Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

To elementarz, katechizm, ale nie biblia. Znaczy całej wiedzy tam nie ma. I chyba nie doczekamy się takiej, bo autor ostatnio zbiesił się i zarzucił prace nad Atlantikami :(

 

A wracając do twojego pytania: mechanizm to element najrzadziej nieoryginalny w Atlantikach, choć i takie zdarzają się, ale raczej w tych najstarszych, z lat 30/40. Chcąc oceniać oryginalaność danego egzemplarz trzeba oczywiście zobaczyć mechanizm. Ale tu już musisz mieć sporą wiedzę co i kiedy montowano. Na początku raczej polecałbym poogladanie tarcz i wskazówek, nauczenie się rozpoznawania kiedy koperta jest chromowana ( to chyba najłatwiejsze). Potem dekle. I dużo czytać forum, tu jest sporo wiedzy, tylko niestety rozsiana w wielu tematach.

A generalna zasada jest taka: jeśli znajdziesz w zegarku jeden nieoryginalany element ( może poza koronka, bo te były najczęściej wymieniane w trakcie normalnego użytkowania) powinno ci się włączyć światełko ostrzegawcze i należy dokładnie go zanalizować czy nie jest to składak lub malowanka.

Koperta powinna być chromowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty w Atlanticach w zależności od modelu, a nieraz nawet  i egzemplarza mogą być chromowane, stalowe, pozłacane i złote :), to nie żart, tak może być.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No nie, koperty w Atlantikach były: stalowe, chromowane, złocone. Prastare były jeszcze czasami z szajsmetalu, ale nie wiem czym pokrywane.

Piszac o chromowaniu miałem na myśli współczesne chromowanie, dające się zwykle poznać po zaokrąglonych kątach.

 

A tak na marginesie. Następne pytanie zadaj jak już zrobisz to co zalecił John. Nie licz na to, że każde twoje pytanie, nie podbudowane jakąś wiedzą,,dostępną powyżej, spotka się z racjonalną odpowiedzią. Jednym słowem, najpierw się poucz, potem pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku czy pojedyncze egzemplarze Atlanticów ( mówię o całym okresie produkcji od początku tej marki po teraźniejszość, łącznie z indywidualnymi zamówieniami) nie posiadały złotych kopert?  Obecna produkcja zna takie przypadki choćby Atlantic Seagold.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję wszystkim za wskazówki i wstępne naprowadzenie na co zwracać uwagę, "biorę teraz książki i zeszyty i odrabiam lekcje w domu", czas zacząć doświadczenia metodą prób i błędów  :)  pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem powodzenia, a jak będziesz w międzyczasie miał zapytania o jakiś konkretny model przed zakupem to pytaj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tak, bywały i złote, zapomniałem o nich, może dlatego, że żadnego nie posiadam. Chyba z wrodzonej niechęci do żółego kruszcu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widać po Twojej pięknej kolekcji  :). Szczerz powiedziawszy to właśnie zakończyłem ponowne "skanowanie" wątków o Atlanticach i rzeczywiście kilka pozłacanych kopert się przewinęło a złotych nie.  Ten  Seagold o którym wspomniałem, to obecna produkcja.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry
Może ktoś powie, że to zbrodnia aż tak bardzo ingerować w ten zegarek ale zbrodnią byłoby zostawić go w stanie jak na zdjęciu po lewej.

post-63358-0-84204500-1393788523_thumb.jpg

 

I tak będę uważał, że jest piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko sir - Twój zegarek, Twoja sprawa... czarne malowanki zwykle wychodzą słabo... zrobiłeś jak chciałeś i taki nosisz a 99,99% ludzi nie będzie mieć pojęcia o jakiejkolwiek ingerencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz trochę z tym 99,99%.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien, ilu jest na świecie świrów, którzy w trakcie rozmowy patrzą się ludziom na zegarki, przedmioty w końcu małe i często schowane za mankietem?:) ilu jest w stanie rozróżnić malowankę? ilu wie, że w ogóle można malować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ilu wie, że w ogóle można malować?

wszyscy którzy mnie znaja...... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Może ktoś powie, że to zbrodnia aż tak bardzo ingerować w ten zegarek ale zbrodnią byłoby zostawić go w stanie jak na zdjęciu po lewej.

I tak będę uważał, że jest piękny :)

 

Miejscem chyba właściwszym dla tej prezentacji byłby wątek "Renowacje tarcz - przed i po": http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48002-renowacje-tarcz-przed-i-po/page-43?do=findComment&comment=1153280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiony z łucza czy mi się tylko wydaje?

 

allegro.pl/bialy-kruk-atlantic-zloconyn-17-jewels-i4033606919.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

zrobiony z łucza czy mi się tylko wydaje?

 

allegro.pl/bialy-kruk-atlantic-zloconyn-17-jewels-i4033606919.html

Chyba tak, choć znawcą rusków nie jestem.

Ale to nie był Atlantic, no i jak zwykle muszę dodać, chyba. Ale tylko z przyzwyczajenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie czuję się ekspertem od radzieckiej myśli zegarmistrzowskiej a historie o białych krukach są często grubymi nićmi szyte - niemniej jednak fajnie byłoby dla formalności zobaczyć dekiel. Zabawne, ale podobne w kroju były (przynajmniej od spodu) koperty od Super 21 z subsekundą.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Były SUPER 23 i SUPER 21.

 

atlanticSUPER235432-723JEWELS-FEF190movt

atlanticSUPER215315-821JEWELS-PESEUX7040
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieznacznie, ale jednak podobny - właśnie o 21 mi chodziło - mam takiego, ale na FHF82.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co koledzy sądzą o tych atlanticach? Na mechanizmach sygnatury: seventeen jewels, Rosieres Watch. Na tarczy lewego jest sygnatura 17 RUBIS a na prawym 17 JEWELS.

post-43389-0-10541100-1394286402_thumb.jpg

post-43389-0-79419800-1394286412_thumb.jpg

post-43389-0-07681900-1394286437_thumb.jpg

Edytowane przez waldika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Rubis - koronka i sekunda? Czy sekunda jest srebrna jak na 1 zdjęciu?

Drugi wygląda OK. Czy masz tam wygrawerowaną jakąś datę, czy numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekunda jest srebrna.

Cyfry wyglądają na raczej wydrapane niż wygrawerowane - 130506 - 9377. Może to być data 13.05.2006 i numer 9377 ale nie musi. W takim stanie kupiłem i niestety historii nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Mimo, że pasuje kszałtem to nie jest oryginalna.

A numer pewnie ewidencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.