Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

To lepiej zamiast do szafy, to na allegro, a potem kup podobnego tylko w oryginale

 

A jaka była ścieżka życiowa tego zegarka skoro był kupiony, jak piszesz, w latach 60 -tych.

 

Moim zdaniem w latach 70 i 80 nie mieli takiej wyobraźni aby tworzyć takie składaki i więcej było wtedy oryginalnych części. Jest to bardziej wytwór ostatnich 30 lat....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic to nie byle jaka firma z tamtych lat i dbała bardzo o detale takie jak tarcza,wskazówki(sekundowa to absolutny Hit w śród zegarków)napisy,aplikacje,koronka,koperta,dekielek no i oczywiście nie zawodne mechanizmy i nie ma mowy o pomyłkach,bałaganie i nie dbałości dla tej firmy zegarkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 CENT - Jestem laikiem, ale nie idiotą:) Mówiąc o złożeniu z tego co było chodziło mi o ówczesnych pokątnych zegarmistrzów, handlarzy etc, nie o firmę.

art_69 - na tyle, na ile można ufać ludzkiej pamięci - już w 1984 roku wyglądał, poza lepszym stanem koperty i tarczy, dokładnie tak, jak obecnie. O wcześniejszych losach, poza deklarowanym pochodzeniem i okresem zakupu, nic nie jestem w stanie powiedzieć, poza tym, że nie zmieniał właściciela. 

Nie chcę ludziom za 100 czy 200 zł wciskać lipy na Allegro:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 CENT - Jestem laikiem, ale nie idiotą :) Mówiąc o złożeniu z tego co było chodziło mi o ówczesnych pokątnych zegarmistrzów, handlarzy etc, nie o firmę.

art_69 - na tyle, na ile można ufać ludzkiej pamięci - już w 1984 roku wyglądał, poza lepszym stanem koperty i tarczy, dokładnie tak, jak obecnie. O wcześniejszych losach, poza deklarowanym pochodzeniem i okresem zakupu, nic nie jestem w stanie powiedzieć, poza tym, że nie zmieniał właściciela. 

Nie chcę ludziom za 100 czy 200 zł wciskać lipy na Allegro:).

 

To wynika z tego, że w RFN (bo nie w NRD?)  mieli większą wyobraźnie niż na wschodzie Europy :D

 

Moim zdaniem nie podchodź w ten sposób, że wciskasz lipę. Od dłuższego czasu obserwuję aukcje Atlanticów na allegro i często w niewyjaśniony sposób te zegarki, w złym stanie, osiągają relatywnie duże kwoty zakupu.

 

Jeszcze się ktoś ucieszy z mechanizmu. Ja ten mechanizm widzę pierwszy raz, jest rzadki. Tarczę też odnowią. To drugie życie dla tego zegarka jako dawca. A dla tych co reanimują zegarki to wyzwanie...

 

Widać, że podobał Ci się ten zegarek, ze masz sentyment. Dobrze, że dowiedziałeś się, od fachowca, że zegarek jest nieoryginalny.

 

Przemyśl to i zrób jak mówię. Sprzedaj i kup, przy pomocy forumowiczów podobny...

Będziesz zadowolony!

 

Mechanizm jest na chodzie?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm na chodzie, nakręciłem raz na próbę i raczej nie zgubił więcej niż 30-40 sekund na dobie (ale też nie sprawdzałem tego bardzo dokładnie), planowałem dać na przegląd.

O wyobraźni fachowców z RFN się nie wypowiem:), faktem jest - skądkolwiek faktycznie pochodzi zegarek - że nabywca w tamtym okresie w RFN faktycznie przebywał. Tak na logikę - niezależnie czy w oryginale, czy z malowanki - nie sądzę, żeby w Polsce z przypadku pojawił się na tarczy Weltmaister.

Co do sprzedaży - masz dużo racji, ale wypada mi go chociaż uczciwie opisać. I pewnie skończy się na takim zakupie, jak mówisz:).

Edytowane przez marcin.trk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm może zatrzymać się w każdej chwili... ale jeśli jest na chodzie i miałby odchyłkę 30 - 40 sekund, to można zaryzykować stwierdzenie, że jest w dobrym stanie. W końcu przeleżał dużo lat nieużywany i znasz w tym czasie jego historię. Sprawdzasz w odniesieniu, do zegara atomowego w internecie w przedziale 24 godzinnym, dokładnie ile sekund na plus czy minus.

 

Sam bym kupił od Ciebie, ale też od jakiegoś czasu szukam  Atlantica 21 jewels 6300, z tarczą warszawska, bo mam oryginalną tarczę, ale nic mi się nie trafia.

 

Kiedyś widziałem aukcję za 50 zł do licytacji, sprzedam trupka Atlantica, wszystko w złym stanie. Człowiek nie pokazał mechanizmu, więc się spytałem czy może zrobić foto mechanizmu. Odpowiedział, że nie zrobi, bo to taka loteria, może jest oryginalny mechanizm, a może nic nie ma w  środku... cena powędrowała ponad 100 zł.

 

Najlepiej napisać: sprzedam trupka ( tak jak w tej aukcji), robisz dokładne fotki ( to podstawa) i piszesz - stan do oceny na podstawie zdjęć. Pozwalasz  kupującemu samodzielnie ocenić stan zegarka. Dajesz cenę od 50 zł, (chyba najlepiej też ukrytą minimalną jaką chcesz) i zobaczysz czy jest zainteresowanie czy nie ma. Nie możesz dać za wysokiej ceny wyjściowej, bo raczej nie sprzedasz.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy jest jakaś reguła że w starszych Atlanticach koloru złotego powinien być też mechanizm koloru złotego ? (tak usłyszałem ) jak na załączonym obrazku ? czy to jakieś pitu pitu. Zegarek ze zdjęcia ma srebrny mechanizm i nie wiem czy to składak czy nie.   

post-103139-0-45626200-1521026669_thumb.jpg

post-103139-0-18665600-1521026686_thumb.jpg

post-103139-0-18208200-1521026699_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest oryginalny. Nie ma reguły co do koloru mechanizmu, "złote" są rzadsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest oryginalny. Nie ma reguły co do koloru mechanizmu, "złote" są rzadsze.

Ok, dzięki, rzadsze, znaczy lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to ten sam mechanizm tyle że w innym kolorze. Jeśli zbierasz różne wersje kolorystyczne to może być to element zbioru.

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to ten sam mechanizm tyle że w innym kolorze. Jeśli zbierasz różne wersje kolorystyczne to może być to element zbioru.

Ok, Czyli ich droższa cena wynika stąd że po prostu są rzadziej spotykane ? czy jeszcze coś innego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek nie jest taki bardzo stary, ani rzadki. W tym przypadku płacisz za firmę.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi konkretnie o mechanizmy i ich kolory bo każdy handlarz antykami ( zegarami, zegarkami) liczy sobie większe ceny za złoty kolor mechanizmu w sprzedaży jak i w skupie i dlatego moje pytanie o kolory i czy coś jest w cudzysłowiu lepsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest teoria wśród handlarzy, mechanizmów  to nie dotyczy. Może to mieć znaczenie dla kolekcjonerów, tak jak wcześniej było to napisane.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi Art Deco z lat 90-tych (Cyrkiel na godz. 12) - w jednych jest FHF 96-4 w kolejnych ETA 2804? Tarcze, wskazówki, koperty takie same jedynie inne mechanizmy. W innym dziale jest na ETA - numer na deklu 3415. Dzony-siwak jaki numer na dekielku ma Twój Atlantic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś z tym SUPER DE LUXE może być nie tak ( poza skrzywionym uchem i koronką nie ori), że będę jutro żałował że wydałem dzisiaj 200 zł ? Taki impuls miałem. Wyraźcie swoją opinię, w tym jakie to lata. Szczere opinie.Trudno - nawet niech zabolą.  ;)

 

PS. Zdjęcia na razie z ogłoszenia. Kupiłem bo nie mam murzynka i spodobały mi się takie dosyć rzadko występujące indeksy oraz koperta a'la krab. No i jestem w 99,999 % pewny, że to nie malowanka.

 

post-99061-0-01433600-1521139984_thumb.jpg

post-99061-0-23096700-1521140037_thumb.jpg

post-99061-0-15293600-1521140050_thumb.jpg

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno składak, tarcza i mechanizm od różnych modeli

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno składak, tarcza i mechanizm od różnych modeli

 

Rozwiń to i daj jakieś dowody na swoją tezę. Uczę się i chcę po prostu wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm, pochodzi z zegarka produkowanego na rynek skandynawski, w związku z tym nie może być na tarczy napisu: worldmaster.

To wszystko.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm, pochodzi z zegarka produkowanego na rynek skandynawski, w związku z tym nie może być na tarczy napisu: worldmaster.

To wszystko.

 

To się grubo mylisz.

post-99061-0-97945300-1521192130_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorem - przeanalizuje.

 

A wskazówki i sekundnik są od tego modelu tarczy?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorem - przeanalizuje.

 

A wskazówki i sekundnik są od tego modelu tarczy?

 

Z tym logiem  /  w latach 60-70 / w SDL występowały. Rzadko, ale występowały. I to z różnymi rodzajami tarcz i indeksami ( przykłady poniżej ). W przypadku mojego zakupu najfajniejsze są bardzo rzadko występujące pięknie aplikowane indeksy.

post-99061-0-86952800-1521194829_thumb.jpg

post-99061-0-82190800-1521194865_thumb.jpg

Edytowane przez Perkoz1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.