Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andmuszyn

Junghans - spręzyny

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest wewnętrzna tarcza?

Zrób zdjęcie mechanizmu, albo tylnej płyty. Mam trochę mechanizmów...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w większości przypadków tarcza dzieli się na dwie części oddzielone ramką, w jednej dwie dziury do nakręcania, na drugiej indeksy.

I rozsypała się ta z dziurami.

 

Szczęściu dziękuję iż oczy mam nadal sprawne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to nieźle pierdyknęło...  ;)  Faktycznie, drobiny emalii w oczach... ja pierniczę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to przez głupią zapadkę, oczy miałem na wysokości tarczy ale na szczęście właśnie nic nie wpadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zrób zdjęcie mechanizmu, albo tylnej płyty. Mam trochę mechanizmów...

 

Rozumiem że skierowane pytanie było chyba do mnie

 

post-62649-0-05577300-1523043100.jpg

post-62649-0-17748000-1523043129.jpg

post-62649-0-47003600-1523043211.jpg

post-62649-0-89798000-1523043232.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zerknę, chyba mam takie coś...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę z innej beczki.

Mam Junghausa w skrzyni,po nakręceniu tyka sobie ok. pól godziny potem się zatrzymuje.

zegar wcześniej był u zegarmistrza i było ok.(chodził,wybija ''połówki'' oraz godzinowe)

Mam go ponownie oddać,czy może da radę zrobić coś samemu?

 

Oczywiście obie sprężyny nakręcone lecz ta od gongu jest na 1/2 naciągu,może to ma związek.

Nie mam pojęcia.proszę o poradę.

 

 

post-98329-0-37620000-1523104252_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę z innej beczki.

Mam Junghausa w skrzyni,po nakręceniu tyka sobie ok. pól godziny potem się zatrzymuje.

zegar wcześniej był u zegarmistrza i było ok.(chodził,wybija ''połówki'' oraz godzinowe)

Mam go ponownie oddać,czy może da radę zrobić coś samemu?

 

Oczywiście obie sprężyny nakręcone lecz ta od gongu jest na 1/2 naciągu,może to ma związek.

Nie mam pojęcia.proszę o poradę.

Ktoś już kiedyś pisał , więc jakby powtórzę jego słowa.

Może być , że zegar , mimo iż wisi idealnie w pionie , należy lekko odchylić od pionu . Czasem w prawo , a czasem w lewo . Często o kilka milimetrów , co jest ledwo zauważalne .

Więc , tak jak stoi wahadło . Sprawdź , na jaką stronę nie cykło ( przechylaj je powolutku , tak jak zwykle chodzi ) , palcem w lewo , a jak nic nie słychać , to w drugą stronę . Jak usłyszysz  , że w prawo , to ząbek przeskoczył , wówczas należy , o kilka milimetrów , przesunąć dół zegara w lewo . ( czyli w stronę przeciwną ) . Najlepiej sprawdź parę razy , czy zatrzymuje się zawsze na tę stronę wahadła . Wówczas masz pewność i w odpowiednią stronę przechyl dół zegara . Jeśli znów się zatrzyma , to przesuń o kolejnych parę milimetrów . Jeśli to nie pomaga , lub zegar chodzi , ale dość krzywo wisi , no to już wiesz co robić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bęben do Junghansa, ale średnica wierzchołkowa to  53,9 wysokość bębna 23, a szerokość wieńca 2,3 ...  Chyba nie pomogę... :(


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczere chęci a już miałem cichą nadzieję że przywrócę mu życie, w ostateczności jeśli nic się nie trafi, trzeba będzie zrobić drobną modyfikację środka ośki na bębnie z wieńcem 54,7mm i szerokim 23mm taki szybciej jest dostępny, na chwilę obecną  szukam dalej samego bębna lub mechanizmu W202 na dawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tam tych zębów padło najwięcej "w szeregu" trzy? Tyle można jeszcze dorobić. Prostszą, choć może niezbyt estetyczną metodą jest wstawienie po parze stalowych bolców w miejsce każdego zęba. Mam taki wariant naprawy sprawdzony, chodzi od lat.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w szeregu trzy, myślałem że się obejdzie bez wstawiania, najprościej kupić a tu jak na razie nie ma, w kołach już wstawiałem  w bębnie jeszcze nie, myślę że dam radę, zegar jeść nie woła nie lubię robić na szybkiego, po prostu ma być dobrze, jak się nic nie trafi będę wstawiał.

 

 

 Tyle można jeszcze dorobić. Prostszą, choć może niezbyt estetyczną metodą jest wstawienie po parze stalowych bolców w miejsce każdego zęba. Mam taki wariant naprawy sprawdzony, chodzi od lat.

 

Tak z ciekawości,  jak to może wyglądać? może jakieś zdjęcie, bo wycięcie-wlutowanie kawałka-wypiłowanie to znam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.