Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Koniec lat 40-tych. Na rynek szwedzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ,

dziwnie wygląda nazwa firmy razem z modelem w jednej linii.

Edytowane przez dadas1122

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek jest mój i faktycznie dziwna tarcza , nikt nie wie dlaczego ?

 

No coz, taki zegarek byl prezentrowany na tym forum w zeszlym roku chyba - wystarczy wpisac w wyszukiwarke "Atlantic Skol" i sie pojawi.

Mam taki zegarek, wyglada na miniaturke "normalnego" z tamtych czasow. Miniaturke - bo jest bardzo bardzo maly w srednicy. Skol to po szwedzku "szkoła", wiec prawdopodobnie to byl zegarek dla dzieci.

Czy lata 40 to bardzo watpie, prawdopodobnie 50.

A, no i moj ma wskazowke zakonczona strzalką, tutaj jest bez strzalki. Co ciekawe wyglad wskazowki poza tym jest identyczny (identyczna "lezka" na koncu), mozliwe zeby obie wskazowki byly oryginalne, a moze jedna jest wymieniana ?

 

@xylog - skad masz informacje ze koniec lat 40 ?

Dzieki.

No wlasnie widze pierwszy raz taki model a tarcza wyglada az za ladnie jak na swoj wiek a za dobrze na malowanke stad moje zapytanie.

 

Zrob zdjecie z maksymalnie duzym makro i maksymalnie duzej rozdzielczosci, ale OSTRE na napisie "Atlantic" i artiflexem nad nim i wstaw. sprobuje powiedziec czy to malowanka :) Poki co na pierwszym zdjeciu wyglada ze tak, na drugim ze nie...

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog wie. bo ma katalogi i wiedzę,a i mechanizm jest datowany od połowy lat 40ych i tarcz z tego też okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Xylogiem o Atlantikach sie nie dyskutuje, Jego się słucha :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bez jaj proszę. Jest tu paru ludzi wiedzących równie dużo, poza tym nie czuję się nieomylny, i nie jestem.

A co do katalogu, to wrócę ze wsi, poszperam.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacuś nie bądź skromny :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko zrobić lepsze foto , nie sądzę żeby to było malowane tarcza faktycznie w ładnym stanie , ale z profesjonalistami nie będę polemizował

post-87697-0-19938800-1468392967_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko zrobić lepsze foto , nie sądzę żeby to było malowane tarcza faktycznie w ładnym stanie , ale z profesjonalistami nie będę polemizował

 

Ale to byla prosba do innego uzytkownika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tarcza jest na pewno ok, reszta pewnie też. Jeśli dojechały do mnie wszystkie katalogi, to powinienem mieć go na jakimś rysunku. Ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza na pewno jest oryginalna to nie podlega dyskusji. Co do datowania Jacek ma racje to lata 40-te. Żeby ocenić datę wystarczy też książka Wojtka Kutermankiewicza dostępna w sieci ;), nawiasem mówiąc świetny pierwszy raz widzę takiego a widziałem już wiele modeli tej manufaktury i jak widać ciągle człowiek może być czymś zaskoczony.

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że na wewnętrznej stronie dekla wydrapane jest [ pewnie przez jakiegoś zegarmistrza]  /47/ lub 1471 nie wiem czy te kreski to jedynki czy nawias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza na pewno jest oryginalna to nie podlega dyskusji.

 

A gdzies podlegalo... ? moje pytanie o zdjecia i oryginalnosci tarczy dotyczylo innego zegarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to problem z głowy, nie wiedziałem, że oceniamy dwa różne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to problem z głowy, nie wiedziałem, że oceniamy dwa różne modele.

 

No to jest problem tego, ze forum skleja dwa posty od jednej osoby w jeden. I nawet jak sie chce "podzielic" dyskusje, to czasem sie nie da... Pisalem o tym w dziale technicznym, ale dowiedzialem sie ze tak musi byc, bo sobie niektorzy robia blogi z forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To ja wrócę do Skola. Z katalogu ze stycznia 1944

7ac3df1b38b918e0077af220b935f2ee.jpg

 

Jak widać nie jest to rozpatrywany model, ale to jedyny jaki mam w swoich papierach. Ta nazwa nie występuje w 1946, ani w we wszystkich, dość licznych z lat 1950-1959. Tak więc moje przypuszczenie, że to lata 40, jest dość prawdopodobne. "Ringi" weszły do oferty w 2 połowie lat 40 ( nie ma żadnego w tym katalogu z 1944, są już w 1946) ale Skolów nie ma w ofercie z lat 50. Prawdopodobne jest więc, że Skole z ringiem były oferowane w latach 1946-1950.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A od niedawna u mnie jest taki:

 

P7150598_zpsdfktxn4y.jpg
P7150599_zps3rlmjqde.jpg

 

Jak widać, to niejedyny model Skola, choć mechanizm, koperta i dekiel takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek- ładnie zachowana tarcza,oryginalne wskazówki, no a koperta  :(  też nie najgorsza  :)  ciekawy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna tarcza. Jaka jest średnica zegarka? Ponad 35mm?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Stasiu, Skol znaczy szkolny, czyli dla uczniów, jak rozumiem.

I to jest maleństwo, całe 29 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jednym słowem Juniorek. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

czy ta tarcza jest oryginalna? czemu nie ma kropeczek lumy przy każdej godzinie?

Bo sekundnik to widać że kombinowany na kilometr.

post-85645-0-86227900-1468875676_thumb.jpg

post-85645-0-49042900-1468875681_thumb.jpg

post-85645-0-98356700-1468875684_thumb.jpg

 


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Bo niektóre tarcze, sprzedawane przez oferenta z Egiptu nie mają lumy. Ale powoli poprawia się i inne Originale, np. 21J z datą już takie posiadają.

Ale trzeba przyznać, że niezła robota, niedługo przestanę się wypowiadać na temat oryginalności NOSów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.