Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Możecie określić czy wskazówki pasują do tarczy? Jeżeli nie, to jakie są prawilne? Sekundowej pewnie brakuje grota.

post-101945-0-11449100-1571491805_thumb.jpg

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic Kibris (Cypr) - Jakiś czas temu pojawił się w sieci zegarek. Z opisu wynikało, że jest to model wyprodukowany i wypuszczony tylko na Cyprze (Kibris w tureckim nazewnictwie). Jestem ciekaw Waszej opinii na temat tego egzemplarza. Dla mnie mega ciekawostka. Poszedł gdzieś w świat za 30 EUR. 

post-109200-0-30551900-1573187545_thumb.jpg

post-109200-0-88403200-1573187564_thumb.jpg

post-109200-0-99991400-1573187565_thumb.jpg

post-109200-0-87666500-1573187632_thumb.jpg

post-109200-0-47135100-1573187651_thumb.jpg

Edytowane przez Spinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta, mechanizm, wskazówki, numery na dekielku wskazują na Atlantica D-Star - tarcza podmieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta, mechanizm, wskazówki, numery na dekielku wskazują na Atlantica D-Star - tarcza podmieniona.

 

Całkiem nie wykluczone, że podzespoły zostały podpożyczone z D-Stara. Mnie generalnie w tym przypadku interesuje czy faktycznie Atlantic wypuścił jakąś limitkę na Cypr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Chyba nigdy nie znajdę ładnego, dużego Atlantica Worldmastera w ładnym stanie i rozsądnej cenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście koronka jest bez loga, ale i tak cieszę się że w końcu udało się mi kupić ładnego oryginalnego Atlantica Worldmastera z lat 50-60. Miałem obawy że względu na ten krzyż przechodzący brutalnie przez napisy i logo. Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka modeli Atlantica gdzie krzyż przechodzi przez napisy.

Wrzuć zdjęcia swojego do działu o Worldmaster'ach.

post-60800-0-86638100-1574879970_thumb.jpeg

post-60800-0-83038900-1574880002_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie z gatunku "oczywistych". Wszystkie vintage worldmastery mają szerokość paska 19mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie do końca chyba o oryginalność. Znalazłem fajną ofertę w sklepie na Worldmastera Art Deco 

51752.41.25G. Zastanawia mnie tylko jedno. Na sekundniku nie ma czerwonej strzałki. Zawsze mi się wydawało, że to dość charakterystyczny element modelu. Ale jak popatrzyłem w sieci to często można taki spotkać, nawet w znanych sklepach. Na stronie marki są wyłącznie ze strzałką.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt,

 

Edit:

Sprawdzili na półce. Jest bez strzałki. Dlaczego? Tego nawet w samym Zibi nie wiedzą. Bo nie ma Pani, które się marką zajmuje. A najlepsze, że są sklepy, które "profilowe" zdjęcie mają bez grota a na szczegółowych już się strzałka pięknie czerwieni. 

Jakby mi się tak nie podobał, to bym sobie dał z ta marką spokój ...

Edytowane przez bralineczeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Od niedawna posiadam zegarek atlantic i chciałbym oddać go do przeglądu. Polecacie zegarmistrza, który to starannie zrobi?

post-42507-0-52045400-1577449133_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam niedaleko Gdańska, ale to nie ma znaczenia bo można wysłać. Dlatego pytam w taki sposób. Byłem u kilku zegarmistrzów w moim mieście i nie chcieli robić, jeden nie ma części, drugi nawet nie zajrzał. Powiem szczerze że trochę się zawiodłem. Dlatego pytam tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sobie poradzi bez problemu i w dobrej cenie.

http://www.baum-baum.pl

Mam pytanie nie do końca chyba o oryginalność. Znalazłem fajną ofertę w sklepie na Worldmastera Art Deco 

51752.41.25G. Zastanawia mnie tylko jedno. Na sekundniku nie ma czerwonej strzałki. Zawsze mi się wydawało, że to dość charakterystyczny element modelu. Ale jak popatrzyłem w sieci to często można taki spotkać, nawet w znanych sklepach. Na stronie marki są wyłącznie ze strzałką.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt,

 

Edit:

Sprawdzili na półce. Jest bez strzałki. Dlaczego? Tego nawet w samym Zibi nie wiedzą. Bo nie ma Pani, które się marką zajmuje. A najlepsze, że są sklepy, które "profilowe" zdjęcie mają bez grota a na szczegółowych już się strzałka pięknie czerwieni. 

Jakby mi się tak nie podobał, to bym sobie dał z ta marką spokój ...

Jeśli masz dobrą ofertę to kupuj z czerwonym grotem. W dobrej cenie to fajny zegarek.

post-60800-0-84564800-1577451678_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dobrą ofertę to kupuj z czerwonym grotem. W dobrej cenie to fajny zegarek.

No właśnie, że w dobrej cenie (poniżej 1900 za automat) jest bez grotu :(. "Za grot" musiałbym dołożyć co najmniej 5-6 stów i wtedy wyskakuję poza moją prywatną "granicę zdrowego rozsądku". Ale z drugiej stronie bez tego detalu to już nie to samo. Położyć dwa koła za coś co jest "prawie" nie dawało by mi to spokoju. 

Ale z trzeciej strony zawsze po gwarancji można dołożyć oryginalną red arrow ... Ech, te dylematy jak kasa hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.