Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba że to Atlanta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że to Atlanta ?

Brawo, nie przyjrzałem się dokładnie. To nie Atlantic tylko Atlanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie

A coś więcej mi powiecie o tej marce i mechaniźmie? Bo wujek Google jakoś nieskory, albo źle szukam......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znalazłem. Tyle, że ten ma tarczę -bez sub sekundy i inny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - składali z czego mieli, co w ręce wpadło.

A co do mechanizmu - ktoś potrafi zidentyfikować co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem taki o to zegarek od kolegi (nie od dziadka i nie ze strychu smile.png ) i mam parę pytań.

W jakim stopniu jest oryginalny, co jest nie oryginalne.

Dlaczego werk nie jest sygnowany, nie ma żadnych symboli czy napisów.

Ciekawi mnie też z jakiego okresu on może być (stawiam na lata 50-te lub wcześniej)

Czy z tą kopertą da się coś zrobić, jest mosiężna i chromowana, ale uszy są tak cienkie a otwory na teleskopy wyrobione że strach to na pasku było by nosić.

W ogóle co najlepiej z tym zegarkiem zrobić (pomijam oczywistość oddania werku na serwis, bo to jasne)

Jak na razie pracuje i to dość dokładnie, do 1 min na dobę, pomimo długiego okresu nieużywania.

Czy zbrodnią było by dokupienie stalowej koperty i regeneracja tarczy oraz wskazówek ???

 

PS

Średnica koperty 36mm

Szerokość z uszami 43,3 mm

odległość między teleskopami 40mm

Rozstaw na pasek 18,5mm (w przybliżeniu)

post-111999-0-84253000-1584043744_thumb.jpg

post-111999-0-07654000-1584043756_thumb.jpg

post-111999-0-53097500-1584043763_thumb.jpg

post-111999-0-67806300-1584043770_thumb.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem taki o to zegarek od kolegi (nie od dziadka i nie ze strychu smile.png ) i mam parę pytań.

W jakim stopniu jest oryginalny, co jest nie oryginalne.

Dlaczego werk nie jest sygnowany, nie ma żadnych symboli czy napisów.

Ciekawi mnie też z jakiego okresu on może być (stawiam na lata 50-te lub wcześniej)

Czy z tą kopertą da się coś zrobić, jest mosiężna i chromowana, ale uszy są tak cienkie a otwory na teleskopy wyrobione że strach to na pasku było by nosić.

W ogóle co najlepiej z tym zegarkiem zrobić (pomijam oczywistość oddania werku na serwis, bo to jasne)

Jak na razie pracuje i to dość dokładnie, do 1 min na dobę, pomimo długiego okresu nieużywania.

Czy zbrodnią było by dokupienie stalowej koperty i regeneracja tarczy oraz wskazówek ???

 

PS

Średnica koperty 36mm

Szerokość z uszami 43,3 mm

odległość między teleskopami 40mm

Rozstaw na pasek 18,5mm (w przybliżeniu)

Zegarek jest oryginalny, ale brak sekundnika. Musisz sprawdzić czy jest tam ośka/koło sekundowe. To początek lat 50, może koniec 40, ale wątpię. O renowacji nie wypowiadam się.

Mało było sygnowanych werków.

Edytowane przez ludwik.berg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk to AS1188. Atlantic varldmastarury fabrycznie też wychodziły w stali, brak sekundnika, brak lumy na wskazówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Co z tym dekielkiem, wygląda jakoś dziwnie, wiele zdjęć w necie oglądałem, ale takiego nie widziałem (dekielek pasuje do koperty dość dobrze)

Czy ta koronka jest też oryginalna ?

Jeśli chodzi o oś sekundnika, to coś tam siedzi, ale wygląda raczej na urwaną (jakby sekundnik odpadł z kawałkiem osi)

Takiej części to pewnie nigdzie nie załatwi ???

Szkoda że tyle problemów wychodzi bo zegarek ma długą historię, myślałem by go odnowić, ale chyba ciężko będzie :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest kilka problemów, ale zależy co kto chce uzyskać, ja osobiście jestem przeciwnikiem renowacji, a tym bardziej nieuzasadnionej, ale w tym wypadku, jeśli jest to szczególna pamiątka to zaryzykowalbym u sprawdzonego majstra z Twojej okolicy. Co do dekla to na bank nie jest od tego egzemplarza. Spójrz na na stan koperty i dekla....dzieli je "trochę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakaś moja pamiątka rodzinna.

Zegarek dał mi kolega (bo zbieram zegarki, to sobie przypomniał że gdzieś w rupieciach ma).

Powiedział mi że pamięta ten zegarek od zawsze, nawet jak był dzieckiem, to ten zegarek był w domu, a kolega jest po 60-ce i to sporo smile.png

Dostałem go bez żadnych zobowiązań, jako "złom użytkowy", jednak z powodów koleżeńskich na 100% go nie sprzedam.

W takim razie pozostaje mi wykonać niezbędne minimum, czyli czyszczenie werku, może nowa szybka i ewentualne poszukiwanie dawcy nowej osi sekundnika.

Tarczy nie będę ruszał, bo jak widzę te malowane to mi się śmiać chce. U mnie wszystkie cyferki i napisy są wypukłe, a jednocześnie subtelne.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak trzymaj...bardzo dobra decyzja według mojej oceny.

A tak na marginesie, może i nie rodzinna pamiątka, ale jednak pamiątka...koleżeńska/przyjacielska :)

Powodzenia przy odświeżeniu i pochwal się efektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest kilka problemów, ale zależy co kto chce uzyskać, ja osobiście jestem przeciwnikiem renowacji, a tym bardziej nieuzasadnionej, ale w tym wypadku, jeśli jest to szczególna pamiątka to zaryzykowalbym u sprawdzonego majstra z Twojej okolicy. Co do dekla to na bank nie jest od tego egzemplarza. Spójrz na na stan koperty i dekla....dzieli je "trochę"

Slawek, nie byłbym tak kategoryczny w opiniach. Dekiel jest stalowy, koperta chromowana, swoje lata ma, więc nie dziw się, że ich stan zachowania jest różny. To dość stary model, i rzadki ( RUBIS !), to i dekiel taki nieczęsto widać. Popatrzę na swoje zdjęcia, porównamy, może coś się znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesne że pewnie masz większe doświadczenie ale obiektywnie rzecz biorąc to trochę za duża różnica ..dekiel vs.koprta & koronka. Ale to tylko moje zdanie.

Tak czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel jest faktycznie ładnie zachowany, może miał szczęście i przez lata nie trafił na zegarmistrza-rzeźnika. A może masz rację i jest nieoryginalny? Dopóki nie trafię na taki, lub podobny, wątpliwości będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

taka sztuka wyplynela w sieci

co mozecie powiedziec o stanie tego Atlantic'a i jego oryginalnosci?

pozdrawiam

post-111789-0-69125900-1585090419_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WM SUPERDELUXE
moje spostrzezenia:
1. tarcza po renowacji,tzw. malowanka (min: nowa luma przy indeksach godzinowych-kolor powinien byc podobny do lumy ze wskazowek)
2. koperta po ponownym chromowaniu, czyli tez poddana renowacji
3. koronka z logiem zgodnym z tarcza
4. werk na 21 kamieniach zgodny z tarcza
5. dekiel zgodny
reasumujac dla fana/kolekcjonera Worldmastera zegar nie warty zadnych pieniedzy (wartosc werku).
co Wy na to?

ogolnie rzecz biorac chyba jakis straszny skladak - logo vs wskazowki(powinny byc takie bardziej ORYGINAL-owe chyba?

(lub wtedy logo nie pasuje do wskazowek itp)

post-111789-0-15209700-1585179061_thumb.jpg

Edytowane przez Toplife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co piszesz o tym de luxe to prawda ale wg mnie wskazówki są oryginalne tylko z nową luma, koperta dekiel i koronka to współczesne zamienniki. Tarcza oczywiście malowana.

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym "cudaku" nic do siebie nie pasuje, włącznie z werkiem i deklem, a logo w SDL z małym "a" świadczy o tym iż ów "wizjoner" nie ma bladego pojęcia o marce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym "cudaku" nic do siebie nie pasuje, włącznie z werkiem i deklem, a logo w SDL z małym "a" świadczy o tym iż ów "wizjoner" nie ma bladego pojęcia o marce.

Co masz na myśli pisząc o logo z małym "a" w modelu Super de luxe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że w tym konkretnym modelu z taką tarczą był pełny napis "Atlantic"

Edit.

post-110731-0-87180500-1585218607_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.