Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co sądzicie o tym egzemplarzu?

http://tablica.pl/of...html#c091c51cd8

Mnie zastanawia dlaczego nie ma podanej liczby kamieni na tarczy? I czy z tego stanu bedzie można coś wykrzesać jeszcze czy trzeba więcej włożyć niż jest warty. Zegarek chciałbym dla siebie nie na sprzedaż. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

 

koperta sfatygowana - do chromowania (50-100pln), tarcza raczej nie odnawiana (choć zdjecia słabe), trzeba było by się przyglądnąć lumie dlaczego jest az tak ciemna, poprosic o lepsze zdjecia, wskazówki ok, koronka nie sygnowana, pewnie poprzednia się wyrobiła, szkło pęknięte - do wymiany, ale to nie problem bo koszt to około 15pln a wyglądał bedzie zdecydowanie lepiej.

 

sporo zabawy i srodkow żeby go wyprowadzic na prostą..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta sfatygowana tak jak mówi sneer - albo chromować, albo kupić dobrą używaną, albo, skoro dla siebie do noszenia, założyć stalowy zamiennik z pełną świadomością, iż nie jest to element (stalowa koperta), który oryginalnie w tym Originalu występował - oczywiście sprzedając go później szczerze o tym informując (zamiennik ten i tak lepiej wygląda niż zniszczona koperta, lub kiepsko pochromowana).

O tarczy trudno coś powiedzieć, choć domyślać można się wiele - sądzę, iż ktoś na potrzeby prezentacji, niepotrzebnie, przesadził z nasyceniem i kontrastem obrabiając zdjęcia - konieczne inne fotografie w naturalnym oświetleniu.

Hil2 ma rację - chyba nie spotkałem tego modelu (fhf lub standard) z zapisem o kamieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość kamieni w original była tylko przy modelach na unitasie, 21 kamiennych.

 

Co do zegarka powyżej. Jak dla mnie za te cenę, przy nie do końca znanym stanie- nie warto.

 

Chromowanie : 45zł

Szkło: 10zł

Koronka: 10zł

Fajny pasek: 15zł<

Konserwacja: 30-40zł

 

Generalnie wyjdzie Cię około 400zł, przy czym jak dla mnie tarcze ciężko jest ocenić, bo jest ewidentnie podsycony kontrast..może mieć jakieś ryski.

 

Po 500zł można trafić egzemplarze doprawdy wychuchane i pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawda - czasem niska, wydawałoby się, cena zachęca, ale po podliczeniu wychodzi już nie tak różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde, trudno tez powiedziec co siedzi w srodku. Od strony mechanicznej wiadomo tylko, ze "zegarek jest na chodzie" , a to nie znaczy wcale, ze nic nie bedzie trzeba tam wymienic, pomijajac juz fakt, ze tak naprawde to wogole kupujesz kota w zamknietej kopercie ;)

Zastanawia mnie tez koperta, bo mialem taki zegarek na poczatku lat 90 ale on byl ze stali nierdzewnej, byly wowczas jeszcze chromowane ?

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obracam zegarkami od czas do czasu ( około 20 egzemplarzy na miesiąc w ramach roszad w kolekcji ), mam kilka Atlanticów prawie zawsze, bo darzę te zegarki sentymentem. Kupowałem Originale po 200-300zł ( czasem i po 100zł można kupić jak się dobrze człowiek zakręci za granicami kraju...ale to trzeba mieć nieziemskie szczęście by nie wpaść na minę), robiłem i sprzedawałem. Sam jednak bez bicia przyznaję, że za swojego, w stanie fabrycznym dałem 700zł- nie żałuję ani jednej złotówki.

 

Mam idealny egzemplarz czarnego Originala ( po renowacji koperta, ale to u mnie już ), ale doprawdy- na tarczy nie ma nawet ryski- też kosztował więcej niż średnia cena.

Wczoraj kupiłem sobie Originala z datownikiem, jasnego na fhf- jak wyżej... za nie tkniętą zębem czasu tarczę warto czasem zapłacić.

 

Jeszcze odnośnie kosztów- do tej niskiej ceny+ usług i akcesoriów dodatkowych...trzeba doliczyć koszta podróży do zegarmistrza, galwanizacji itd... ja sam do jednego ( choć mieszkam w dużym mieście ) jeżdżę 20km, a do galwanizacji mam 12km ( w ładną pogodę śmigam rowerem ). Koszt ostateczny zegarka to też generuje niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde, trudno tez powiedziec co siedzi w srodku. Od strony mechanicznej wiadomo tylko, ze "zegarek jest na chodzie" , a to nie znaczy wcale, ze nic nie bedzie trzeba tam wymienic, pomijajac juz fakt, ze tak naprawde to wogole kupujesz kota w zamknietej kopercie ;)

Zastanawia mnie tez koperta, bo mialem taki zegarek na poczatku lat 90 ale on byl ze stali nierdzewnej, byly wowczas jeszcze chromowane ?

 

Obecnie mam dziewiątkę Original'i z różnych okresów. Przewinęło mi się ich kilkadziesiąt (wiadomo - jak znajdę lepszy to gorszy oddaję w dobre ręce), ale nie kojarzę Originala w stalowej kopercie. Jeśli się mylę a masz takiego - wrzuć zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten zegarek mialem w latach 91-93 i podarowalem koledze w przyplywie "nadmiaru dobrego humoru" na studenckiej imprezie, dlatego juz dawno go nie mam, a ze wzgledu na sentyment od dluzszego czasu szukam :)

Zegarek w tak krotkim czasie sporo przeszedl (2 razy wymienialem np koronke na skutek urazow mechanicznych) Nie przypominam sobie jednak, zeby zdzieral sie do koloru mosiadzu, stad podejrzewalem ze byl w stali.

Pamiec mam juz zawodna i znawca tematu tez sie nie czuje ale zlocisty kolor napewno z niego nie wychodzl :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny chromek też był lepiej położony od, częso, obecnych restauracji. Ekspertem również nie śmiem się nazywać, ale chyba stalowe nie występowały. Oczywiście to tylko wiedza z obserwacji a wszystkiego nie widziałem. Ma ktoś inną opinię czy może lepiej wiedzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzięki wielkie za pomoc.

Jak widać czasami podana cena jest tylko małym kawałkiem kosztu zegarka. Będe dalej poszukiwał zegarka który mnie zainteresuje, chyba że któryś z Was miałby na sprzedaż jakąś ładną sztukę Worldmastera za uczciwą cene. Jeszcze raz dzięki wielkie za radę i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowanie : 45zł

Szkło: 10zł

Koronka: 10zł

Fajny pasek: 15zł<

Konserwacja: 30-40zł

 

Ceny dosyć optymistyczne ;)

Z pozostałą częścią wypowiedzi jak najbardziej sie zgadzam


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Worldmastera Orginala z 1989 roku (mój własny, sklepowy :) ) i na 100% ma kopertę chromowaną.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronofil - ceny są nawet miejscami ,,zawyżone" - można i taniej, choć ciężko w to pewnie uwierzyć;-) Polegam na swoim doświadczeniu i rozeznaniu na rynku lokalnym - a w małym mieście nie mieszkam.

 

Osobiście chromuję po 45zł z przygotowaniem koperty przez wykonawcę- bardzo dobrej jakości powłoka, krawędzie- raz lepiej...raz gorzej, ale generalnie nie można narzekać. Widziałem o wieeeele gorsze dzieła no i przede wszystkim z beznadziejną powłoką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny genialne - w Poznaniu przegląd ze smarowaniem jak nic 150pln


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkło za 10 PLN i owszem ale chińskie, szwajcarskie w hurtowni 15 PLN u zegarmistrza 35 PLN. Cena dobrego chromu 80-120 PLN, przegląd i czyszczenie 40 ale u swojego zegarmistrza, jak ktoś z zewnątrz 60-80 -120PLN. Pasek Chiński za 3,7 PLN w hurtowni a na All za 11 PLN, Reda 11 PLN w hurtowni a 25 PLN na All,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zrobił się offtop...

 

W kwestii pasków tylko dodam, że są i po 3zł...takie jak za 12zł na allegro ;) Plexy są z kolei kwestią producenta, bo osobiście znam 3 rodzaje - za 2.5, 5 i 15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"trafiło się jak ślepej kurze ziarno" - odbierałem od zegarmistrza jeden z pierwszych modeli Błonia, w kopercie typu Krab jeszcze z napisem na tarczy "Licencja ZSRR" , a tu zegarmistrz pyta czy nie jestem zainteresowany Atlanticiem, którego wygrzebał gdzieś przy sprzątaniu. Szczęka mi opadła, gdyż (choć nie jestem znawcą) prócz koronki to chyba wszystko jest oryginalne i od tego modelu. A model (sądzę) nie byle jaki. Atlantic Speedway w stalowej kopercie z lat 40. Mechanizm Eta 1100, a szperając w dokumentacji to i chyba wskazówki oryginalne.

Artur, @sneer, @John Time, wiem, że Atlantic`i są dla was nieobce, a ocena egzemplarza to pikuś, wiec proszę o krytyczne uwagi i sorry za zdjęcia, ale robiłem komórką, a zegarek jest w pierwotnym stanie ;)(brudny).

w kolejnych postach zdjęcia:

post-57210-0-93573900-1370367489_thumb.jpg

post-57210-0-75708000-1370367563_thumb.jpg

post-57210-0-03095900-1370367569_thumb.jpg

post-57210-0-02162300-1370367612_thumb.jpg

post-57210-0-23601000-1370367618_thumb.jpg

post-57210-0-12714000-1370367673_thumb.jpg

post-57210-0-55679800-1370367679_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na iPhone i według mnie oryginał , wszystko jak najbardziej ok - koronka powinna byc w grzybek. Pokaz środek (AS w srodku?) . Faktycznie nie częsty widok. Były jeszcze w złoconej kopercie tzw royal

. Gratki!

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na końcu mechanizm.

post-57210-0-77975600-1370367941_thumb.jpg

post-57210-0-92938300-1370367952_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eta , fajnie - gratki!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem, mechanizm do pudełka, a koperta i dekielek do mycia i czyszczenia. Stalówka powinna się dobrze doczyścić, ale to w weekend.

jeszcze parę zdjęć bez szkiełka.

post-57210-0-76340700-1370369696_thumb.jpg

post-57210-0-30640700-1370369701_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dekielek od środka :) .

post-57210-0-73287100-1370369736_thumb.jpg

post-57210-0-36520000-1370369740_thumb.jpg

post-57210-0-31173300-1370369744_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z kurą i ziarnami to możesz mieć rację

- zwróć uwagę na mechanizm i zapis o kamieniach - w tym przypadku Rubis a nie Jewels

- koperta pewnie stalowa - fajnie

- tarcza naturalnie przydymiona czasem, wszystkie indeksy czytelne, podziałna sekundowa w niezłym stanie - odradzałbym mycie tarczy

 

wymienić koronkę i opaskować

 

Gdy patrzę na Speedway'e mam wrażenie, iż wskazówka sekundnika powinna mieć przeciwwagę, choć widać ich wiele z tą co u twojego i pewnie tyleż samo z przeciwwagą. Może to zależy od wyprodukowanej serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka - podziałka sekundowa w bdb stanie - do tarczy trochę poprzylegało, ale jeśli chcesz ją umyć to radzę zachować absolutną ostrożność, bo z tym żółtym lubi schodzić również podziałka - może najpierw miękkim pędzelkiem na sucho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.