Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek jak najbardziej oryginalny oprócz koronki. Tarcza niestety przeszła jakieś straszne katorgi więc bez renowacji ciężko na nią patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo dziękuję. Zegarek teścia, który dostał go po dziadku i tak leżał zapomniany... Nie wiem ile może mieć lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Deathcoil napisał:

 Bardzo dziękuję. Zegarek teścia, który dostał go po dziadku i tak leżał zapomniany... Nie wiem ile może mieć lat ?

Ma jakieś 50-60 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, teraz pozostaje poszukać dobrego fachowca który przywróci mu pierwotny blask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam atlantica worldmastera a nie bardzo się na tych zegarkach znam. Doradzicie coś? Jaki werk jest najmniej awaryjny i do jakiego jest największa dostępność części zamiennych? Może podlinkujecie coś? A może ktoś chcialby sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wpadł taki Atlantic. Wg mnie jest po renowacji i to całkiem dobrze wykonanej. Jestem ciekaw waszej opinii. Nie mam zbyt dużego doświadczenia z tymi zegarkami. Dzięki!

IMG_20200518_150001.jpgIMG_20200518_150022.jpgIMG_20200518_150038.jpgIMG_20200518_150146.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zegarek jest po renowacji. Niestety trudno o zdjęcie oryginalnej tarczy modelu Super w wersji 21 jewels. Nie wiem czy taka wersja kiedykolwiek istniała. Pewne jest,  że koperta i dekiel nie są od tej tarczy. 

Tutaj model Super 17 jewels. Widać różnice w kształcie napisów. 

atlantic-worldmaster-17-jewels-super-2938412421.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, przynajmniej nie jest mi szkoda nosić go na codzień ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam okazję kupić taki oto zegarek. Na zdjeciach nie jest poskladany, ale bedzie. Wiem ze jest po renowacji, ale czy to źle?

2cb5606bfcceea238aac9f0131d63b26.jpg&key=9e51c30de75d1732c260fef7f8db9a47c1b848b5f11f554bbb0126b67a764372

Zapytam jeszcze o kilka sztuk:

Szukam czegoś do max 900 pln.a3af82a2c896867ecc956cae916072a6.jpg&key=063f8ebf23ae5135f8d8dbb757e3dea90f3fddf3e53eae0d25b28d47303d72cee83fc9ca036fd72942decec563d092e3.jpg&key=8e8e63af7d9abab853b7dd5866aa1163330247f58a2e34d5389202637dc1cd969275c56ccd269b762e2d384d6b4fcfea.jpg&key=f30b3b1c0c815892d5c6d8f773cf768e1c1e939cbd00a6bd5898d598071e68db

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie?:)

Jeszcze jest jedna sztuka, na 1113 po serwisie, pomóżcie :)
78723a56e2d18694d7079fccaba98a9b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni jest oczywiście po renowacji tarczy i koperty. Masz fajną kwotę przeznaczoną na zakup Atlantica. Odpuść sobie zegarki po zabiegach renowacyjnych, nie mają one wartości kolekcjonerskiej, a ich estetyka po pewnym czasie także "zwykłemu" posiadaczowi zegarka wyda się niewystarczająca.

Zakup oryginalnego Atlantica vintage wymaga cierpliwości gdyż ostatnio rzadko pojawia się coś wartego uwagi. Zadaj pytanie w dziale "Poszukuję", pytaj tutaj, obserwuj portale i jeszcze raz bądź cierpliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu kolekcjonerskiego to źle... Ja osobiście nie toleruje malowanek, dla mnie ma być jak najbardziej oryginalny, ale ludzie noszą i malowanki ich wola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frantz70, dziękuję za odpowiedź, czy w chwili obecnej jest coś godnego polecenia?? Ten ostatni zegarek jest do kupienia od bardzo znanego i polecanego zegarmistrza, gdzie otrzymam certyfikat oraz gwarancję. Zegarek będzie do codziennego noszenia, raczej nie " do szafy". 

7 minut temu, lobo82 napisał:

Z punktu kolekcjonerskiego to źle... Ja osobiście nie toleruje malowanek, dla mnie ma być jak najbardziej oryginalny, ale ludzie noszą i malowanki ich wola. 

 

Zgadza się, tylko ja nie będę kolekcjonerem Worldmasterów a raczej użytkownikiem :)

Edytowane przez lotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas na olx pojawia się ciekawy Atlantic  z okolic Szczecina. Niestety sprzedający jest "trudny w kontakcie" i nie chodzi tu tylko o kwotę :-).

W tym roku nie kupiłem jeszcze ani jednego Atlantica. Generalnie jest słabo a i ceny wysokie.

Zegarek, który chcesz kupić od zegarmistrza mimo certyfikatu i gwarancji będzie trudny do zbycia gdy już się nim nacieszczysz.

Świadomość oryginalności zegarków vintage tej marki rośnie z roku na rok i coraz więcej osób chce mieć 100% oryginał.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frantz70, dziękuję za poradę, która sporo wyjaśnia. Będę śledził aukcje, ale kusi mnie ten po renowacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotek, w 100% zgadzam się z Franz70. Jeśli zamierzasz nosić Altantica jako codzienny czasomierz, miej świadomość że prawdopodobnie po stosunkowo niedługim czasie jego wygląd się pogorszy, mam na myśli zegarek po renowacji. Pozwolę sobie zaznaczyć, że mimo iż wydaję Ci się że teraz wygląda jak "nowy" to niestety tak nie jest i najczęściej gołym okiem widać że to "składak" i nie trzeba przy tym być wielkim znawcą. Jednak oczywiście to Twoje pieniądze i Twój gust ?. Życzę udanego zakupu, tak aby zegarek jak najdłużej cieszył Twoje oko.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek, już dojrzałem do decyzji, że zegarek ma być w stanie oryginalnym i tylko takiego teraz szukam :):) default_smile.png.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie, ale szukanie ładnego oryginału nie jest niestety łatwe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda, ale od czasu do czasu pojawiają się w dobrym stanie, trzeba obserwować różne portale, a coś się trafi. Kolekcjonerzy są świadomi ich wartości oraz tego, że jest ich coraz mniej i dlatego niechętnie się ich pozbywają... Malowanek i skladakow za to przybywa, a ich ceny powalają, ale widocznie jest na nie popyt, choć wydaje mi się że, wiele z tych osób kupuje będąc nieświadomym tak naprawdę co kupuje. 

Życzę wytrwałości no i szczęścia ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jak tylko kupię, pochwalę się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - czy z tym Milano wszystko jest ok? Z góry dziękuję za pomoc. IMG_20200529_143030_01.jpgIMG_20200529_143016_01.jpgIMG_20200529_143022_01.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.