Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Jak odnowisz wskazówki, będą błyszczeć na tle spatynowanej tarczy. Możesz spróbować delikatnie je wypolerować. I podobnie z indeksami.

 

A koperta? To temat rzeka, i dwie szkoły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej rodzinie od 62 lat, a mój ulubiony od lat 13.

Niestety koronka została kilka lat temu zmieniona u zegarmistrza bez mojej wiedzy na nieoryginalną.

post-37800-0-43422500-1372760258_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tydzień temu kupiłem Atlantica za 70 zł,-. Sprawny, chodzi cały czas. Troche męczy mnie koperta i wskazówki. Odnawiać czy nie?? A jeżeli odnawiać to gdzie? Najbardziej obawiam się kiepskiej "malowanki". Wtedy by mi serce pękło - z żalu i ze złości.

 

Pozdrawiam - Jacek

zakup za 70 zł. bardzo korzystny, fajny zegarek, jak z chodem?

z tarczą nic nie zrobisz, można co najwyżej delikatnie przeczyścić, choć to niewiele da a spaprać łatwo można. Koperta ewidentnie do chromowania i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup za 70 zł. bardzo korzystny, fajny zegarek, jak z chodem?

z tarczą nic nie zrobisz, można co najwyżej delikatnie przeczyścić, choć to niewiele da a spaprać łatwo można. Koperta ewidentnie do chromowania i tyle

 

Zegarek jest na super chodzie. Punktualnie idzie juz od tygodnia. Nakręcam co drugi dzień o tej samej godzinie.

Wskazówki miały w środku materiał fluorescencyjny, tak jak kropki na godzinach. Teraz blado to widać.

Koperta do chromowania .... tak ale u kogo? W Poznaniu robią to za 120 zł,- !!!! Tarcza do renowacji za 250 !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostanie moim ulubiony atlanticiem :)

Jacek,spojrzałem teraz dokładniej i widzę, że w uszach Atlantica masz wykonane otwory pod d-ż teleskopów. Czy to fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej rodzinie od 62 lat, a mój ulubiony od lat 13.

Niestety koronka została kilka lat temu zmieniona u zegarmistrza bez mojej wiedzy na nieoryginalną.

 

Koronka to pikuś. Gorzej z tą odnowioną tarczą i wyobloną kopertą


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tydzień temu kupiłem Atlantica za 70 zł,-. Sprawny, chodzi cały czas. Troche męczy mnie koperta i wskazówki. Odnawiać czy nie?? A jeżeli odnawiać to gdzie? Najbardziej obawiam się kiepskiej "malowanki". Wtedy by mi serce pękło - z żalu i ze złości.

 

Pozdrawiam - Jacek

 

Nie ryzykuj pęknięcia serca - to jednak ważny narząd ;)

Ja bym się ograniczył do konserwacji werku i takiej nieinwazyjnej kosmetyki.

Jeśli chcesz mieć jak nowy, to po prostu kup taki w oryginalnym stanie- z czasem na pewno trafisz za sensowne pieniądze


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja by tylko kopertę odnowił, tarczę bym pozostawił taką jaka jest w niej cały urok zegarka. Porządna konserwacja mechanizmu i zegarek będzie cieszył oko i duszę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja by tylko kopertę odnowił, tarczę bym pozostawił taką jaka jest w niej cały urok zegarka. Porządna konserwacja mechanizmu i zegarek będzie cieszył oko i duszę :)

 

No i tu można dyskutować. To jest stary, uzywany zegarek i tak właśnie wygląda. Stan koperty jest adekwatny do stanu tarczy i razem tworzy to spójną całość. Ta tarcza i wskazówki w odnowionej kopercie mogą wygladać jak panie z naciągniętą buźką i pomięta szyją ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacek66 - trafił Ci się ciekawy vintage, ale jak zaczniesz go odnawiać to przestanie to być, jak ujął to chronofil, stary, używany zegarek i utraci swego ducha - jeśli szukałeś starego zegarka to go znalazłeś; jeśli natomiast "ładnego",  to w sklepach czekają. Ten zestarzał się z godnością i  nie ma co tego mu odbierać - zawsze pozostaje szansa na znalezienie takiego samego modelu w bardziej zadowalającym stanie. Ponadto restaurowane koperty często wyglądają jak jajeczka a malowanie tarczy może skończyć się powstaniem pisanki wielkanocnej. Cóż, make up zazwyczaj jednak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek,spojrzałem teraz dokładniej i widzę, że w uszach Atlantica masz wykonane otwory pod d-ż teleskopów. Czy to fabryczne?

 

w tym typie kopert to standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka to pikuś. Gorzej z tą odnowioną tarczą i wyobloną kopertą

Zgadza się, choć w realu koperta nie jest tragiczna. Tarcza niestety rzeczywiście zrobiona nieciekawie.

Ale to tak było, jak człowiek niezbyt się interesował tematem, a zegarmistrz miał zrobić super.

Na dzień dzisiejszy nic bym nie robił, jedynie przegląd i smarowanie mechanizmu. A jeśli chodzi o chód to jestem zadowolony - dziennie przyspiesza 3 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacek66 - trafił Ci się ciekawy vintage, ale jak zaczniesz go odnawiać to przestanie to być, jak ujął to chronofil, stary, używany zegarek i utraci swego ducha - jeśli szukałeś starego zegarka to go znalazłeś; jeśli natomiast "ładnego",  to w sklepach czekają. Ten zestarzał się z godnością i  nie ma co tego mu odbierać - zawsze pozostaje szansa na znalezienie takiego samego modelu w bardziej zadowalającym stanie. Ponadto restaurowane koperty często wyglądają jak jajeczka a malowanie tarczy może skończyć się powstaniem pisanki wielkanocnej. Cóż, make up zazwyczaj jednak widać.

... masz rację. Załoze tylko pasek i do gablotki. Wreszcie "dziadziuś" Atlantic przycumował do domu spokojnej starości. Dziękuję wszystkim za kilka uwag. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek,spojrzałem teraz dokładniej i widzę, że w uszach Atlantica masz wykonane otwory pod d-ż teleskopów. Czy to fabryczne?

W atlanticach ze stalowymi kopertami, które dotychczas widziałem, otwory były wiercone na "wylot". Nie jest to co prawda żaden wyznacznik, ale sądzę, że w speedwayu są wykonane "fabrycznie" w ten sposób.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W atlanticach ze stalowymi kopertami, które dotychczas widziałem, otwory były wiercone na "wylot". Nie jest to co prawda żaden wyznacznik, ale sądzę, że w speedwayu są wykonane "fabrycznie" w ten sposób.

Dzięki za info,

teraz zauważyłem, że pisałem w tym temacie do Jacka, a powinienem do Ciebie.

A temat mi się nasunął ze względu na problem z d-żem teleskopów.

Przy nawierconych otworach przelotowych byłoby łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

W idealnym stanie to on jest.

Ale czy oryginalny?

Myślę, że na podstawie zdjęć nikt ci tego nie zagwarantuje.

Za dużo ostatnio "oryginalnych" inaczej ORIGINAL-i pojawło się na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna koperta, mechanizm, wskazówki a nawet uszczelka dociskowa, ale mam sporo wątpliwości co do tarczy - podobny przypadek z jasną tarczą omawialiśmy jakieś dwie, trzy strony wcześniej - poproś sprzedawcę o zdjęcie makro wykonane pod kątem; powinno wiele wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

teraz zauważyłem, że pisałem w tym temacie do Jacka, a powinienem do Ciebie.

A temat mi się nasunął ze względu na problem z d-żem teleskopów.

Przy nawierconych otworach przelotowych byłoby łatwiej.

 

Wcześniej napisałem, iż w tym typie to standard, ale chyba konieczne byłoby jeszcze uściślenie

Sprawa dotyczy zegarków z tzw "Ringiem"

W kopertach zegarków, które nie budziły mych zastrzeżeń, w rozmiarze 36mm (z tego okresu), zarówno stalowych jak i mosiężnych zaobserwowałem taki "przelot".

Podobnie ma się sprawa w kopertach 33mm, ale widziałem ich zdecydowanie mniej niż 36mm, zatem nie mam 100% pewności czy to standard.

Inaczej ma się sprawa z kopertami 37mm, gdzie tych przelotek nie zaobserwowałem i sądzę, iż zapewne nie występowały - prawdopodobnie powodem mógł być fakt, iż produkowano je (tak przypuszczam) nieco wcześniejsza niż 36mm i standard "przelotek" upowszechniono dopiero w nowym typie kopert.

Pogląd ten wynika jedynie z obserwacji i jeśli się mylę poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W atlanticach z mechanizmem fhf szkiełko było chyba z ringiem ale głowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz go otworzyc i pokazac zdjecia mechanizmu?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, póki co nie. Nie mam do tego narzędzi. Być może na dniach podejdę do zegarmistrza i zrobię zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wczoraj metodą wymiany stałem sie posiadaczem takie Atlantica. Z racji tego że posiadam wiedzę na temat zegarków radzieckich , a na atlanticach nie bardzo sie znam , prosze zerknijcie i wypowiedzcie sie prosze na temat tarczy i wskazówek w tym modelu( czy jest to oryginał ??) Werk jest oryginalny wiec nie robiłem zdjecia.Przepraszam za jakość zdjęcia ale w pracy posiadam na chwilę obecną tylko telefon przy sobie :)

 

 

y9fo.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

O ile sekundnik ma grot, to wszystko jest OK.

Nie widzę za bardzo koronki, więc nie wiem co z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.