Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kon86

Co po Orient Mako. Dylemat...

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch latach obcowania z tym zegarkiem zacząłem mieć chętkę na jakiś fajny diver. Mako ciągle mi się podoba jednak w ostatniego sylwestra załapał paskudną rysę i poszedł teleskop. Teleskop wymieniony ale rysa pozostała (nie pytajcie jak to się stało:)). Ogólnie jak pomyśle co ten zegarek przeszedł to i tak podziw ze chodzi. Chuchałem na niego przez pierwsze dwa tygodnie ale gdy "przeżył" kilka przypadkowych kraks przestałem się przejmować. Z zegarkiem się nie rozstawałem nigdy, w nocy tez lubię mieć zegarek na ręku (jak koś tak jestem przyzwyczajony od dziecka). Z zegarków które miały by go zastąpić bardzo podoba mi sie Seiko SKX007. Na ebay do kupienia za jakies 630zł tak, że bardzo kusząca cena. Jedyny minus jaki widzę to ze rozmiar podobny jak w Mako. Tym razem chciałbym coś minimalnie większego. I wypatrzyłem coś takiego http://www.seiyajapan.com/product/S-SBDC003/SEIKO-Prospex-200M-Diver-6R15-Automatic-SBDC003.html

SEIKO SBDC003 co by nie mówić napaliłem sie na to cacko. Zacząłem szperać opinii i wszystkie pozytywne tylko ta cena. No dobra ale ten mechanizm ma stop sekundę, dokręcanie i inne bajery. Nakręciłem się do reszty:). Szperam w necie dalej..czytam recenzje i tu zonk... ludzie cieszą się że zegarek ma odchyłkę chodu +10s na dobę! Trochę mnie to zszokowało...no wiem ze to nie kwarc ale mój stary mako chodzi w punkt, +-kilka sekund na...miesiąc.Owszem przez pierwsze 4 tygodnie spieszył się 3s na dobę ale później zaczął chodzić w punkt. Jedyna jaka regulacje później robiłem to zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie. Po ostatniej kraksie przeleżał kilka dni bez chodu, po naprawie po miesiącu późni sie 20sekund czyli niecała sekunda na dzień ale sądzę ze wróci do swojej dokładności bo to pewnie przez to ze rezerwa chodu spadła do zera i zegarek trochę leżał. Wracając do tematu to jak to jest z ta dokładnością?? Skoro już wydam na zegarek ponad 1000zł to chyba powinien chodzić tak samo dokładnie albo lepiej jak ten znacznie tańszy?? Może warto się wstrzymać i ponosić jakiś czas Orienta, wymienić szkło. Macie może namiary gdzie można wymienić na np. szafir??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej klasie cenowej jak skx007 masz orienta big mako który jest większy od mako. Big mako natomiast słabiej świeci w nocy i ma takie samo szkiełko mineralne jak w normalnym mako. Istnieje jeszcze wersja do kupienia na orientuhren.de Big mako z szafirem i poprawioną lumą wiadomo że jest ona droższa. Co do Seiko sumo, którego pokazałeś to jest to zegar z trochę wyższej półki oznacza to że jest to pełnoprawny nurek spełniający normy nurkowe, ma pięknie wykończoną i zaprojektowaną kopertę, bardzo dobrze świeci w nocy. Szkiełko w tym modelu to hardlex coś pośredniego między mineralnym a szafirem. Mechanizm w sumo jest dość dobry jednak nie aż tak bardzo dokładny, chociaż z opinii innych użytkowników wynika że zawsze ta odchyłka jest stabilna więc możesz mniej więcej stwierdzić jaki jest aktualny czas pamiętając kiedy go ustawiałeś. Co do dokładności zegarków mechanicznych a ich ceny to nie ma za bardzo zależności ale to bardzo szeroki temat :) Poczytaj wątek dotyczący dokładności zegarków mechanicznych wtedy będziesz miał obraz jak to wygląda.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega moj SKX007 robi dziennie ok +10s a Mako +3s, mimo to SKX czesciej jest na reku fajny zegar i jest troszke wiekszy niz Mako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie wiem jakie Mako Wy macie, ale moje regularnie się późni - 20-25 sekund na dobe, tak, że po tygodniu pcham o około 2 minuty do przodu. Od początku tak miał i nic sie nie zmienia. A mam juz go 1,5 roku. Za to ostatnio nim dziecko rzuciło o podłoge i .. nic mu zrobił ten "gleborzut".. istny pancerwerk jak Schlezwik-H., a propos:

"Tajemnica Westerplatte" - niedługo w kinach - zapowiada sie fajny film!

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tą dokładnością to troche loteria jednym slowem. Pewnie droższy mechanizm to wieksze prawdopodobieństwo trafienia dokladnego zegarka ale ze wszyskich opini o Mako i Big mako wynika, ze to bardzo dokladne zegarki. Tak ze Salomon warto chyba dać do regulacji bo nie trzyma Ci nawet odchyłki gwarantowanej przez producenta.

Co do wyboru zegarka to "pomęcze" sie troche i za jakiś czas zamówie niebieskie Big Mako albo gdy bedzie wiecej wolnej gotówki Seiko Sumo. Ciagle też po głowie chodzi mi ten SKX007 bo z wygladu jest mega. Najlepiej to bym kupił wszytkie ale cos tzreba wybrać hehe. :)

 

PS. To co mnie troche denerwue w tych wszystkich diverach to duża srednica bezela. Kurcze no proporcje troche przesadzone jak dla mnie. Fajnie jak by troche zwiekszyć tarcze kosztem bezela, ona ma być na pierwszym planie a bezel to tylko dodatek. Za przykład mozna by wziąść Omege PO. Tam proporcje sa idealne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega to liga około 20k złotych, a Mako/BigMako - 0,7k trochę mnie nie stać..

a co do dokłądności to w instrukcji stoi -25 do + 15 sekund czyli sie mieści, szkoda mi go otwierać i przy nim grzebać, ale mam znajomego zegarmistrza (prawdziwego, nie bakteryjkarza) który zrobi mi w końcu z nim porządek..

 

nie wierzę w te odchyłki rzędu 3 sekund na dobę czy 10 sekund na tydzień w Mako, tyle w papierach to ma Grand Seiko czyli coś lepszego niż Tissot z certyfikatem COSC..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uwierz. Mój Mako robił kilka sekund na miesiąc bez ściem. Teraz po 35 dniach (sprawdzam codziennie) późni się 21 sekund , niecała sekunda na dobre wiec mi tu nie wypisuj mądrości. Tak wiec wydając kilkaset złotych tez można mieć taką dokładność :). Co do Omegi to tez mnie nie stać ale chętnie kupiłbym coś podobnego o tych proporcjach. Najbliżej z tych wymienionych chyba ma Big Mako...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie to o tyle, że miałem kiedyś starą Omege Constellation, która owszem z certyfikatem, ale juz nieźle "zuzytym" i nie dość, że się późniła (jak moje obecne Mako) to jeszcze stawała na Amen, i jak tu nie ubić takiego "gada" więc.. wyrwałem chwasta świadomie topiąc w Bałtyku.. Omega poległa wśród rdzy i soli..

kupiłem wtedy szybko Mako i mam z bańki wszelkie problemy ze stawaniem i brakiem wodoszczelności.. za to spóźnia się.. ale jak już kiedys pisałem mam to generalnie w dupu.. jak będzie okazja to dam do zegarmistrza, tylko co na czas regulacji będę nosił, bo jakoś tak bez zegarka głupio i łyso..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie to o tyle, że miałem kiedyś starą Omege Constellation, która owszem z certyfikatem, ale juz nieźle "zuzytym" i nie dość, że się późniła (jak moje obecne Mako) to jeszcze stawała na Amen, i jak tu nie ubić takiego "gada" więc.. wyrwałem chwasta świadomie topiąc w Bałtyku.. Omega poległa wśród rdzy i soli..

kupiłem wtedy szybko Mako i mam z bańki wszelkie problemy ze stawaniem i brakiem wodoszczelności.. za to spóźnia się.. ale jak już kiedys pisałem mam to generalnie w dupu.. jak będzie okazja to dam do zegarmistrza, tylko co na czas regulacji będę nosił, bo jakoś tak bez zegarka głupio i łyso..

tak to juz jest ze nieraz 80%ceny albo i wiecej to Marka, znaczek niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta Omega to dziadostwo było okrutne, to tak jakbym jeżdził 30 letnim zardzewiałym Mercedesem z okrzykiem na ustach "Patrzcie mam Mercedesa!"

wyleczyłem się wtedy szybko z Omeg i innych im podobnych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki wynalazek DEEP BLUE Pro Sun Diver II 1000 Silver http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=64 .... i własciwie te parametry to jak z zegarków klika razy droższych albo i wiecej. Zera im się pomyliły czy co?? Bardzo dobry mechanizm, szafir z antyrefleskem, wodoszczelność taka ze chyba na Rów Marianski się wybiorę... Dlaczego jest taki tani? Za 900zł takie parametry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haczyka nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haczyka nie ma ;)

Tylko ten wygląd, taka busola trochę. No ale kurcze tam jest dopakowane wszytko z najwyższej pułki.. Szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma haczyka.. napęd Seiko, superluminowa aż w oczy kole, fajna bransoleta, wygląd - kwestia gustu.. myslę, że gdyby to był Orient lub Seiko kosztowałby grubo powyżej 2k..

prawdopodobnie made in China..ot cała tajemnica, firma Deep Blue składa lub produkuje w Chinach, a to, że Centrala w USA to inna sprawa, China produkt na bank, z tym, że mi to by nie przeszkadzało w zakupie nic a nic.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma haczyka.. napęd Seiko, superluminowa aż w oczy kole, fajna bransoleta, wygląd - kwestia gustu.. myslę, że gdyby to był Orient lub Seiko kosztowałby grubo powyżej 2k..

prawdopodobnie made in China..ot cała tajemnica, firma Deep Blue składa lub produkuje w Chinach, a to, że Centrala w USA to inna sprawa, China produkt na bank, z tym, że mi to by nie przeszkadzało w zakupie nic a nic.

pozdr

No niby china ale komponenty nie są chińskie...same te mechanizmy są dużo warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera go tam wie, być może napęd Seiko też robiony jest w Chinach lub w jakiejś tajlandzkiej fabryce.. podobnie jak koperta i cała reszta, ale co by nie mówić klasę ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.