Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Ciekawe jaki procent Atlanticów na aukcjach to podróbki.

I kto tak naprawdę te lepsze będzie potrafił odróżnić ze zdjęcia licytacji.

 

Więc ja profilaktycznie będę omijał piękne Worldmastery Orginal "perełki' 80-90 lata.

bo na razie te modele z tego co mi wiadomo padły łupem plagiatu jako najbardziej popularne.

 

Pozdrawiam

 

I dlatego jesteśmy żeby pomagać....wystarczy tylko zapytać


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomen omen łatwo wg. mnie rozpoznać kopię. Te tarcze z dalekiego orientu nie mają indeksów minutowych. Dekle z kolei odbiegają znacznie od oryginału. Mam możliwość kupienia za 30 usd takiego zestawu ( z innego źródła niż ebay ) i kto wie- może w ramach eksperymentu się skuszę. Nie przeczę, że zależy mi w sumie tylko na kopercie bo mam ciekawego ,,originala" z uszkodzoną trwale kopertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że byłoby szkoda rezygnować z poszukiwań tylko z uwagi, iż istnieją podróby, bo zawsze istniały i nie uwolnimy sie od nich. Faktycznie, trzeba zachować czujność i jeśli coś nie daje możliwości jasnej oceny prosić o fotografie w dobrej rozdzielczości i posiłkować się opiniami innych. Rozbawił mnie ostatnio jeden sprzedawca (zresztą to nie pierwszy, który tak się zachował), którego poprosiłem o inny komplet fotografii interesującego mnie zegarka, po czym faktycznie taki komplet otrzymałem - również nieostry. Z oferty nie skorzystałem, a po jej zakończeniu (zegarka nikt nie kupił) otrzymałem email z bluzgami, żebym więcej nie prosił o zdjęcia jak nie chcę kupić - muszę się zgodzić, więcej już nie poproszę, a Pana skrupulatnie odnotowałem jako potencjalne źródło kłopotów.

 

To prawda, że te podróbki nadal nie są idealne, ale tylko zwracam uwagę na fakt iż należy zachować ostrożność, bo ciągle pojawiają sie nowi ich wytwórcy, a indeksy i markery zostaną zazwyczaj naniesione po instalacji werku.

 

Te podróbki nie są tak groźne jak próby przedstawienia składaka jako modelu faktycznie występującego. Otóż całkiem niedawno zaobserwowałem na All model Original'a, którego nigdy wcześniej nie widziałem, tzn o tarczy w odcieniu morskich fal, jednak po głębszym zastanowieniu uznałem, iż takie cudo nie istnieje, tym bardziej, iż sprzedawca prezentował zegarek jako "granatowy" a tego to znałem i posiadałem już swego czasu pięć egzemplarzy, choć w odcieniu nieco innym od oferowanego (na marginesie aukcja osiągnęła cenę o bardzo wysokim pułapie). Ostatnio jednak pojawił sie podobny, jednak w ofercie innego, nowego sprzedawcy. I teraz tak: albo korzysta z usług tego samego grafika (można operując niebieskim w Photoshopie osiągnąć odcień morza) lub jets to model, którego nie znam a wtedy należy nad tym pomyśleć. Oto i delikwent:

 

http://allegro.pl/at...3021467095.html

 

post-53152-0-08180200-1361314023_thumb.jpg

post-53152-0-75644500-1361314111_thumb.jpg

 

obserwuję tę aukcję i nie mogę wyjść ze zdziwienia patrząc na szalone zainteresowanie i ilość licytujących i podejżewam, iż cena znów osiągnie ładną górkę - oto moja subiektywna ocena

- w miejscu opisanych fosforyzujących markerów dziury przez które wyziera miejscami goły metal tarczy

- sekundnik - nie ten model, zresztą odbiega odcieniem od pozostałych wskazówek

- koperta mimo, iż ładna to nie pochodzi z modelu z unitasem a z modelu z fhf czyli młodszego: zbyt szerokie uszy

- koronka raczej nie jest oryginalna, powinna być stożkowa

 

 

Pozdsumowując - mimo świetnych fotografii to moim zdaniem składak - jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu abym miał jeszcze szansę wziąć udział w aukcji

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"India style" :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ja tam na kolorach się nie znam, ale IMO to te "dziury przez które wyziera miejscami goły metal tarczy" to początek korozji tarczy. Tarcze "niebieskie" czy jak je tam zwał są bardzo nietrwałe, a korozja zaczyna się właśnie wokół indeksów. I przez tę korozję to nad tarczą radziłbym się jeszcze pochylić.

No chyba, że tacza została zeżarta w czasie długiej, morskiej podróży z Indii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą jak takie uszczerbki zabezpieczyć - werniksem? punktowo czy po całej tarczy? te tarcze są niezwykle nietrwałe, ale bardzo ładne, choć tej w wersji "India style" jeszcze nie mam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to pierwszy mój post tak więc proszę o wyrozumiałość ;] otóż jestem szczęśliwym posiadaczem ponad 50-letniego zegarka Atlantic Milano incabolc 17 Jewels.

Wszystko niby w porządku ale ostatnio naszła mnie pewna wątpliwość (czy może po prostu chęć upewnienia się u ludzi bardziej kompetentnych ode mnie w tych sprawach) czy zegarek jest w 100% orginalny czy jednak możliwe że to może być podróba?

 

chciałem wysłać zdjęcia które napewno by wam w ocenie pomogły tylko niestety z przyczyn technicznych nie dałem rady....

 

jeżeli pytanie nie pasuje do tematu proszę usunąć ;]

Edytowane przez NpK_RemO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć my nie damy rady...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą jak takie uszczerbki zabezpieczyć - werniksem? punktowo czy po całej tarczy?

 

Ja zalewam kroplą barwionego lakieru, a następnie pracowicie szlifuję.

Musisz dobrać barwę, a to czasem wymaga kilku prób. No i delikatnej ręki.

Albo masz super naprawę , albo super podrapaną tarczę.

Technologia opracowana na potrzeby modelarstwa.

Koszmarnie pracochłonne, tylko dla desperatów.

Edytowane przez Markd

Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek nie pasuje do tarczy. Na tarczy antichoc - na deklu - incabloc. Oj składak trochę chyba.. Mam rację mentorzy moi? ;)


It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej składak

- koperta strasznie umęczona i nieudolnie pochromowana, ale ja jestem uprzedzony do chromowania to sie może do tego tylko ograniczę

- dekiel od innego modelu i musiał być mocno poorany bo mimo szlifu nadal wyzierają rysy

- koronka nieoryginalna

- tarcza - o czarnych trudno się wypowiadać (dużo już o tym było na forum), musiałyby być zdjęcia w lepszej rozdzielczości, ale wydaje mi się, iż lakier włazi na indeksy, ale to może być złudzenie

- wskazówki ok, niestety stan mechanizmu nieznany

- ogólnie - jeśli to bardzo dobry stan jak opisuje sprzedawce to strach zapytać jak wyglądają jego gorsze egzemplarze

 

Aniu - a myślałem, że tylko ja poranną kawę wypijam przy monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) o moją pierwszą poranną kawkę dba co świt mój mały terrorysta ;)

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic Milano Incabolc 17 Jewels


Atlantic Milano Incabolc 17 Jewels


no dziś z rana udało mi się podkraść aparat siostry tak więc jako takie zdjęcia mam ;]

i jak sądzicie jest to orginał czy podróba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie "podróba" - jedynie nad sekundnikiem się trochę zastanawiam - przeciwwaga jakby trochę przydługa, ale jeśli nawet to kształt zbliżony - może ktoś jeszcze zerknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ok i niech sie nosi


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z nim wszystko w porządku?

Sekundnik na pewno nie bangla,

a co myślicie o reszcie?

post-59254-0-53959600-1361486014.jpg

Edytowane przez Markd

Najmilsza chwila poranka - Atlaś, Poljot czy Delbanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wygląda, za wyjątkiem sekundnika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą jak takie uszczerbki zabezpieczyć - werniksem? punktowo czy po całej tarczy? te tarcze są niezwykle nietrwałe, ale bardzo ładne, choć tej w wersji "India style" jeszcze nie mam :lol:

 

Ja zalewam kroplą barwionego lakieru, a następnie pracowicie szlifuję.

Musisz dobrać barwę, a to czasem wymaga kilku prób. No i delikatnej ręki.

Albo masz super naprawę , albo super podrapaną tarczę.

Technologia opracowana na potrzeby modelarstwa.

Koszmarnie pracochłonne, tylko dla desperatów.

 

 

dzięki - ale nie odważę się na początek na moim niebieskim, na którym mam tylko kilka niewielkich ubytków w okolicy markerów - ale popróbuję na jakimś złomiku - jakiego lakieru używasz (ja raczej chcę tylko zabezpieczyć bezbarwnym i nie będę barwił)?

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundniki bez grota tez bywaly w worldmasterach. Przyglądne sie wieczorem na laptopie jeszcze raz bo na iPhone obrazek średnie jakości . Możesz zrobić ładne zdjęcie w świetle dziennym?

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik jest Atlanticowy- nie jestem jednak pewien czy nie winien być czerwony. Speciale często miały właśnie takie, tylko, że czerwone. Widywałem też ten sekundnik czarny w kilku odmianach Extra na Etce 1118. Profil i przeciwwaga się zgadzają. Złote- takie jak ten - też spotykałem, ale nigdy w Specialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cześć jak najlepiej prosto z mostu więc:

 

Dałem 185zł

czy ocena na zegarka na forum po fakcie zakupu nie daje więcej adrenaliny? :)

 

post-59535-0-23409400-1361561411_thumb.jpg

 

post-59535-0-39823000-1361561687_thumb.jpgTaki mechanizm

 

post-59535-0-41224800-1361561791_thumb.jpgTaki dekielek

 

Pozdrowionka

 

Bardziej widaać napisy ..........................post-59535-0-25477500-1361562227_thumb.jpg

 

Wygląda całkiem OK.

I te "RUBIS" ;) I górne WATERPROOF i INCABLOC. Nieczęsto to sie zdarza.

Edytowane przez chronofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zostałem posiadeczem takiego oto cudeńka.

Może sprowadzenie na ziemię lub pochwały ?

 

Pozdrawiam

Nowicjusz

post-59367-0-67371200-1361612463_thumb.jpg

post-59367-0-48614000-1361612480_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek po renowacji - ciekawy kolor wypełnienia wskazówek - jeśli taki Chciałeś kupić to niech się nosi - tak wyglądał kiedyś (mój jest na innym mechanizmie) i sam możesz porównać stopień zbliżenia do stanu początkowego

 

post-53152-0-82144700-1361613596_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cześć jak najlepiej prosto z mostu więc:

 

Dałem 185zł

czy ocena na zegarka na forum po fakcie zakupu nie daje więcej adrenaliny? :)

 

post-59535-0-23409400-1361561411_thumb.jpg

 

post-59535-0-39823000-1361561687_thumb.jpgTaki mechanizm

 

post-59535-0-41224800-1361561791_thumb.jpgTaki dekielek

 

Pozdrowionka

 

Bardziej widaać napisy ..........................post-59535-0-25477500-1361562227_thumb.jpg

 

Wygląda całkiem OK.

I te "RUBIS" ;) I górne WATERPROOF i INCABLOC. Nieczęsto to sie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.