Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Moja opinia to niestety czyste dywagacje. Atlantic'i to niestety nie moje buty, zupełnie :)

 

Ale ok, niech będzie...

Pierwsze co rzuciło mi się po oczach to logo i napis na deklu "Artiflex", którego nie ma na tarczy.

Po drugie to napis na tarczy "PRIMA" a na mechanizmie "SUPER". Nie wiem czy były osobno sygnowane mechanizmy dla każdego modelu Atlantic'a.

Po trzecie ten śmieszy, falisty pierścień, który już raczej na pewno nie jest od tego zegarka :)

No i duże podejrzenie pada na koronkę.

 

Tyle moich marnych spostrzeżeń. Teraz proszę wasze :rolleyes:


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś napisać to:

 

Logo "atlantic" na tarczy i deklu jak najbardziej ok. Napis Artiflex na deklu, oznaczający niełamiącą się sprężynę w późniejszych modelach zniknął z tarczy więc tu ok.

 

Atlantic sygnował oznaczeniem "super" lepiej wykończone mechanizmy i w tym przypadku nie ma to powiązania z oznaczeniem modelu "Prima" i też jest ok.

 

Falisty pierścień też bywał pod deklami Atlantic'ów.

 

Koronka bez logo ale kształt raczej oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

1. Dekiel jest jak najbardziej od tego modelu, takie niekonsekwencje są w normie.

2. PRIMA to linia Worldmasterów największa, mechanizm SUPER to z kolei najwyższa (chyba, bo to wszystko domysły) specyfikacja werków.

Czyli Prima z Super jak najbardziej OK

3. Jeszcze nie widzę pierścienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie... internet masz szybciasty :)

Zanim załaduje Ci się pierścień to dodam, że jest on luźny w kopercie. Tak jakby leżał na brzegach mechanizmu i mam wrażenie, że może swobodnie się przesuwać podczas zakręcania dekla. Nie ma swojego, pewnego miejsca umiejscowienia.

 

Dziękuję serdecznie kolegom za dotychczasowe sugestie :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No niestety, są w naszym kraju miejsca, gdzie GSM jest na 1-2 kreski siły sygnału, na 5 max. :)

Ale przy odrobinie cierpliwości da się korzystać z forum.

Jak już frantz odpisał całość jest raczej spójna, łącznie z koronką.

Odpowiedź więc brzmi Oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie dziękuje za pomoc :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień jest luźny bo w tym modelu jest on nie tyle "dociskiem" co "dystansem" a wraz ze sprężyną, którą prezentujesz obok, dociska tarczę po dokręceniu dekla. Tak samo wyglądające Primy występują ze starym logo. Zgadzam się z Jackiem - zegarek kompletny choć dość zużyty. A te pierścienie występowały zarówno mosiężne jak i srebrne. W starych zegarkach nie zawsze po odkręceniu dekla środek prezentował się szczególnie pięknie przez kiepskie pierścienie ale z tym typem nie tylko tarcza, ale i mechanizm wygląda atrakcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Atlanticach Milano? Jak rozpoznać czy oryginał czy nie?

 

Ogólnie zastanawia mnie jedna rzecz (po przeglądaniu allegro), od kiedy na koronce pojawiło się "a"?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa różniące się Atlanticki. Teoretycznie ten sam model. Bardzo proszę o poradę czy zastosowane części są oryginalne. Jestem laikiem.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie takiej jakości zdjęć jedyne co można powiedzieć na pewno to, że zarówno as1950(st) jak i fhf969 występowały w Originalach. Wybacz, ale albo dobra prezentacja, najlepiej w makro, albo do wróżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamieszę lepszej jakości zdjęcia. Dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy ówczesny Atlantic. Zegarek wydaje się być kompletny - wszystkie elementy właściwe - choć na deklach zazwyczaj widuje się jeszcze napis Artiflex. Co ciekawe, w tym modelu występowały dekle zarówno  z napisem Incabloc jak i Shockprocected. Lepiej byłoby gdyby koperta była w stanie oryginalnym, ale to już kwestia do akcptacji dla nabywcy. Sprzedający rzetelnie opisał stan.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tego zegarka.

http://allegro.pl/atlantic-varldsmastarur-as1188-17jewels-zobacz-i5647263064.html

 

Oryginalne to on ma raczej wszystko, problemy tylko widze dwa. Po pierwsze, pomiedzy srodkiem tarczy a cyfrą 6 jest blizna.. pytanie czy to brud, czy uszkodzenie tarczy. Jesli uszkodzenei tarczy, to zle.

Poza tym ma fatalnie zdarte napisy Atlantic i Vorldmastarur... jesli ja bym takiego dostal, zapewne poszedlby do renowacji tarczy, czego bardzo nie lubie robic.

 

EDIT: I indeksy minutowe to samo...biale miejsca zamiast czarnego tuszu...

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=5651748472&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Co o tym sadzicie ?

Czlowiek pisze, ze tarcza jest oryginalna... a wedlug mnie, to jest malowanie ze hej... Napis Atlantic - za gruby i jednorodna grubosc czcionki... bylo cos takiego w ogole w historii Atlantica? Bo wątpie... Ring niebieski tez jest dziwny, bo w jednym miejscu odprysla farba zlota a pod spodem jest niebiesko... cos tu mocno nie tak wg. mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ten sprzedający jest na forum dobrze znany ze swojej działalności - nie kupuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sprzedający jest na forum dobrze znany ze swojej działalności - nie kupuj

 

Och tam nie kupuj... ja to mam zamiar zglosic allegro - ciekawe czy cos zrobią ? ;)

A kupuje wylacznie nieodnowione, lub ze zdjeciem z przed renowacji.

EDIT: Choroba nie da sie chyba... oszukanczy opis nie jest w zadnej mierze dla allegro powodem do zgloszenia... czy sie da? A jak tak, to gdzie, bo nie widze...

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ zakwestionowano oryginalność tarczy zegarka, który sprzedaję proszę was o potwierdzenie czy tarcza jest malowana czy nie.

byłem przekonany że jest oryginalna ale skoro ktoś ma wątpliwości co do jakości wykonania napisów postanowiłem zapytać osoby bardziej sledzące temat atlanticków (specem nie jestem)

 

malowana czy nie?

http://1drv.ms/1NmKOal


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tarcza wygląda na oryginalną.

Zastanawia mnie tylko nasycenie czerwieni na grocie sekundnika i napisie....ale może to zasluga zdjęcia?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest 100% oryginalna - jest piękna - gdzie to wystawiasz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać takiego malarza, który potrafi odtworzyć szlif słoneczny. Tarcza dla mnie ok. Zresztą zdjęcia od 7 do 9 dość mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.