Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

RANKING ULUBIONYCH FIRM KLUBOWICZÓW AD 2012 rozstrzygnięty

Rekomendowane odpowiedzi

Gratki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wyróżnienie :) Fajnie że się spodobała odpowiedź.

Książka ucieszy tym bardziej że pozwoli pogłębić wiedzę na temat pasji Mistrza Danielsa, którego wychwyt mam okazję obserwować na codzień w zegarku.

 

Dziękuję!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku super, gratulacje :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo czytelne uzasadnienie, dla mnie wręcz wzorcowe, Gratuluję wygranej.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje organizatorom oraz uczestnikom konkursu!..... I cieszę sie z wysokiego miejsca zenitha :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księga (bo tak wypada napisać o tej pozycji) dotarła, raz jeszcze dziękuję za wyróżnienie i przyznaną nagrodę :)

"Watchmaking" Georga Danielsa to niesamowite kompendium, zgromadzonej przez lata niemal tajemnej wiedzy zegarmistrzowskiej. Fantastyczna księga!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Księga (bo tak wypada napisać o tej pozycji) dotarła, raz jeszcze dziękuję za wyróżnienie i przyznaną nagrodę :)

"Watchmaking" Georga Danielsa to niesamowite kompendium, zgromadzonej przez lata niemal tajemnej wiedzy zegarmistrzowskiej. Fantastyczna księga!

 

Cieszę się, że książka przypadła Tobie do gustu. Życzę miłej lektury :). Sam uczyłem się budowy mechanizmów właśnie od Mistrza Danielsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy (i czy w ogole) rozpocznie się glosowanie w rankingu 2013? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o wyniki rankingu w jakimś edytowalnym pliku? w celu możliwości wyszukiwania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście (nie było to takie trudne, raptem dwa posty wyżej), ale organizator owego konkursu usunął konto i nie ma go już na forum. Zatem pytania... mogą pozostać bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, nie jestem oblatany w forach to nie zauważyłem. A co mu się stało, że usunął konto??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu się nie stało, ma teraz swoje forum.

 

Zatem pytania... mogą pozostać bez odpowiedzi.

Albo poprostu pytać na forum Audemars Piguet Club. Tam Mariusz jest zawsze dostępny.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo za rok

 

A będzie ranking za rok 2013?

 

Albo za rok 2017? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Albo za rok 2017?

Jeżeli to jest pytanie do mnie, to nie miałem tego w planach choć nie mówię nie. Wszystko zależy od zainteresowania klubowiczów  :). Forum już nie to samo, co kiedyś więc nie wiem czy byłoby zainteresowanie nowym rankingiem. Gdyby miało zagłosować kilka czy kilkanaście osób, to uważam, że nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest pytanie do mnie, to nie miałem tego w planach choć nie mówię nie. Wszystko zależy od zainteresowania klubowiczów  :). Forum już nie to samo, co kiedyś więc nie wiem czy byłoby zainteresowanie nowym rankingiem. Gdyby miało zagłosować kilka czy kilkanaście osób, to uważam, że nie ma sensu.

 

To prawda,, że fora zostają wypierane przez "twarzoksiążkę", a szkoda. Ale może warto by spróbować? Minęło już kilka lat, można sprawdzić, jak się zmieniają gusty forumowiczów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest pytanie do mnie, to nie miałem tego w planach choć nie mówię nie. Wszystko zależy od zainteresowania klubowiczów :). Forum już nie to samo, co kiedyś więc nie wiem czy byłoby zainteresowanie nowym rankingiem. Gdyby miało zagłosować kilka czy kilkanaście osób, to uważam, że nie ma sensu.

Zrobić ankietę, podpiąć u góry Forum. Na pewno zainteresowanie będzie i fajna zabawa.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zrobić ankietę, podpiąć u góry Forum. Na pewno zainteresowanie będzie i fajna zabawa.

Niestety z oczywistych powodów nie mam możliwości edycji wszystkich swoich postów w tym temacie. Dlatego proszę moderatora o dodanie ankiety z zapytaniem:

 

Czy jesteś zainteresowana / zainteresowany nową edycją rankingu ulubionych firm Klubowiczów - edycja 2017.

 

Tak jak poprzednio proponuję głosowanie na 10 ulubionych firm, ale ze zmienioną punktacją. Zmiana miałaby polegać na większym docenieniu tych producentów, których lubimy najbardziej.

 

1 miejsce - 20 punktów

2 miejsce - 15 punktów

3 miejsce - 12 punktów

4 miejsce - 10 punktów

5 miejsce - 8 punktów

6 miejsce - 5 punktów

7 miejsce - 4 punkty

8 miejsce - 3 punkty

9 miejsce - 2 punkty

10 miejsce - 1 punkt

 

Istotne zastrzeżenie - podobnie jak wcześniej nie umieszczamy dwóch firm na tym samym miejscu. I tak jak poprzednio, jako AP Club, pomyślę o jakiejś nagrodzie rzeczowej dla jednej, może trzech osób spośród tych, którzy wezmą udział w konkursie.

 

Jeżeli macie jakieś uwagi, pomysły co do punktacji, to teraz jest dobry moment, aby to przedyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie dodam, że jak już ankieta ruszy, poinformuję o tym na moim kanale na YT, może przy okazji opisu jednego z zegarków w mojej kolekcji. Na pewno parę tysięcy osób to zobaczy, ale nie wiem ilu z nich w ogóle cokolwiek wie o zegarkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja jedynie dodam, że jak już ankieta ruszy, poinformuję o tym na moim kanale na YT, może przy okazji opisu jednego z zegarków w mojej kolekcji. Na pewno parę tysięcy osób to zobaczy, ale nie wiem ilu z nich w ogóle cokolwiek wie o zegarkach.

Kiedyś trafiłem na Twój kanał YT :). Opowiadałeś o krzyżu św. Benedykta. No ale nie będę dalej tego tematu rozwijać, bo forum jest  restrykcyjne w odniesieniu do tematów religijnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z oczywistych powodów nie mam możliwości edycji wszystkich swoich postów w tym temacie. Dlatego proszę moderatora o dodanie ankiety z zapytaniem:

 

Czy jesteś zainteresowana / zainteresowany nową edycją rankingu ulubionych firm Klubowiczów - edycja 2017.

 

Tak jak poprzednio proponuję głosowanie na 10 ulubionych firm, ale ze zmienioną punktacją. Zmiana miałaby polegać na większym docenieniu tych producentów, których lubimy najbardziej.

 

1 miejsce - 20 punktów

2 miejsce - 15 punktów

3 miejsce - 12 punktów

4 miejsce - 10 punktów

5 miejsce - 8 punktów

6 miejsce - 5 punktów

7 miejsce - 4 punkty

8 miejsce - 3 punkty

9 miejsce - 2 punkty

10 miejsce - 1 punkt

 

Istotne zastrzeżenie - podobnie jak wcześniej nie umieszczamy dwóch firm na tym samym miejscu. I tak jak poprzednio, jako AP Club, pomyślę o jakiejś nagrodzie rzeczowej dla jednej, może trzech osób spośród tych, którzy wezmą udział w konkursie.

 

Jeżeli macie jakieś uwagi, pomysły co do punktacji, to teraz jest dobry moment, aby to przedyskutować.

 

Czemu różnica punktowa taka dziwna? Rozumiem, że między pierwszym, a drugim miejscem jest 5, drugim, a trzecim 3 i trzecim, a czwartym 2, ale potem idzie dość dziwnie: Między czwartym, a piątym ponownie dwa, piątym, a szóstym - wraca na trzy, po czym kolejne miejsca tracą po jednym punkcie.  Może należałoby kolejno przyznawać np. 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1?  Albo np: 48-36-27-20-15-11-7-4-2-1? A może porównać dwa systemy punktowania i zobaczyć jaki to ma wpływ na kolejność?

 

Jest jeszcze inne niebezpieczeństwo. Myślę, że jest spora grupa ludzi, którzy nie znają nawet dziesięciu firm zegarkowych i będą mieli problem ze skompletowaniem takiej listy. Co można by im zaproponować i jak ocenić kogoś, kto podeśle tylko kilka faworytów? Czy też raczej będzie to już gotowa lista, z której każdy wybierze 10 typów? W tym drugim przypadku niektóre z nich mogą być zupełnie przypadkowe... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pierwsze 5 miejsc jest premiowanych większą ilością punktów. Od miejsca 6 przyjąłem standardową punktację tak jak w poprzednich rankingach. Co do ilości firm - 10 to jest i tak bardzo mało. Pamiętaj hiob, że jest to ranking ulubionych firm Klubowiczów. Zakładam, że nasza wiedza na temat zegarków jest zdecydowanie powyżej przeciętnej, a więc nawet tacy producenci jak F.P. Journe, Kari Voutilainen, Laurent Ferrier, Maitres du Temps, nie są anonimowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 5 miejsc jest premiowanych większą ilością punktów. Od miejsca 6 przyjąłem standardową punktację tak jak w poprzednich rankingach.

 

Tylko dlaczego miejsce piąte ma być relatywnie premiowane bardziej, niż czwarte? Tzn. dlaczego za piąte mamy trzy punkty więcej, niż za szóste, a za czwarte tylko dwa punkty więcej, niż za piąte? Nie powinno być odwrotnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Gość McIntosh
      Przez Gość McIntosh
      Witam.
       
      Chciałbym serdecznie zaprosić miłośników zegarków do wzięcia udziału w konkursie, który przygotowałem wspólnie z firmą Audemars Piguet. Są atrakcyjne nagrody do wygrania tak więc myślę, że warto  . Zapraszam... "Royal Oaki" czekają  .
       
      LINK
       
       
    • Przez Canis
      Wrzucam do poczytania i załamania rąk
       
      http://kominek.es/2013/04/estrendy-najlepsze-zegarki-na-reke/
    • Przez Morris_J
      Dzień dobry,
       
      Szykuje się do zakupu zegarka na prezent, ale jestem zegarowym laikiem.
       
      Wśród producentów zegarków do 500zł najczęściej występuje 15 z nich.
      Prosiłbym Was o ocenę tych 15 firm w załączonej ankiecie. Mam nadzieję, że ułatwi mi to trochę wybór.
       
      Z góry dziękuję za poświęcony czas i wiedzę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.