Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny nowych zegarków "oszalały" :-). Pozostaje rynek wtórny. Czasami można nabyć ww drodze licytacji praktycznie nowe zegarki z papierami i pudełkami.

post-60800-0-96358100-1577455006_thumb.jpg

post-60800-0-24727800-1577455035_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam ceny mechanicznych atlantików skoczyły nagle ok 3-4 lat temu. Z okolic 1450 zł na 2400.

Jest to jakiś sposób na podnoszenia prestiżu marki. Chyba nawet na tym forum widziałem art deco z okolic 2009 roku za 1400 zł czyli za dokładnie tyle ile kosztował wtedy nowy w sklepie...no jakaś lokata pieniędzy to jest.

Ja mam art deco od 8 lat jako edc

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny nowych zegarków "oszalały" :-). Pozostaje rynek wtórny. Czasami można nabyć ww drodze licytacji praktycznie nowe zegarki z papierami i pudełkami.

Na bazarku nie pokazują zbyt często niestety. W dodatku interesuje mnie konkretna konfiguracja - zero kompromisów. A innych portali się trochę boję. Dlatego po negocjacjach ceny jestem w procesie zakupu. Trochę wyskakuję poza budżet, ale raz się żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hi,
 
Zalezy mi na kupnie w oryginalnym stanie Atlantica.
Dostalem oferte kupna z naszego forum,
przyznaje ze zegarek mi sie podoba,(ten z jasna tarcza) pytanie czy jest oryginalny ?
Co w srodku tyka, nie wiem nie doczekalem sie dodatkowych fotek czy informacji.
A jak to waszym zdaniem wyglada wizualnie?
 
dziekuje

Na zakup chcialem wydac max 1K a ta oferta idealnie sie w cenie miesci.

Warto?

post-109788-0-79328800-1579524044_thumb.jpg

post-109788-0-43431000-1579524065_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty wydają się być tak idealne, że chyba stalowe. Koronki w obu też wyglądają na współczesne. Czarna tarcza wygląda na oryginalną w jasnej coś mi nie gra. Proponuję poczekać z ostateczną decyzją na opinie bardziej doświadczonych kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 za sztukę? Koperta raczej nowa ok 145. Tarcza też mi się wydaje nowa ok. 150. Komplet wskazówek ok. 50. Wszystko oczywiscie Made in CE. Z dekielkami ze zdjęć trudno powiedzieć... Jeśli to co napisałem się potwierdzi to ta cena trochę wysoka.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gizmo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta w czarnej ideał ale wydaje mi się oryginalna... Wnioskuję po szlifach na spodzie uszu stalówki są gładkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosilem o wiecej zdjec jak tylko dostane to wstawie. Na tym z jasna tarcza nadruk wyglada mniej dokladny niz na starszej wersji ktora mam odecnie. Na czarnym natomiast niektore indeksy wygladaja jak by byly pomalowane, albo to po prostu refleksy swiatla.
Troche drogo rzeczywiscie. Ale  bez dodatkowych dokladniejszych zdjec i tak nic nie zdecyduje. Wiec czekam nadal.

Edytowane przez kromiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie przesadzajcie :)

oba zegarki są ze mną od kilku lat i są w stanie praktycznie NOS

 

może jutro uda mi się zaglądnąć do środka ale muszę ogarnąć jak odkręcić dekiel bez śladu- uszczelka mogła się już rozpuścić

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hi,
 
Zalezy mi na kupnie w oryginalnym stanie Atlantica.
Dostalem oferte kupna z naszego forum,
przyznaje ze zegarek mi sie podoba,(ten z jasna tarcza) pytanie czy jest oryginalny ?
Co w srodku tyka, nie wiem nie doczekalem sie dodatkowych fotek czy informacji.
A jak to waszym zdaniem wyglada wizualnie?
 
dziekuje

Na zakup chcialem wydac max 1K a ta oferta idealnie sie w cenie miesci.

Warto?

 

Oba egzemplarze oryginalne, w środku FHF 96-4:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&FHF_96_4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za opinie,
Prosze tylko powiedzcie mi co moze sie dziac w okolicach indeksow,
szczegolnie widoczne przy godz 8 i 10 wyglada to dziwnie.
Tylko to mnie niepokoi, chyba ze to tylko refleksy swiatla od indeksow i nie mam sie czym przejmowac to spoko.
Dla mnie to wyglada niestety jak ubytki w pokryciu tarczy.
Prosze o fachowa opinie

Sorry moze zbyt duzo pytan i watpliwosc, ale skoro juz zdecydowalem wydac taka kase na Atlantica to chcialbym zeby bylo wszystko ok. Mam nadzieje ze nie przesadzam i za duzo nie wymagam.

post-109788-0-94749600-1579699325_thumb.jpg

post-109788-0-87256100-1579699364_thumb.jpg

post-109788-0-34756100-1579699390_thumb.jpg

post-109788-0-99311600-1579699458_thumb.jpg

post-109788-0-04392900-1579699482_thumb.jpg

post-109788-0-96314600-1579699505_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba egzemplarze oryginalne, w środku FHF 96-4:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&FHF_96_4

Czy moglbys jeszcze raz spojrzec na zdjecia ktore dodalem ostatnio, bo mi wtglada ze szlif sloneczny zostal dodany dopiero po nalozeniu indeksow. Wierzyc mi sie niechce ze tak wyglada oryginalna tarcza. Ale moge sie mylic.
Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak wyglada malowanie czy szlif sloneczny w oryginalnym Atlanticu ?

wypowie sie ktos ?


I mechanizm

post-109788-0-68985900-1579797112.jpg

post-109788-0-48286000-1579797251_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow, wygrzebalem zegarek, ktory dostalem po dziadku z lat 50-tych, chcialem troszeczkie sie dowiedziec o modelu i tak wsiaklem w temat, ze przeczytalem caly watek "pokazmy swoje WORLDMASTERY" (chociaz zajelo mi to prawie tydzien czasu)

DO RZECZY: szkoda mi nosic bezcennej pamiatki w fajnym stanie i zaczalem szukac czegos do kupienia i noszenia na tu i teraz, znalazlem takie "cudo" lecz mam spore obawy, bo to ze na deklu jest artiflex a na tarczy nie ma - to nic w porownaniu do cudacznej(moim zdaniem) czcionki napisow: water, inca, swiss itd

prosilbym szanownych kolegow i fachowcow o ocene tego zegarka:

 

https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-zegarek-meski-klasyk-nakrecan-7891183403

 

ten jest bardzo podny do mojego, tylko tarcza raczej malowanka, bo wg mnie jest az za piekna, ladna luma przy indekasch i to giloszowanie tez jakies takie piekne:

 

https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-super-tarcza-giloszowana-8887053479

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

ps. fotki WORLDMASTER-a EXTRA po dziadku niebawem, gdzyz czekam na slonce(swiatlo) do zdjec

Edytowane przez Toplife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest po renowacji, słabej. Nie jest to model Original. Tutaj oryginalny:

dziekuje kolego Frantz70 za szybka odpowiedz fachowca!

czyli co -nie napalac sie, szukac spokojnie

 

a ten drugi, czy mozliwe, zeby byl, az tak ladny mimo uplywu tylu lat sadzac po nieaplikowanym logo Atlanic?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi, tak jak napisał sprzedawca także posiada tarczę po renowacji. Ładnych i oryginalnych starych Atlanticów jest mało a ich ceny coraz wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi, tak jak napisał sprzedawca także posiada tarczę po renowacji. Ładnych i oryginalnych starych Atlanticów jest mało a ich ceny coraz wyższe.

:(

coz wiec chyba bede musial zrezygnowac na rzecz "wspolczesnych" Worldmasterow,

a cieszyc oko "dziadkowym" tylko od swieta

co kolega sadzi o tym:

 

https://allegro.pl/oferta/atlantic-worldmaster-zegarek-meski-nakrecany-klasy-8502508247

 

no chyba ze...... ktos z uzytkownikow Sneer, 50Cent, Xylog, Zasadas lub Ty robi jakies porzadki w kolekcji to z checia bym cos odkupil....... :)

bo naogladalem sie prze te ponad 200stron ciekawych Worldmasterow-gratuluje kazdemu kolekcji i wiedzy!

Edytowane przez Toplife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza koronką jest oryginalny. Wymaga trochę opieki kosmetycznej. Cena to druga sprawa ale o tym nie dyskutujemy. Niedawno na bazarku był ładny, stary Worldmaster ale chyba już sprzedany. Trzeba być czujnym.

post-60800-0-80502900-1580419954_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza koronką jest oryginalny. Wymaga trochę opieki kosmetycznej. Cena to druga sprawa ale o tym nie dyskutujemy. Niedawno na bazarku był ładny, stary Worldmaster ale chyba już sprzedany. Trzeba być czujnym.

ok dziekuje bardzo

a czy ten "bazarek" to jest gdzies tu na forum?

bo na all to jest masakra ogolnie jakas

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Trzeba się zarejestrować i zalogować.
Wtedy pojawia się też "bazarek" czyli sprzedam, kupię itp

Edytowane przez dimmu66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek trudny do weryfikacji. Koperta( w zadziwiająco dobrym stanie) oraz wskazówki charakterystyczne dla linii Valdmastarur. Nie przypominam sobie abym widział takie połączenie w Worldmaster'ach.

Gdzieś w sieci jednak jest worldmaster z takimi wskazówkami. Jego stan nie jest referencyjny ale koperta przed chromowaniem mogła być taka jak w Twoim.

post-60800-0-10937700-1580492949_thumb.jpeg

post-60800-0-72995900-1580492964.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Frantz70 za odpowiedź. To nie mój zegarek, ale zastanawiam się gdyż koperta wygląda na oryginał, tarcza według mnie również...wskazówki może i nie od tego modelu jak sugerujesz, może kilka lat temu wymienione stąd ubytki... Ale jakbyś na podstawie tych kiepskich zdjęć określił oryginał czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.