Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem takiego od nowości murzynka z datą w stalowej kopercie kupionego na początku lat 90tych w sklepie z zegarkami. Dodam jeszcze, że kolega miał takiego murzynka bez daty w chromie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego od nowości murzynka z datą w stalowej kopercie kupionego na początku lat 90tych w sklepie z zegarkami. Dodam jeszcze, że kolega miał takiego murzynka bez daty w chromie.

 

W latach 90- tych byly w stalowych kopertach ale z duzym "A" logo na tarczy no i inny dekiel.. Chyba cos pomyliles. Ja tez mam "murzynka" z datownikien w stalowej kopercie ale koperte kupilem sam i wymienilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek był kupiony pod koniec 91 roku, to nie znaczy, że wyprodukowany, na koronce miał logo małe a jak na tarczy, werk fhf. Najprawdopodobnie zegarek był z końca lat 80tych. Dwukrotnie był w naprawie u Rudzionka. Pamiętam, iż zegarmistrz ubolewał nad jakością wykonania werku. Dwa lata temu go sprzedałem gdyż nie byłem zadowolony z pracy werku. Był dużo noszony przeze mnie, nieraz zaliczył uderzenie w kopertę po których były głębokie rysy. Wydaje mi się, że odróżnię chrom od stali. Mam kilka zegarków a jeszcze więcej przewinęło mi się przez ręce. Różnica między nami jest taka, że ty nie słyszałeś a ja taki myślę miałem. Jest tu wielu fachowców od zegarmistrzostwa z olbrzymią wiedzą dlatego najczęściej słucham ich co mają do powiedzenia i nie wypowiadam się. Jednak w tym przypadku organoleptycznie miałem wiele lat do czynienia z takim zegarkiem.

Pozdrawiam


ps. Jako ciekawostkę dodam, że w moim grawer po środku dekla był bardzo delikatny jakby robiony laserowo, natomiast u kolegi był wyraźny i głęboki jakby robiony rylcem lub wytłaczany, choć na obu zegarkach identyczne. Mam na myśli koło/trójkąt z małymi "a" i "a" po środku z cyrklem.

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca okazał się uczciwy i napisał: tarcza może być nowa ,na pewno nie jest odnawiana bo za ładna ,nowa koronka

koperty są nowe robione ze stali chirurgicznej" Ja chcę głównie zegarek do noszenia na co dzień, a nie do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No i ktoś tu miał fabrycznego Originala w stali. Super, to rodzynek, jedyny o jakim wszyscy znawcy Atlantika słyszeli.

A tak naprawdę to niektóre modele z lat 70 miały stalowe, plus niektóre z rynku szwedzkiego. Reszta to mosiądz lub wcześniej szajsmetal.

A originale były tylko w mosiądzu, niestety.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,co tu się dzieje,była nie była stalowa.Widać ,że zegarek złożony z kilku części  kupionych  w internecie,czyli  stalowa koperta i tarcza.Krótko mówiąc  metamorfoza lat 80tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xylog, tylko proszę bez złośliwości :(

Ja umiem przyznać się do błędu. Jeśli mówi to osoba o takim doświadczeniu w kolekcjonowaniu wordmasterów jak ty to znaczy, że muszę się mylić i posypać głowę popiołem. Twoja opinia oznacza, że ni mniej ni więcej w zegarku który ja posiadałem koperta była w bardzo dobrym stanie, posiadałem go od nowości i nie raz dostał solidne uderzenie w kopertę, do tego dochodził czynnik słonej morskiej wody której był nie raz poddany. Niejednokrotnie z kolegą porównywaliśmy nasze zegarki, jego miał juž ubytki w powłoce z widocznym mosiàdzem. Myślę, że to spowodowało, iż zasugerowałem się tym, že mój jest stalowy a kolegi chrom. Do tego dochodzi powszechność na aukcjach stalowych originali i błąd już gotowy.

Nie ma sensu zastanawiać się teraz po dwóch latach czy mój to stainles steel czy stainles steel back. Skoo twierdzisz, że wszystkie były to drugie to tak musiało być. Najwyraźniej nie potrafiłem odróžnić stali od chromu. Żałuję tylko, że nie zachowałem żadnych zdjęć zegarka. Co do różnic w grawerze na deklu i samego werku fhf podtrzymuję to co wcześniej powiedziałem.

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zastanawiać się teraz po dwóch latach czy mój to stainles steel czy stainles steel back.

 

Mnie sie tez wydaje ze nie bylo tych zegarkow z kopertami stalowymi.

Natomiast niezaleznie od tego czy byly czy nie, to ten zegarek ktory wywolal dyskusje ma koperte nieoryginalna i to jest ustalone tak czy inaczej. Nawet napis na dekielku na to wskazuje: "Stainless steel back". Na paru worldmasterach ktore mam z oryginalnie stalowymi kopertami napis na dekielku jest bez "back".

 

To oczywiscie nie wyklucza ze istnialy jakies stalowe koperty, bo bogactwo tych zegarkow jest wielkie, ale troche z nimi tez tak jak z niebieskimi czy zielonymi "murzynkami"... niby byly, ale ktore, i czy w ogole, sa oryginalne, to malo kto ma pewnosc : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paru worldmasterach ktore mam z oryginalnie stalowymi kopertami napis na dekielku jest bez "back".

Fajnie było by gdybyś wrzucił parę fotek ja mam tylko atl. vardmastarura stainless steel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Gdzieś tu pokazywałem zegarek WORLDMASTER, w stali, ale to zupełnie inna linia od tego co wszyscy rozumiemy pod pojęciem Worldmaster, Varldsmastarur to linia na rynek szwedzki. I chyba tylko tam występowały w stali, niektóre tylko.

A co do mojego poprzedniego postu, to masz rację, trochę mnie poniosło, niepotrzebne były te przytyki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by gdybyś wrzucił parę fotek ja mam tylko atl. vardmastarura stainless steel.

 

A to nieporozumienie - za worldmastera uwazam tez wersje Szwedzka - i o niej wlasnie mowilem jako o przykladzie.

Zdjecie jest np tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/11585-nowe-nabytki-chwalimy-si%C4%99-tym-co-uda%C5%82o-nam-si%C4%99-upolo/page-465?do=findComment&comment=1778609

(zegarek nr 5).

Widze ze dla xyloga i innych szewdzka to szwedzka :)

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie to cudo mnie jeszcze nęci, koperta oryginalnie stalowa i ten mechanizm, tylko zdaje mi się że wskazówki nie od tego modelu. Niech wypowiedzą się fachowcy.

post-92774-0-22955800-1471355637_thumb.jpg

post-92774-0-81008300-1471355637_thumb.jpg

post-92774-0-42516500-1471355638_thumb.jpg

post-92774-0-22302800-1471355639_thumb.jpg

post-92774-0-72200000-1471355639_thumb.jpg

post-92774-0-66603900-1471355640_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie wierze w ten zegarek... sekundowka to na pewno oryginalna nie jest..

jak dla mnie tarcza byla malowana - zreszta patrzac po innych zegarkach tego czlowieka - ostatni ten Trubadur ewidentnie malowanka tarczy...

I ten napis "super de luxe" - to chyba nie jest normalna czcionka Atlantica..

( i w koronke z pisanym "A" w takim stanie tez nie wierze - zreszta nie wiem czy ich ksztalt nie byl przypadkiem inny (bardziej grzybek) ? )

 

Generalnie nie wierze w ten zegrek ani troche.

 

A - no i dekielek... jest napis "Worldmaster", a na tarczy jest po szewdzku.. oszustwo - albo jak wolisz: skladak.

 

PS.3 juz chyba: zobacz jak farba wlazi na napis "Atlantic"... na jego boki - oryginalne nigdy tak nie wygladaly.

Edytowane przez kubah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koronka ani chybi nowa, stare z "A" miały boczną powierzchnię w kształcie ściętego stożka, ten to walec.

 

Jedyne Varldsy Super de Luxe jakie mam to te:

 

Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2
Atlantic%20Varldsmastarur%20Super%20de%2

 

 

Ten drugi z nieoryginalną sekundą.

Czcionka taka, czy podobna, była w Atlantikach.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

Witam, takie to cudo mnie jeszcze nęci, koperta oryginalnie stalowa i ten mechanizm, tylko zdaje mi się że wskazówki nie od tego modelu. Niech wypowiedzą się fachowcy.

 

Dokładnie jak podpowiadają inni forumowicze - jest to zlepek częściowo reanimowanych elementów - tarcza, wskazówki (niechlujnie zrobiona luma) z innej bajki - sekundnik wygląda jak wskaźnik Adama Słodowego z programu "Zrób to sam" - czyli jak teraz produkuje się NOS-y  :rolleyes: na Allegro. 

Koronka - która niby dodaje oryginalności - to przecież import z Chin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedzialem, ze chinczycy robia juz nowe koronki z duzym "A". Ale na to wyglada. Tarcza byle jak pomalowana. Wskazowki z innej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mnie zbesztać ale jeśli ktoś natrafi na współczesną koronkę z wielką litera "A" to proszę o link bo chętnie bym zamontował w swoim super de luxie ;)


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mnie zbesztać ale jeśli ktoś natrafi na współczesną koronkę z wielką litera "A" to proszę o link bo chętnie bym zamontował w swoim super de luxie ;)

 

zostales oficjalnie zbesztany... duza koronka nie pojawiala sie przeciez w deluxach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak bym ją chciał ;)

a jak już jesteśmy w temacie to jaka tutaj powinna być koronka, uwzględniając święte prawa zachowania możliwie 100% oryginalności danego egzemplarzu ?

a7fbd2ee5075a.jpg


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a,taka

taka jaką ja mam?

taka ? że z wielką litera A

czy może a, taka i miał tu być jakiś link ?

zbyt wiele niewiadomych <_<


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jaką ja mam?

taka ? że z wielką litera A

czy może a, taka i miał tu być jakiś link ?

zbyt wiele niewiadomych <_<

 

Dadas popatrz na tarcze i napis atlantic. Nad nim logo "a" Jak by tu mogla pasowac koronka z duzym "A" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba będę musiał kupić primę ;)

a żeby nie robic offa, to mam pytanie odnośnie tego zegarka: http://pokazywarka.pl/6th803/#zdjecie18682660

Moze ot wina zdjęć, albo światła ale ta tarcza ma jakąś dziwną fakturę, zamiast słonecznego szlifu jakby była kropkowana czy coś w ten deseń. Może tylko mi sie wydaje, albo pora wymienić okulary.


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadas1122.

 

Koronka w tym SDL mimo tego, że posiada małe "a" nie jest jak mniemam oryginalna.

Powinna być bardziej obła gdy patrzymy na nią z profilu i zwężająca się w kierunku koperty.

 

Tak jak tutaj:

post-60800-0-16042800-1471384554_thumb.jpeg

post-60800-0-35509600-1471384604_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.