Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Recommended Posts

W zeszłym tygodniu znajomy w Rzeszowie kupił takiego tylko perła za 1875 zł, a cena pierwotna była 2250 zł dodam że w autoryzowanym salonie. Siła perswazji:)

A Twój post chyba powinien być na odwrót:)

Panowie zazdroszczę wam tego zegarka z niebieskim ringiem, miałem kiedyś ale tarcza w dużo gorszym stanie - fajny jest cholera ;)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Oczywiście tak jak napisał kolega BartasW jest to klasyczny mechanizm U6300N montowany najczęściej w wersji Oryginal.

Niestetety poza zdjęciem mechanizmu nic nie widzimy....więc trudno odpowiedzieć na Twoje pytania.

Jest oryginalny, to rzadsza wersja z niebieską tarczą

Oczywiście tak jak napisał kolega BartasW jest to klasyczny mechanizm U6300N montowany najczęściej w wersji Oryginal.

Niestetety poza zdjęciem mechanizmu nic nie widzimy....więc trudno odpowiedzieć na Twoje pytania.

Jest oryginalny, to rzadsza wersja z niebieską tarczą

Rozumiem, próbowałem dodać zdjęcia przez 3 strony, ale za każdym razem napotykam na problem. Dodałem link post wyżej 

Tak, widziałem i powyżej odpowiedziałem Ci:)

Dzięki za szybką odpowiedz. Po wyglądzie tarczy zostawić go w takim stanie jakim jest? (poza wymianą koronki, bo obecna jest tragiczna i krzywa). Czy może wymienić kopertę wraz ze szkłem?

https://ifotos.pl/zo...jpg_qaersqh.jpg

Edited by Mat90

Ja osobiście z tarczą nic bym nie robił. Wymień koronkę i wskazówkę sekundnika oraz jeśli historia serwisowa nie jest Ci znana to oddaj zegarek do kompleksowej "kąpieli" do zegarmistrza. Z czasem możesz rozejrzeć się za koperta w trochę lepszym stanie..

Dzięki za szybką odpowiedz. Po wyglądzie tarczy zostawić go w takim stanie jakim jest? (poza wymianą koronki, bo obecna jest tragiczna i krzywa). Czy może wymienić kopertę wraz ze szkłem?

https://ifotos.pl/zo...jpg_qaersqh.jpg

Wymień szkiełko, wskazówkę sekundnika (za krótka), zrób przegląd i noś!  :D

PS.

Widzę że Slawek 01 wyprzedził moją odpowiedź  ;)

Edited by BartasW

Wskazówka jest chyba od Delbany.

Wymień szkiełko, wskazówkę sekundnika (za krótka), zrób przegląd i noś!  :D

PS.

Widzę że Slawek 01 wyprzedził moją odpowiedź  ;)

Dzięki, nie byłem pewny stanu i oryginału mechanizmu. Zgłoszę się z nim do zegarmistrza na przegląd. 

Koronka i wskazówka nie będzie raczej problemem. Powiedzcie tylko czy jest sens kupować z aukcji allegro kopertę i szkło jako nowe do niego

Szkiełko wymieni zegarmistrz podczas przy okazji przeglądu, a koperta, no cóż możesz kupić nowke że stali chirurgicznej, bądź oryginalną chromowana zarówno po renowacji jak i w stanie oryginalnym, choć może wizualnie nieco gorszym, ale zdecydowanie namawiam do ostatniej opcji.

Szkiełko wymieni zegarmistrz podczas przy okazji przeglądu, a koperta, no cóż możesz kupić nowke że stali chirurgicznej, bądź oryginalną chromowana zarówno po renowacji jak i w stanie oryginalnym, choć może wizualnie nieco gorszym, ale zdecydowanie namawiam do ostatniej opcji.

Gdzie mogę szukać koperty po renowacji? 

Zależy do czego ten zegarek ma służyć. Nie polecam częstego noszenia. To jednak staruszek, w dodatku z nietrwałą tarczą. Niebieskie są najbardziej podatne na wilgoć, ta jest jeszcze całkiem niezła, szkoda ją zniszczyć.

Pochromować możesz swoją kopertę, ale musisz wiedzieć, że ona nie wyjdzie jak nowa. Krawędzie i powierzchnie płaskie będą wyoblone, znawcy od razu to zauważą. Przypomnij się za jakiś tydzień, może znajdę ci jakąś kopertę na podmiankę, ale nie będzie nówka. Zawsze będziesz mógł oryginalną zostawić, a nową pochromować.

Stalowa jest niby najlepsza do noszenia, tyle, że też nie zapewni szczelności i tarcza jak wyżej.

Zależy do czego ten zegarek ma służyć. Nie polecam częstego noszenia. To jednak staruszek, w dodatku z nietrwałą tarczą. Niebieskie są najbardziej podatne na wilgoć, ta jest jeszcze całkiem niezła, szkoda ją zniszczyć.

Pochromować możesz swoją kopertę, ale musisz wiedzieć, że ona nie wyjdzie jak nowa. Krawędzie i powierzchnie płaskie będą wyoblone, znawcy od razu to zauważą. Przypomnij się za jakiś tydzień, może znajdę ci jakąś kopertę na podmiankę, ale nie będzie nówka. Zawsze będziesz mógł oryginalną zostawić, a nową pochromować.

Stalowa jest niby najlepsza do noszenia, tyle, że też nie zapewni szczelności i tarcza jak wyżej.

Dzięki za informacje, o tym że niebieska tarcza najszybciej łapie wilgoć nie wiedziałem. Mam kilka zegarków i ten Atlantic jest akurat 7 :) wiec raczej większość czasu będzie leżakował. Odezwę się, chce go doprowadzić do stanu używalności :)