Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu znajomy w Rzeszowie kupił takiego tylko perła za 1875 zł, a cena pierwotna była 2250 zł dodam że w autoryzowanym salonie. Siła perswazji:)

A Twój post chyba powinien być na odwrót:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko ok z tarczą i wskazowkami?

Koperta jest stalowa.

post-29996-0-55283100-1580975806_thumb.jpg

post-29996-0-94190000-1580975815_thumb.jpg


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zazdroszczę wam tego zegarka z niebieskim ringiem, miałem kiedyś ale tarcza w dużo gorszym stanie - fajny jest cholera ;)


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów  :)

Czy możecie powiedzieć czy taki mechanizm występował w Atlanticu?
Ma nieoryginalną koronkę, i zastanawiam się czy jest coś wart. Albo jest sens go ratować.


https://imgupload.pl/zdjecie/ijcyW

Edytowane przez Mat90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów  :)

 

Czy możecie powiedzieć czy taki mechanizm występował w Atlanticu?

Ma nieoryginalną koronkę, i zastanawiam się czy jest coś wart. Albo jest sens go ratować

 

Unitas 6300N montowany w Atlanticach z lat 60/70-tych

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Unitas_6300N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak jak napisał kolega BartasW jest to klasyczny mechanizm U6300N montowany najczęściej w wersji Oryginal.

Niestetety poza zdjęciem mechanizmu nic nie widzimy....więc trudno odpowiedzieć na Twoje pytania.

Jest oryginalny, to rzadsza wersja z niebieską tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak jak napisał kolega BartasW jest to klasyczny mechanizm U6300N montowany najczęściej w wersji Oryginal.

Niestetety poza zdjęciem mechanizmu nic nie widzimy....więc trudno odpowiedzieć na Twoje pytania.

Jest oryginalny, to rzadsza wersja z niebieską tarczą

Rozumiem, próbowałem dodać zdjęcia przez 3 strony, ale za każdym razem napotykam na problem. Dodałem link post wyżej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem i powyżej odpowiedziałem Ci:)

 

Dzięki za szybką odpowiedz. Po wyglądzie tarczy zostawić go w takim stanie jakim jest? (poza wymianą koronki, bo obecna jest tragiczna i krzywa). Czy może wymienić kopertę wraz ze szkłem?

 

https://ifotos.pl/zo...jpg_qaersqh.jpg

Edytowane przez Mat90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z tarczą nic bym nie robił. Wymień koronkę i wskazówkę sekundnika oraz jeśli historia serwisowa nie jest Ci znana to oddaj zegarek do kompleksowej "kąpieli" do zegarmistrza. Z czasem możesz rozejrzeć się za koperta w trochę lepszym stanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz. Po wyglądzie tarczy zostawić go w takim stanie jakim jest? (poza wymianą koronki, bo obecna jest tragiczna i krzywa). Czy może wymienić kopertę wraz ze szkłem?

 

https://ifotos.pl/zo...jpg_qaersqh.jpg

Wymień szkiełko, wskazówkę sekundnika (za krótka), zrób przegląd i noś!  :D

 

PS.

Widzę że Slawek 01 wyprzedził moją odpowiedź  ;)

Edytowane przez BartasW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka jest chyba od Delbany.

 

Wymień szkiełko, wskazówkę sekundnika (za krótka), zrób przegląd i noś!  :D

 

PS.

Widzę że Slawek 01 wyprzedził moją odpowiedź  ;)

Dzięki, nie byłem pewny stanu i oryginału mechanizmu. Zgłoszę się z nim do zegarmistrza na przegląd. 

Koronka i wskazówka nie będzie raczej problemem. Powiedzcie tylko czy jest sens kupować z aukcji allegro kopertę i szkło jako nowe do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko wymieni zegarmistrz podczas przy okazji przeglądu, a koperta, no cóż możesz kupić nowke że stali chirurgicznej, bądź oryginalną chromowana zarówno po renowacji jak i w stanie oryginalnym, choć może wizualnie nieco gorszym, ale zdecydowanie namawiam do ostatniej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko wymieni zegarmistrz podczas przy okazji przeglądu, a koperta, no cóż możesz kupić nowke że stali chirurgicznej, bądź oryginalną chromowana zarówno po renowacji jak i w stanie oryginalnym, choć może wizualnie nieco gorszym, ale zdecydowanie namawiam do ostatniej opcji.

Gdzie mogę szukać koperty po renowacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ten zegarek ma służyć. Nie polecam częstego noszenia. To jednak staruszek, w dodatku z nietrwałą tarczą. Niebieskie są najbardziej podatne na wilgoć, ta jest jeszcze całkiem niezła, szkoda ją zniszczyć.

Pochromować możesz swoją kopertę, ale musisz wiedzieć, że ona nie wyjdzie jak nowa. Krawędzie i powierzchnie płaskie będą wyoblone, znawcy od razu to zauważą. Przypomnij się za jakiś tydzień, może znajdę ci jakąś kopertę na podmiankę, ale nie będzie nówka. Zawsze będziesz mógł oryginalną zostawić, a nową pochromować.

Stalowa jest niby najlepsza do noszenia, tyle, że też nie zapewni szczelności i tarcza jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ten zegarek ma służyć. Nie polecam częstego noszenia. To jednak staruszek, w dodatku z nietrwałą tarczą. Niebieskie są najbardziej podatne na wilgoć, ta jest jeszcze całkiem niezła, szkoda ją zniszczyć.

Pochromować możesz swoją kopertę, ale musisz wiedzieć, że ona nie wyjdzie jak nowa. Krawędzie i powierzchnie płaskie będą wyoblone, znawcy od razu to zauważą. Przypomnij się za jakiś tydzień, może znajdę ci jakąś kopertę na podmiankę, ale nie będzie nówka. Zawsze będziesz mógł oryginalną zostawić, a nową pochromować.

Stalowa jest niby najlepsza do noszenia, tyle, że też nie zapewni szczelności i tarcza jak wyżej.

Dzięki za informacje, o tym że niebieska tarcza najszybciej łapie wilgoć nie wiedziałem. Mam kilka zegarków i ten Atlantic jest akurat 7 :) wiec raczej większość czasu będzie leżakował. Odezwę się, chce go doprowadzić do stanu używalności :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.