Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Ok - dostałem odpowiedź, że to "jakaś zwykła koronka bez A lub a", czyli wymieniona i jak podejrzewam sekundnik również?  
W jakich latach występowały w Worldmasterach mechanizmy automatyczne? Wpadł mi w oko taki kwiatek wyglądający jak "zwykły" original lecz z napisem "automatic" i szperam po necie jak to powinno wyglądać i nie znajduję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się ale trzeba to robić delikatnie aby nie porysować dekielka. Ja to robię suwmiarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwmiarką nawet nie próbuje,to z góry wiem że porysuje dekielek.Postaram się znaleźć zegarmistrza który to odkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że NOS, albo prawie, jak masz jeszcze oryginalne etui to już komplet. Co do mechanizmu, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, to nawet się nie bierz za otwieranie, jedna rysa i już nie będzie NOS-em. A być może nigdy nie był otwierany, więc ten pierwszy raz może być ciężko....A swoją drogą to na bank pełne SPA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej godziny drugiej na tarczy jest żółta smuga, podejrzewam, że od wskazówki, która w tym położeniu była kilkadziesiąt lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pajo-29 napisał:

Co to znaczy SPA ?

Kompleksowy przegląd wraz z czyszczeniem mechanizmu. Jeśli nie było to robione od nowości to jest to zabieg konieczny, smary, zapieczone czopy to może spowodować dodatkowe wydatki. Przegląd zegarka mechanicznego powinien być robiony co mniej więcej trzy lata, a tym bardziej jeśli nie chodził tzn. Nie był nakrecany, a na to wychodzi...kolega wyżej zwrócił Ci uwagę na smuge pod godz. 2, a to oznacza, że wskazówka stała w tym miejscu od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest widoczna smuga od wskazówki na tarczy. Ponoć historia zegarka jest taka, że został znaleziony wraz z innymi zegarkami w zamurowanej skrytce ściennej.To by się zgadzało że bardzo długi okres czasu przeleżał nienakręcany. Wracając do SPA,czy możecie polecić zegarmistrza we Wrocławiu,któremu można powieżyć zegarek do przeglądu i konserwacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedności Narodowej 176, może nie jest tani ale moim zdaniem najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perpetuum Mobile, dziękuje w rzeczywistości wygląda dużo lepiej. Zdjecia robiłem " kalkulatorem" czyli słabej jakości aparatem w telefonie.

Edytowane przez pajo-29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie pokaże, nie dane mi było oglądać wszystkich zegarków "ze ściany". Uało mi się zdobyć ze skrytki jeszcze dwie Delbany,jedna jest na tut.forum z pytaniem o czyszczenie tarczy,a druga dość mocno zalana i zaśniedziała nie ma czym się chwalić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.