pewien, że koperta była jakoś ruszona - fajnie, to znaczy, że udało się ją chwycić w dobrym stanie. A jeszcze pytanie: z jakich lat ona może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom lat 50-60. Delbany nie były numerowane, więc przybliżone datowane na podstawie charakterystycznych cech z danego okresu. Pokaż jeszcze mechanizm.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom lat 50-60. Delbany nie były numerowane, więc przybliżone datowane na podstawie charakterystycznych cech z danego okresu. Pokaż jeszcze mechanizm.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

post-108431-0-75265000-1549649213.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne A gdzie incabloc? No i sekunda do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo tarcza, albo mechanizm, albo przynajmniej mostek balansu jest wymieniany.

I wskazówka sekundowa nie jest od tego zegarka.

 

Upss. Nie zauważyłem wcześniejszej odpowiedzi

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przegapiłem sekundnik. Rzeczywiście nie od tego modelu.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum. A powod jest oczywisty i prozaiczny zarazem - ostatnio zapragnąłem posiadać (i uzywac) zabytkowy zegarek. Padlo dosc przypadkowo na taka stara Delbanke z dolna sekunda. Pytanie do ekspertów czy ten zegarek wygląda na oryginal. Czy to normalne ze nie widac logo Delbana na tarczy?

Zegarek żyje, ale wymaga przegladu. Srednica koperty bez koronki do gdzies kolo 38mm - dosc spora.

 

Gdzie ewentualnie oddać takie zegarek do przeglądu, ewentualnie do naniesienia tej brakującej grafiki na tarcze? (Nie zalezy mi na kompleksowym odnowieniu zegarka, cenie sobie patyne). Najlepiej z okolic Rzeszowa, dla kontaktu osobistego z Zegarmistrzem, ale to nie jest zapewne argument decydujacy. Z gory dziekuje za każda odpowiedz.

 

1

2

3

4

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno to oryginał Delbany 37 mm , ale zegarek bez logo , na tarczy i werku to tylko zegarek . Werk to chyba AS, lub Culmina. Ale jesli nie ma logo to mozna pomyślec , że to np : Doxa , Tissot . Ciekawe czy logo ktoś zmył , czy raczej odpadło. Ktoś to Musiał w końcu napisać . Trudno że to złe wieści 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziekuje za odpowiedz. Dla mnie nie sa to zle wiesci. Kupilem zegarek dosc przypadkowo i raczej okazyjnie. Po prostu przeznaczenie ;).

W miedzyczasie grzebalem ,,po internetach" i znalazlem w zasadzie blizniacze modele. Ale juz z logiem.

Np. tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51400-delbana-lata-40-te/

 

Po balansem jest wybite 984, czyli to pewnie mechanizm AS984. Zastanawialem sie, dlaczego nie widac chocby szczegolu logo... I to jest pewien trop, ze ktos go starł celowo. Bo ciezko uwiezyc w to, ze ten akurat napis zniknal, a nad subsekunda napis ,,antymagnietic" oraz na dole ,,swiss made" sie ostały...

 

Tak czy inaczej zegarek powedrowal do Zeragmistrza na czyszczenie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.