Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Mój ma za krótka sekundę, ale tak to wyglądało:

 

AtlanticMILANO5374-117JEWELSINCABLOCflat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A tak analizując przypadek kolegi prosper4, rzucam problem:

 

Domalować mu indeksy na brzegu tarczy czy nie?

Mam na myśli tylko indeksy, pozostawiając tarczę w takim stanie w jakim jest.

No i jak to się ma do purystycznych zasad "nie malować" ?

 

Bo ja skłaniałbym się do takiego rozwiązania, uzupełnienie brakujących indeksów nie zmieni starej tarczy w "malowankę",

pewnie większość z nas nawet nie pomyślałaby, że coś z nią było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak analizując przypadek kolegi prosper4  :D, a pomijając na razie moralny aspekt domalowania indeksów na brzegu tarczy, czy nie masz wrażenia (szkoda, że słabe zdjęcia) że jest coś nie tak z napisami, które pozostały na tarczy. Wygląda mi to tak, jakby ktoś umył "starannie" tarczę, a następnie domalował Milano i dolne napisy. (Milano jakby dłuższy, dolne napisy trochę grubsze) . Co o tym sądzisz?  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I górne Milano i dolne napisy są chyba grubsze.

Ale czy musiały być domalowywane? A może to inna seria?

Tym bardziej, że i te dolne są starte.

 

W sumie to nic nie wiem, nie wyglądają tak samo, to pewne.

Ale jakie z tego wnioski wyciągnąć, to nie wiem. :)

 

Może lepsze i większe zdjęcia kolega nam wklei, to pogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Może teraz to inaczej będzie wyglądało

 

AtlanticMILANO5546-217JEWELSINCABLOCflat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał do porównań super, pozostaje nam poczekać na zdjęcia prosper4.

Jestem pod wrażeniem Twoich "zapasów".  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dziękuję za info i za zdjęcia jak to powinno wyglądać, dodaję zdjęcie które mam jeszcze w kompie postaram się jeszcze zrobić kilka w lepszej jakości ale brak mi sprzętu do takich zdjęć. Xylog ten mój wygląda tak jak ten z Twojego pierwszego zdjęcia jeżeli chodzi o tarczę, natomiast wskazówka minutowa i sekundowa te takie samie jak te z drugiego zdjęcia. Nie sądzę też żeby to był ten model z reklamy z gazety już wcześniej na nią patrzyłem i wyraźnie nie ma u mnie tego krzyża. Ponieważ nie znam historii mojego Milano to przypuszczam że ktoś starł zewnętrzną skalę bo już była słabo widoczna i w tym miejscu tarcza jest doczyszczona (choć słabo widać to na zdjęciach) no i dołożył wskazówkę godzinową. Miałem także pomysł aby go tylko umyć i domalować tą skalę, co o tym sądzicie? Nie chcę jej całkowicie odnawiać bo straci jednak dużo na swojej historii.

post-67761-0-69524800-1388409258_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już trochę lepiej, ale gdybyś mógł zrobić zdjęcie tarczy bez "szkiełka" najlepiej przy świetle dziennym. Nawet telefonem powinny wyjść przyzwoite. Może się okazać, że srodek jest oryginalny, trochę przytarty, a zewnętrzny ring, jak piszesz "dobrze" doszorowany. Pomysł z mało intensywnym domalowaniem podziałki może okazać się niezłym rozwiązaniem, ale to już nie będzie oryginalny stan. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z kopertą, wygląda tak jak ta xylog-a z drugiego zdjęcia, pytanie jeszcze która koronka jest właściwa?

post-67761-0-48755600-1388416118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koronka to raczej grzybek, u mnie za dużo tego jest, nie wszystko ogarniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i troszeczkę się wyjaśniło, przynajmniej tak mi się wydaje. :) Tarcza i napisy, te które pozostały wyglądają na oryginalne, zewnętrzna podziałka sekundowa całkowicie zmyta wraz z elementami świecącymi z indeksów godzinowych. Co do wskazówek to mamy dwie możliwości, ale nie upierałbym się, że ta wskazówka, która pozostała jest właściwa. Kolor jest prawie identyczny do pierwszego zegarka pokazanego przez @xyloga więc może pójść w tym kierunku. Trudno jest tutaj jednoznacznie coś doradzić, bo zegarek jest solidnie zniszczony, zarówno tarcza, jak i koperta, do tego wymiana wskazówek i koronki. Albo pozostawić go w obecnym stanie( tarcza i koperta) dopasować wskazówki i koronkę, albo poddać go pełnej renowacji. Jak zwykle głosy będą podzielone, a decyzję i tak będziesz musiał podjąć sam. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog mimo wszystko i tak pięknie zachowane oba egzemplarze, naprawdę podziwiam. Wiem że to może nie ten temat ale chcę oddać kopertę do renowacji do pana Bilickiego na ul Sienkiewicza w Poznaniu a tarczę do oczyszczenia i podmalowania do Chronos-u, czy to dobry wybór a może macie kogoś tańszego na podobnym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze, że zachowana w oryginale. Po takich zdjęciach trudno stwierdzić, zwłaszcza jak to czarny oryginal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zainteresowałem się tym zegarkiem na allegro, warto licytować czy to kolejna malowanka? Proszę o opinie, jako że sam zbytnio się na tym nie znam http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-original-21-j-piekny-stan-i3851523175.html

 

Ten Atlantic powinien być jeszcze na bazarku, pisz priva do kolegi Centralny, w mojej ocenie pełen oryginał.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Wygląda nieźle, zdadzam się z opinią poprzednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny Original jest trudny do zidentyfikowania, zdjęcia makro bez szkiełka, albo zegarek pod lupą pozwalają ocenić go w miarę trafnie. Kupno na a... jest obciążone ryzykiem, ale skoro zegarek jest na bazarku i sprzedaje go jeden z forumowiczy, to z pewnością bez problemu nawiążesz z nim kontakt na pw i rozwiejesz swoje wątpliwości. Jak dla mnie to zegarek OK. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproś o zwykłe zdjęcie od frontu a nie pod kątem, łatwiej ocenić odstępy pomiędzy literami/napisami/indeksami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z aukcji nie dają podstaw do opiniowania w jakim stanie jest tarcza, jednak doskonały stan koperty, świetnie wyglądająca oryginalna koronka, piękny mechanizm oraz w bardzo dobrym stanie dekiel, dają prawo mieć nadzieję, iż i tarcza jest w stanie oryginalnym. Zakupy na odległość na podstawie zdjęć często obarczone są błędem w ocenie, dlatego warto prosić o zdjęcia w pozycjach i jakości nas interesujących.

Nadmienię jeszcze, że widziałem kilka zegarków pochodzących z tego źródła i nie miałem do nich zastrzeżeń, ale pamiętać należy, że każdy zegarek to osobna historia - często nieznana nawet sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

trafiłem jak zwykle z nudów przeglądnę nowości alledrogowe i zaciekawił mnie weltmaister special z niebieskim ringiem :] oczywiście malowanka ale pytanie czy w ogóle był taki model?

 

zegarek o którym mowa: http://allegro.pl/atlantic-weltmeister-17jewels-vintage-1950-i3859482190.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe? Dekiel nie opisany logiem Atlantyka. :wacko:

Koronka też. Koperta wypolerowana do granicy światłości w lustrze. ;)

Fotki tak zrobione, by nie widać było tarczy.

Oryginał chyba to nie jest oczywiście z mego punktu "siedzenia" :D

Koledzy dopowiedzą resztę.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

trafiłem jak zwykle z nudów przeglądnę nowości alledrogowe i zaciekawił mnie weltmaister special z niebieskim ringiem :] oczywiście malowanka ale pytanie czy w ogóle był taki model?

 

zegarek o którym mowa: http://allegro.pl/atlantic-weltmeister-17jewels-vintage-1950-i3859482190.html

Moim zdaniem malowanka i to w dodatku z miernie odnowioną kopertą, do tego koronka z jakiegoś ruska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze te shock - resist i shockresistant ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Weltmeistery nigdy nie występowały, jak sugeruje dekiel, w stali.<br />Ogólnie modelu takiego nigdy nie było, więc nie ma co wskazywać co w nim jest nieoryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.