Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, mało na rynku fajnych oryginalnych sztuk, a jak już to albo cena chora, albo mocno zmęczone egzemplarze. 
Ja mam kilkadziesiąt sztuk zbieranych latami i staram się o nie dbać jak o dzieci nakrecane są codziennie i większość z nich chodzi wręcz idealnie. Co 3 lata serwis i potrafią się odwdzięczyć
20210109_093329.thumb.jpg.84edd8dd4187fb1b3e736362ec303519.jpg

Niezły ołtarzyk. I to cotygodniowe nakręcanie to jak modlitwa! Gratuluję poświęcenia. To ja tak o swoje nie dbam...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Toplife napisał:

kolekcja przepiekna, a gablota gdzies do kupienia.czy to samorobka lub hand-made?

 

Dzieki. Gablota to prezent z przed kilku lat od żony, a oświetlenie to już moje "dzieło" 

20210109_093329.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny stan. Koronka starta, ale to najmniejsze zmartwienie. Mechanizm jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wydaje mi sie być po powtórnym chromowaniu, koronka nieoryginalna, wskazowka sekundowa z innej parafii, tarcza oryginalna ale z luma na wskazówkach i tarczy ktoś poszalał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, chciałbym potwierdzić oryginalność zegarka,  ponieważ mam co do tego spore wątpliwości :) Dzięki!

20210220_202431.jpg

20210220_202537.jpg

20210220_202501.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łosi3k napisał(-a):

Witam forumowiczów, chciałbym potwierdzić oryginalność zegarka,  ponieważ mam co do tego spore wątpliwości :) Dzięki!

20210220_202431.jpg

20210220_202537.jpg

20210220_202501.jpg

Potwierdzam oryginalność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

w szpargałach znalazłem takie cudo, miałem wyrzucić ale nakręciłem i zaczął żyć. Czy ktoś może napisać kilka słów? Otworzyć nie potrafię więc nie mogę zrobić zdjęcia mechanizmu. W szafie przeleżał kilkadziesiąt lat.

20210222_191837.jpg

20210222_191708.jpg

20210222_191754.jpg

20210222_191825.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tomkie4 napisał(-a):

cześć,

w szpargałach znalazłem takie cudo, miałem wyrzucić ale nakręciłem i zaczął żyć. Czy ktoś może napisać kilka słów? Otworzyć nie potrafię więc nie mogę zrobić zdjęcia mechanizmu. W szafie przeleżał kilkadziesiąt lat.

20210222_191837.jpg

20210222_191708.jpg

20210222_191754.jpg

20210222_191825.jpg

Prima z lat 60. W środku pewnie ETA 1113.Wymaga jednak serwisu, nie nakręcaj bez tego. Do noszenia raczej też renowacja tarczy. Na koronce nie widzę "A" więc nie oryginalna. Zegarek wygląda na intensywne używany kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marekvegas napisał(-a):

Prima z lat 60. W środku pewnie ETA 1113.Wymaga jednak serwisu, nie nakręcaj bez tego. Do noszenia raczej też renowacja tarczy. Na koronce nie widzę "A" więc nie oryginalna. Zegarek wygląda na intensywne używany kiedyś.

 

Bardzo dziękuję za info! należał do dziadka. Tak sam się biję z myślami co dalej z tym małym cudem. pewna firma w mieście Łodzi wyceniła kompleksową renowację na 500zł 😕 chociaż sam fakt posiadania czegoś co ma jakąś historię jest bardzo kuszący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tomkie4 napisał(-a):

 

Bardzo dziękuję za info! należał do dziadka. Tak sam się biję z myślami co dalej z tym małym cudem. pewna firma w mieście Łodzi wyceniła kompleksową renowację na 500zł 😕 chociaż sam fakt posiadania czegoś co ma jakąś historię jest bardzo kuszący

Twój zegarek to Atlantic Weltmeister Prima.

Zobacz tutaj:

 

Obok koronki, także wskazówka sekundowa nie jest oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ralf58 napisał(-a):

Witam, prośba o poradę:

 

https://allegro.pl/oferta/piekny-atlantic-worldmaster-lata-70-te-ideal-10248342617?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Domyślam się, że zbudowany na dzisiejszych zamiennikach natomiast pytanie czy choć wizualnie przypomina oryginał? 

Wizualnie dla niewprawnego oka w Atlanticach przypomina oryginalny. Tutaj masz chromowaną ponownie kopertę, słabo wykonaną replikę tarczy i zamiennik koronki. Cena jest już dość wysoka według mnie. Ja bym szukał czegoś z oryginalną tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci dla purysty co jest lepsze - ponownie chromowana koperta czy stalowy zamiennik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do częstego noszenia z nieoryginalną tarczą to stalowa, jak chcesz mieć oryginał noszony sporadycznie to zdecydowanie nowy chrom. Tylko dobrze zrobiony bez zaokrągleń na kantach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

proszę o pomoc w określeniu czy taka wersja występowała?

koronka do wymiany w wskazówka sekundnika do wymiany

23BAC648-D4F2-43FE-B517-669B5560E174.jpeg

BDD6B048-3E6B-499D-8E3D-0A8099FAF1D4.jpeg

5F89884F-CB78-4DDE-B41D-B92425413812.jpeg


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym zegarkiem jest wszystko ok czy ktoś zamienił dekiel bo wersja skandynawska a napis Atlantic na deklu ?

IMG_20210306_225746.jpg

IMG_20210306_224110.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, a co ma Szwecja do dekla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Iko napisał(-a):

Raczej tak, a co ma Szwecja do dekla?

 

Na skandynawskich zamiast Atlantic często widniało Kvalitetsur - Zegarek wysokiej jakości 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fakt, ale były też Atlantic

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 21:26, Iko napisał(-a):

 

Fakt, ale były też Atlantic

Tego nie wiedziałem, myślałem że na ich rynek szły tylko Kvalitetsur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.