Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Acha ten Wojtek,myślałem że,jest jeszcze jakiś inny dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
 
 

Panowie dobrze Nam się współpracuje, przynajmniej ja jestem zadowolony z Waszej pomocy, dlatego występuję o nią po raz kolejny ;)

Oryginał ?

0d3af2d4975fd.jpg

w temacie o worldmasterach znalazłem tylko taki egzemplarz (zaprezentowany poniżej). Jednak różni się on wskazówkami, wyglądem "12" jak również "złotymi indeksami" na godzinie 3 i 9 - na pierwszym zdjęciu one są płaskie a na 2 spiczaste.Chodzi mi o potwierdzenie oryginalności modelu z pierwszego zdjęcia.

post-35141-0-15788200-1331853916.jpg

Edytowane przez dadas1122

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnica jest też w kroju indeksów 12 i 6 literki "a" i grubości czcionki atlantic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisałem, nie uwzględniłem jedynie grubości czcionki ;)

Innego zdjęcia atlantica z cyframi 12 i 6 nie udało mi się znaleźć. Dlatego dałem to co wygrzebałem, żeby był jakiś punkt odniesienia.

Chodzi mi o potwierdzenie autentyczności modelu z pierwszego zdjęcia, a nie koniecznie o porównywanie tych 2 zdjęć.


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo tandetnie wygląda to 12. Zamiast 12 bardziej to przypomina D... Może cała ta 12 została dolepiona...

Co prawda nie jestem znawcą atlanticów, ale lubię te zegarki i każdego jakiego widziałem to 12 składała się z dwóch części (jest odstęp pomiędzy nimi)

 

To jest taka aukcja albo podobna?

http://allegro.pl/zegarek-atlantic-worldmaster-21-jewels-i5953368601.html#thumb/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aukcja inna, to mamy już dwa zdjęcia różnych Atlanticów z taką dziwną "12"


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Obie tarcze oryginalne, przecież napisane jest ORIGINAL ;)

Poza sekundnikiem bez grota wskazówki też ok.

Originali jak psów było, może kiedyś zrealizujemy pomysł, żeby je zebrać do kupy w jednym, oddzielnym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xylog jesteś wielki

a taki temat byłby bardzo pomocy, bo w temacie worldmasterów te originale się gdzieś pogubiły


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny, jak najbardziej.

Czasem takie spotyka się na aukcjach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny i to bardziej niż ten, z którym Porównywałeś. U Ciebie jest oryginalny sekundnik i wskazówki jak najbardziej poprawne. Nikt nie dolepiał żadnego indeksu. To po prostu taki wzór ( egzekwo rzadki ) tarczy i tyle. Pogratulować ! Piękny zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się ciesze że bubla nie kupiłem ;)


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dwa pytania.Kupiłem niedawno Worldmastera z Unitasem 6300N i chcę wymienić szkiełko.Byłem u zegarmistrza,a ten mi mówi,że do tego modelu przychodzi jakiś nietypowy rozmiar i ciężko będzie znalezć.Wydaje mi się,że do tego modelu powinno być szkiełko 35mm.Czy mam rację?I drugie pytanie-po odkręceniu dekielka znalazłem takie druciarstwo.Na zdjęciach innych werków ,w miejscu tego drutu są ładne pierścienie.Gdzie można ew.taki pierścień kupić,lub może ktoś zna jego rozmiary?

post-46695-0-33337900-1458991477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura- takich plexi to w każdej ilości...Plexi w zależności od rocznika zegarka albo 350 albo 348 ( łatwo to zmierzyć...). Sugeruję AF lub AP jak ma być taniej. Pojawiły się też na rynku utwardzone plexi pod pierścień oryginalny ( odzyskuje się ramkę ze starego i całość komponuje z nowym plexi ). Jakość przyzwoita, ale czy warto? 12zł... AP 16zł z ramką już, a AF 26zł. Pod deklem druciarstwo to się i z nazwy wstrzeliło. Trzeba szukać w rozbiórkach i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura- takich plexi to w każdej ilości...Plexi w zależności od rocznika zegarka albo 350 albo 348 ( łatwo to zmierzyć...). Sugeruję AF lub AP jak ma być taniej. Pojawiły się też na rynku utwardzone plexi pod pierścień oryginalny ( odzyskuje się ramkę ze starego i całość komponuje z nowym plexi ). Jakość przyzwoita, ale czy warto? 12zł... AP 16zł z ramką już, a AF 26zł. Pod deklem druciarstwo to się i z nazwy wstrzeliło. Trzeba szukać w rozbiórkach i tyle...

Czyli bez wyjęcia szkiełka i zmierzenia ,nie da się stwierdzić czy to 350,czy 348? A jest sposób na ustalenie rocznika zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie i nie jest to 348 , a 346 - u mojego zegarmistrza za szkło z "pierścieniem" dałem 25zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Czyli bez wyjęcia szkiełka i zmierzenia ,nie da się stwierdzić czy to 350,czy 348? A jest sposób na ustalenie rocznika zegarka?

Nie ma szans na ustalenie rocznika bez dokumentów, grawerów czy innych wspomnień poprzednich właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Poszukaj frazy "tarcza warszawska".

To taki przypadek. Jest trochę o tym na forum, ale porozrzucane.

W skrócie te tarcze produkowano w Polsce, a całe zegarki to składaki, też w Polsce.

W latach 60 chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co myślicie o tym zegarku? Myślicie, że całość jest oryginalna?

post-64470-0-75591900-1463234800_thumb.jpg

post-64470-0-83260600-1463234801_thumb.jpg

post-64470-0-85319000-1463234802_thumb.jpg

post-64470-0-82808100-1463234803_thumb.jpg

post-64470-0-62820300-1463234866_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tak na szybko, to raczej na pewno brakuje grota w sekundniku i koronka nie jest oryginalna. Ale można powiedzieć, że z epoki, więc może być.

Wskazówki minutowa i godzinowa, nie jestem pewien, ale mam obiekcje. Sprawdzę później i dopiszę. Mechanizm pasuje, AS 1188 bywały.

Brak dekla, więc...

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki xylog za szybką odpowiedź. Zastanawiał mnie napis "WORLDMASTER" napisany w ten sposób. Poszperałem trochę i zegarek wydaje się być z przełomu lat 40' i 50', kiedy taka czcionka była stosowana przez Atlantica (poprawcie mnie jeśli się mylę). W tamtych latach zdaje się, że stosowano grzybkowate koronki (niesygnowane?). Wydaje mi się, że właśnie wtedy zaczęto odchodzić od prostych wskazówek sekundowych (bez grota) na rzecz tych z grotem, więc jest jakaś szansa, że w tym zegarku ta wskazówka jest oryginalna i kompletna. Co do wskazówek minutowej i godzinowej to nie mam pojęcia, ale będę wdzięczny za wypowiedź w tej materii.

Niestety nie jestem w posiadaniu zdjęcia dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Rzecz zaczyna robić się ciekawa.

To jedyny model SUPER DE LUXE, jaki widziałem, a przejrzałem swoje i Wojtka, z płaskim logo Atlantic.

Czyli można przyjąć że nic nie wiemy. Chyba, że koledzy mają coś w swoich zbiorach.

Co do wskazówek, to mam wrażenie, że "sztylety" są późniejsze. Sekundnik jest dobrej długości, ciekawa jest ta czerwona końcówka. Ale jeśli "duże" budzą wątpliwości to i sekunda też pewna nie jest.

Ale moje motto to "W Atlantikach nic pewnego nie ma" :)

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik taki występował w Atlanticach. Na moje oko całość to oryginał. Wskazówki takie spotykałem w tych rocznikach. Napisy są jak najbardziej poprawne i stosowane w dość wąskim zakresie czasu, przez co wiele osób mogło ich nie widzieć. Tarcza w bardzo ładnym stanie, podobnie jak koperta jak na te lata. Koronka wymieniana wg. mnie. Powinna być ciut inna, mogła być już sygnowana.

 

Pokaż dekielek- to też nieco nam zdradzi więcej co do zgodności, bo jak wiadomo- logo na deklu też powinno być zgodne z tym na tarczy, a tu czasem po prostu niuanse decydują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z czeluści domowych wykopałem dwa Worldmastery. Jeden jest po dziadku i co do jego oryginalności raczej nie mam zastrzeżeń, natomiast drugi po wujku budzi moje wątpliwości.Po pierwsze nie ma "Swiss Made" na tarczy, po drugie tarcza nie wygląda tak porządnie jak w dziadkowym, po trzecie mechanizm jest sygnowany nazwą Adriatic. Dołączam zdjęcia obu z prośbą o oświecenie mnie-laika i krótką ocenę obu sztuk, a ja zabieram się za studiowanie forum w celu pogłębienia wiedzy o tych zegarkach.

post-91236-0-18381400-1463322161.jpg

post-91236-0-15728000-1463322169.jpg

post-91236-0-57089500-1463322176.jpg

post-91236-0-35985400-1463322186.jpg

post-91236-0-21484400-1463322198.jpg

post-91236-0-32371500-1463322209.jpg

post-91236-0-30468700-1463322219.jpg

post-91236-0-48136600-1463322226.jpg

post-91236-0-90318100-1463322232.jpg

post-91236-0-08484500-1463322239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.