Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za szybką odpowiedź, a sekundnik był?, czy w tych latach nie montowali ?

Myślę ze oddam go do renowacji i zostanie dalej przekazywany w rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek wygląda naprawdę pozytywnie,dodatkowa ingerencja może mieć ujemne skutki.Zanieść do miejscowego fachowca trochę podczyści wymieni szkiełko założy brakującą wskazówkę sekundową i będzie cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, tylko uzupełnić w oryginalny sekundnik, czyszczenie i smarowanie mechanizmu, może szkiełko i cieszyć się pamiątką. Spróbować dowiedzieć się jak najwięcej o wloascicielu i historii tego zegarka .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edit:

Zawsze chciałem mieć jeden zegarek vintage w kolekcji..Dorwałem na forumowym bazarku największego i najbardziej urodziwego wedle mego gustu starego Atalntica z piękną równomiernie rozłożoną patyną.Dostał stalową nową kopertę,nową stalową koronkę z dużą literką A,nowy pasek i szkiełko.Zafundowałem mu generalny przegląd u najlepszego majstra w mieście.I taki oto projekt powstał.Jednym słowem 39mm (bez korony) vintage moich marzeń.Oceńcie sami :)

post-102288-0-37808200-1540397084_thumb.jpeg

post-102288-0-25667700-1540397102_thumb.jpeg

post-102288-0-07782100-1540397119_thumb.jpeg

Edytowane przez surovy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobr/Dobry Wieczór,

 

Chciałem się spytać o autentyczność zegarka. 

Uprzedzając pytania oddałem go do wyczyszczenia (pamiątka), jak również szkło jest nowe (wcześniejsze pękło).

 

Zegarek z tego co wiem pochodzi z lat 50/60 i od momentu zakupu nie był naprawian ani sprzedawany .

Przeglądając forum zacząłem się zastanawiać nad wyglądem tarczy, która na Milano z Google Grafika nie wygląda.

Czyżby Tarcza Warszawska? ( Była na stronie 68 bodajże tarcza podobna, stąd moje przypuszczenie)

 

Zdjęcia mechanizmu postaram się dotarczyć w najbliższym czasie (jeśli coś dadzą, chwilowo muszę znaleźć czas na zegarmistrza), ale chciałbym się dowiedzieć

a. czy coś widać już na podstawie oglądu tarczy, koronki, koperty 

b.  czy widać jakąś turbokupę na pierwszy rzut oka (i nie ma co sprawdzać mechanizmu).

 

Pozdrawiam Forumowiczów i z góry dziękuję za odpowiedzi

-WG-

post-107271-0-42003200-1542494237_thumb.jpg

post-107271-0-71011800-1542494269_thumb.jpg

post-107271-0-70134900-1542494362_thumb.jpg

Edytowane przez WirnikGeneratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszne masz spostrzeżenia ;)

Tarcza została wymieniona na rzemieślniczą, zwaną „warszawską”.

Nie znaczy to, że zegarek to, jak sam nazwałeś, turbokupa :)

 

Jeśli to pamiątka rodzinna, to zachowaj tak jak jest. Zmiana tarczy jest prawdopodobnie następstwem pracy zegarka przez dziesięciolecia w trudnych warunkach. Takie były realia komunizmu. Nie było możliwości odnowienia (przywrócenia do oryginału) tarczy. Nie można też było dokupić tarczy jako części zamiennej. Lukę wypełniły tarcze rzemieślnicze i świetnie zdawały egzamin w tamtych latach. Tym bardziej, że były wykonywane całkiem solidnie. Można je często spotkać w Atlanticach czy Delbanach.

 

Taka jest historia Twojego zegarka i warto ją zostawić w spokoju ;)

 

A mechanizm oczywiście pokaż. Jeśli jest w oryginale, to koniecznie przegląd i pamiątka rodzinna prima sport! Będzie służyła kolejne dziesięciolecia :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobr/Dobry Wieczór,

 

Chciałem się spytać o autentyczność zegarka. 

Uprzedzając pytania oddałem go do wyczyszczenia (pamiątka), jak również szkło jest nowe (wcześniejsze pękło).

 

Zegarek z tego co wiem pochodzi z lat 50/60 i od momentu zakupu nie był naprawian ani sprzedawany .

Przeglądając forum zacząłem się zastanawiać nad wyglądem tarczy, która na Milano z Google Grafika nie wygląda.

Czyżby Tarcza Warszawska? ( Była na stronie 68 bodajże tarcza podobna, stąd moje przypuszczenie)

 

Zdjęcia mechanizmu postaram się dotarczyć w najbliższym czasie (jeśli coś dadzą, chwilowo muszę znaleźć czas na zegarmistrza), ale chciałbym się dowiedzieć

a. czy coś widać już na podstawie oglądu tarczy, koronki, koperty 

b.  czy widać jakąś turbokupę na pierwszy rzut oka (i nie ma co sprawdzać mechanizmu).

 

Pozdrawiam Forumowiczów i z góry dziękuję za odpowiedzi

-WG-

 

Załączam  zdjęcie mechanizmu. Od razu mówię, że przy wymianie szkła wyczyszczono środek,przesmarowano i wymieniono uszczelki.

Zganiem zegarmistrza mechanizm to oryginał. A jak wyrok forum?

 

Ps. co do tarczy zrobiłem wywiad - przed tą obecnie była tarcza z niebieskim pierścieniem :). Potem faktycznie była wymieniona.post-107271-0-87734400-1542636588_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jak najbardziej oryginalny, z tego zegarka.

Co znaczy „przesmarował”?

Czy tylko kapnął oliwki tu i ówdzie, jak to często bywa w dzisiejszych czasach? Czy rozebrał do rosołu wymył i naoliwił podczas składania?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jak najbardziej oryginalny, z tego zegarka.

Co znaczy „przesmarował”?

Czy tylko kapnął oliwki tu i ówdzie, jak to często bywa w dzisiejszych czasach? Czy rozebrał do rosołu wymył i naoliwił podczas składania?

 

to drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok

Zegarek, tak jak pisałem, powinien cykać jeszcze długie lata.

 

Oczywiście warto zrobić mu przegląd od czasu do czasu. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. mam zegarek o którym nic nie wiem, czy mógłby mi ktoś pomóc i napisać kilka słów na jego temat ...z góry dziękuję będę wdzięczny 

post-107410-0-82955600-1543612457.png

post-107410-0-65922800-1543612475.png

post-107410-0-23473400-1543612882_thumb.png

post-107410-0-83908400-1543612952_thumb.png

Edytowane przez księciunio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej masz całkiem ładnego atlantica jak mniemam z lat 80tych na manualnym Fhf o ile się nie mylę.... Nie widać czy koronka jest logowania. Wywal te bransolete załóż pasek... Oczywiście serwis zegarka i noś

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję Ci bardzo,zrobiłem więcej zdjęć bok zegarka gdzie widać na pokrętłem literkę "a" i mechanizmu ale nie mogę dodać tych zdjęć bo wyświetla ze za duży rozmiar zdjęcia ....dzięki wielkie jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz zdjęcie choćby w Paincie i będziesz mógł dodać


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koronka ma takie a jak na tarczy to ok... Pozdr

dokładnie ma takie 'a' jak na tarczy dziękuję i pozdrawiam 

Zmniejsz zdjęcie choćby w Paincie i będziesz mógł dodać

ok spróbuje ..dzięki wielkie 

no i się udało hm,,,, człowiek całe życie się uczy :)

Edytowane przez księciunio1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Chciałabym zapytać Was, jako pasjonatów specjalistów, czy poniższy zegarek jest prawdziwy, co mozżecie o nim powiedzieć, a jeśli to autentyk, to z jakich może być lat? To pamiątka po dziadku, którą będę nosić tak czy inaczej, ale chciałabym wiedzieć czym tak naprawdę jest :)

post-107797-0-58028400-1545588442_thumb.jpg

post-107797-0-76331700-1545588458_thumb.jpg

post-107797-0-10612000-1545588477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy to on jest bo trzymasz ho w ręce :) a czy oryginalny... nie odnawiany: myślę że tak - bardzo ładny egzemplarz

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do majstra na czyszczenie i oliwienie, przepoleruj szkło i noś z dumą. Piękna pamiątka :)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic  już po czyszczeniu i smarowaniu  :)

 

 

post-94612-0-22575100-1545766546_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym egzemplarzu? tarcza malowana czy ori?

post-85645-0-11353500-1546106169_thumb.jpg

post-85645-0-00098300-1546106184_thumb.jpg

post-85645-0-15021400-1546106190_thumb.jpg

post-85645-0-35898100-1546106195_thumb.jpg

 

 


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o tym egzemplarzu? tarcza malowana czy ori?

Malowanka - spójrz na napisy "25 jewels" i "antimagnetic" (krzywe "i", "c"), napis Super De Luxe za duży, krzywe "Swiss Made"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanka - spójrz na napisy "25 jewels" i "antimagnetic" (krzywe "i", "c"), napis Super De Luxe za duży, krzywe "Swiss Made"...

dzięki za pomoc


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.