Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Lata 50te,i wskazówki nie od niego,,koronka nie od niego,tarcz myta nie potrzebnie,mechanizm często naprawiany i to by było tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim sprzętem nie będzie widać , ale faktycznie są 4 wydrapane jakieś wpisy [ jasnowidz ? ] a na środku tylko bardzo dokładnie 7/52 to też będzie po majstrze czy data prod. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem trafiło się coś takiego , mam nadzieję że lepszy zakup niż poprzedni , co sądzicie i jakie to lata ?

a to chyba jakiś składak  ?

wskazówki i tarcza takie samepost-96306-0-08272500-1491895818.jpgpost-96306-0-98740500-1491895829_thumb.jpgpost-96306-0-11947200-1491895869_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ok, ale nie do końca.Koperta była jechana papierem, widać zaoblenia i ponownie chromowana widać pozostałości nie starannej pracy zresztą jak wszystkie takie zjawiska.Wskazówki nie,koronka nie i mechanizm nie i tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak jak myślisz,składak to nie jest takie złe określenie,kilka procent się orientuje w temacie.Pewnie część cześci z tego modelu wylądowało w innym w celu poprawy jakosci w mocniejszym lepszym,rzadszym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wytłumacz laikowi , dostałem go od dziadka u którego przeleżał 40 lat i z tego co mówił nigdy nie był odnawiany [ koperta] czyli - mechanizm nie od tej koperty,  wskazówki nie od tej tarczy , tarcza nie od tego mechanizmu ? daj się poduczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 lat leżał w szufladzie,a prędzej zakładany był tylko do koscioła,faktycznie stan około menniczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka ale,mechanizm przekładany kilka razy,widoczne rysy i plamy,brak oryginalnej srubki mocującej wałek tiret,rozkalibrowanie i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając stan oczywiście [ ten piękny] tarcza ta sama wskazówki orucz sekundy też koperta chyba inna i mechanizm też , czyli dobrze pisałem składak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, oto mi chodziło.W właściwym czasie i miejscu. :)  :)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

prosiłbym o pomoc w zidentyfikowaniu autentyczności posiadanego przeze mnie zegarka. Niestety nie mam możliwości wykonania zdjęć w lepszej jakości. Na tarczy logo atlantic z małą literą 'a' powyżej napisu w linii diametralnej tarczy. Poniżej marki napis 'Worldmaster', poniżej 21 JEWELS i pod tą informacją czerwony napis ORIGINAL. W dolej części tarczy, również umieszczone w linii diametralnej 3 wersy z napisami: WATERPROOF ; INCABLOC ; ANTIMAGNETIC zapisane jednakową, czarną czcionką. Godziny 12, 6 i 9 zapisane cyframi arabskimi, godziny pośrednie w formie poziomych oznaczeń. W prawej części koperty datownik z dniami tygodnia zapisanymi w języku arabskim oraz numerycznym oznaczeniem dnia kalendarzowego. Na odwrocie dekiel z logotypem Atlantic i napisem "ORIGINAL atlantic" w części centralnej. Dookoła napisy wykonane jednakową czcionką: WATERPROOF ANTIMAGNETIC INCABLOC UNBREAKABLE MAINSPRING STAINLESS STEEL BACK SWISS. Większą czcionką wybity numer 3413501.

 

Niestety moja wiedza na temat zegarków jest zerowa, boję się samodzielnie zdjąć dekiel, więc nie jestem w stanie wykonać zdjęć mechanizmu. Przeglądałem zdjęcia podobnych modeli i nie mogę dopatrzyć się wersji z poziomymi oznaczeniami godzin pośrednich na tarczy - stąd wątpliwości do do autentyczności zegarka. Jedyne zdjęcie jakie znalazłem przedstawiało identyczną tarczę, ale z anglosaskimi nazwami dni tygodnia (założyłem, że był produkowany na rynek europejski, a nie arabski). Niestety było to tylko jedno zdjęcie tego modelu, stąd pozostające wątpliwości.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

w9cg15.jpg2cz7afm.jpg2zzp92h.jpg2nut9o5.jpgaeutzb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza wskazówką sekundową, zegarek jest oryginalny. Mechanizm to zapewne Unitas 6300. Była wersja z arabskim datownikiem. Jest też odmiana z czarną tarczą.

 

Zdjęcie klubowego Kolegi:

post-60800-0-35863200-1493122368_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź,

wskazówka sekundowa na zdjęciu z datownikiem angielskim, o którym wspominałem w swoim pierwszym poście była identyczna jak w moim egzemplarzu, stąd nie wzbudziło to moich wątpliwości.

Dziękuję za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając stan oczywiście [ ten piękny] tarcza ta sama wskazówki orucz sekundy też koperta chyba inna i mechanizm też , czyli dobrze pisałem składak

 dla porównania , masz jeszcze filmik z moim , tarcza w rzeczywistości wygląda lepiej - na filmiku jakos tak nieciekawie wyszło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy nabytek. Czy mógł bym prosić o jakieś informacje od znawców marki.

post-91236-0-99434500-1496574146_thumb.jpg

post-91236-0-42511200-1496574172_thumb.jpg

post-91236-0-39922200-1496574200_thumb.jpg

Edytowane przez grzela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w domu starego Atlantica.

Chciałbym go oddać do renowacji ze względów sentymentalnych. Nie chciałbym jednak, żeby ktoś to zepsuł.

Mam pytanie, czy Waszym zdaniem w Warszawie na Złotej dadzą radę dobrze odnowić tak zniszczoną tarczę?

post-88343-0-96919600-1500838809_thumb.jpg

Edytowane przez Kamagong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.