Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy, prośba o rozwianie wątpliwości.

Czy ta tarcza jest ok?

Jakoś mi podejrzanie wygląda,

ale ja Atlanticów za dużo w łapach nie miałem 3179dc84a0e12e7983e66a695df36266.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Mam ten model, tzn murzyna z 969

Jeżeli już wydaje mi się że ktoś tam coś tam poprawiał na środku tarczy.

Kropeczki trytowe są na końcach indeksów przy brzegu tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model, tzn murzyna z 969

Jeżeli już wydaje mi się że ktoś tam coś tam poprawiał na środku tarczy.

Kropeczki trytowe są na końcach indeksów przy brzegu tarczy?

Mam tylko fotkę i właśnie wydaje mi się, że tych kropek brakuje

Indeksy minutowe to tutaj kropki, nie powinno być kreseczek?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

kreseczki, ale one czasami wydają się krótsze ze względu na szkiełko. AAczkolwiek tutaj wydaje się ze to ewidentnie kropki.

Tryt albo jest już zmarły i resztki albo go tam nie ma wcale.

Czcionka tez raczej nie może równać się z oryginałem.

Napis SWISS MADE też jest grubszy i brak dystansu między napsiem a literkami "T" sygnalizującymi użycie trytu na tarczy.

Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreseczki, ale one czasami wydają się krótsze ze względu na szkiełko. AAczkolwiek tutaj wydaje się ze to ewidentnie kropki.

Tryt albo jest już zmarły i resztki albo go tam nie ma wcale.

Czcionka tez raczej nie może równać się z oryginałem.

Napis SWISS MADE też jest grubszy i brak dystansu między napsiem a literkami "T" sygnalizującymi użycie trytu na tarczy.

Dziękuję bardzo za pomoc, odpuszczam.

Wątpliwości się potwierdziły.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malowany czy oryginalny ? post-85645-0-87491800-1547188041_thumb.jpg


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wpadł mi Atlantic Worldmaster z oznaczeniem 61964. Muszę w nim wymienić pęknięte szkło. W tym zegarku mam szkło bez ramki. Czy te zegarki miały szkła z ramkami? Widziałem na Alle szkła do Atlantica rozmiar 350 z ramką. Czy będzie tu pasować? d95f649c6cf010fe13a163df716962ad.jpg

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Polecono mi ten temat, jako skarbnice wiedzy - więc korzystam  :)

Mam pytanie odnośnie posiadanego zegarka Atlantic Worldmaster 21 Jewels Orginal (załączam zdjęcia).

Moje pytanie jest następujące - czy jest on oryginalny i z jakiego roku (na podstawie serii i numeru na zdjęciu; czy można wywnioskować)?

Od doświadczonych kolegów proszę serdecznie o poradę czy poddawać go renowacji/czyszczeniu? 

Dziękuję Wam za pomoc,

Łukasz 

post-108349-0-72524500-1548875796_thumb.jpg

post-108349-0-49984100-1548875804_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest oryginalny. Pochodzi z lat 60/70. Bardziej precyzyjnej daty nie da się określić. Wskazówki badziej charakterystyczne dla linii super de luxe niż original. Bardzo rzadko widywane w modelach original i nie można wukluczyć że zostały wymienione. Koronka z profilu wydaje się ok. Czy posiada literkę"a"?. Daj zdjęcie mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest oryginalny. Pochodzi z lat 60/70. Bardziej precyzyjnej daty nie da się określić. Wskazówki badziej charakterystyczne dla linii super de luxe niż original. Bardzo rzadko widywane w modelach original i nie można wukluczyć że zostały wymienione. Koronka z profilu wydaje się ok. Czy posiada literkę"a"?. Daj zdjęcie mechanizmu.

Koronka posiada literkę "a", wygląda na dość zużytą (załączam zdjęcie). Przesyłam zdjęcie mechanizmu. 

post-108349-0-80249400-1548952099_thumb.jpg

post-108349-0-83184000-1548952109_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a zatem Twój Atlantic ma swoje lata, które odcisnęły się na kopercie, szkiełku, koronce. Sugerowałbym Ci oddać go do serwisu na czyszczenie, smarowanie, regulację, spolerowanie tarczy i nic więcej. Cieszyć się z eleganckiej sztuki. Można odnawiać kopertę, ale wówczas zegarek straci część swojego oryginalnego charakteru i możesz nie być zadowolony z efektu nowej powłoki, stępionych ostrych krawędzi itd. Pooglądaj na forum zegarki przed i po renowacji.

 

Marka Atlantic jest dość nietypowa, o czym możesz poczytać tutaj:  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/21744-nietypowe-zegarki-marki-atlantic/

 

A tutaj o modelach Original:http://zegarkiclub.pl/forum/topic/133134-atlantic-worldmaster-original/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie malowana,a pomalowana i zresztą indeksy też pomalowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tarcza nie malowana,a pomalowana i zresztą indeksy też pomalowane.

A co przemawia za oryginalnością tarczy w tym zegarku?

Ja chcialbym wiedziec co przemawia za nieoryginalnoscia tarczy. Skoro juz ktos cedzi androny o "malowankach" to warto miec jakies argumenty.

post-53150-0-27034600-1551035627_thumb.jpg

Edytowane przez Janek Kos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tak, czego Janek nie zrozumiał tego Jan nie będzie wiedział wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Powiedział co wiedział, a facetowi dalej wode z mózgu robicie. Zreszta nie pierwszemu i pewnie nie ostatniemu.

 

Co do tarczy: Grafika spotykana w Breitlingach co moze budzic podejrzenia ale Atlantiki tez z taka sie widuje . Tarcza jest zlocona, ewentualnie mosiadzowana, frezów na pamieci stopera i sekundniku nie zachowasz w takiej precyzji jesli se to "pomalujesz" złota farbką czy lakierem. Z tymi indeksami malowanymi to az brzmi jak żart - sam nie wiem do konca czy to podpucha biggrin.png Żaden - nawet najgorszy renowator świata, ne maluje indeksów. Widac ewidentnie zmeczone krawedzie, brud zebrany wokol scianek - klasyka gatunku, scianki nie podbiegniete rowniez zadna farba. Kilka drobnych wad (kropki) na tarczy, ktore podczas malowania "malowanki" z pewnoscia zostalyby zlikwidowane. Nie trzeba byc geniuszem zeby to zauwazyc smile.png

 

Teraz chcialbym prosic szanowne grono ekspertów o jakikolwiek argument popierajacy ich teze o "malowance" :D

Edytowane przez Janek Kos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to podróbki,tarcza,koperta,przyciski(puszery),koronka.wypuszczane sukcesywnie na rynek.Wiem skąd,wiem gdzie robione.W tej materii jeszcze trochę musisz poskakać po łebkach i sie bardziej orientować.I nie dawaj się robić w balona i bambuko,a widzę,że jesteś podatny na głubstwa i głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli calosc to ulep to zwracam honor i posypuje glowe popiolem. Sam widzialem takie w zlotych/zloconych (zapewne) kopertach. Tarcza jednak nie jest "malowanką", a czyms wiecej. Dobrze by bylo wiedziec czy to "nasi" ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko takie firmy.Ale dosyć mocno poszły omegi,rolex.Mechanizmy doprowadzone do najmiejszych szczegółów i nie wykrywalne.Bo kto ma to wykryć batermistrz,chłopak z zakładu,Jak nikt nie celebruje tej wiedzy i nie przekazuje dalej.I tak więc mozna robić prostych ludzi w HA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie teraz sie poprawią i zmienią grafe z Brajtka(bo charakterystyczna) na coś innego. A co do przekazywania sobie, poszerzania, zdobywania czy celebrowania wiedzy to akurat fałszerze paradoksalnie sa w czołówce tego wyscigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.