Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

O WDZIĘKACH MARYNY...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Leszku, że się odezwałeś. Z racji tego czym się kiedyś zajmowałeś, jesteś znawcą ptaków i ich zwyczajów. Ja obserwuję głównie budki i dokarmiam ptaki zimą. Kiedyś też miałem piękny ogród, ale teraz nie ma kto się nim zajmować. W zarośniętych krzakach też znajduję gniazda ptaków, ale nie mam czasu ich obserwować i nawet nie wiem jakie to są.
Moje opisy mogą się schować przy Twoich, szkoda, że tak rzadko o tym piszesz i pokazujesz zdjęcia, a zapewne masz ich mnóstwo.
Pozdrawiam Jacek

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam swoją stronę internetową, kiedyś regularnie zasilaną , dziś tylko oglądaną... tam sporo zdjęć ... polecam . 

http://www.leslawkostkiewicz.pl

Niestety pracuje tylko pod eksplorerem (flash) 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

👍

 

IMG_20200712_064052.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywało gorzej. 23 lata temu, w drodze do pracy i powrót z pracy ;)

1071206_619122228111910_443625596_o.jpg.6d0ce18a553d2650297063eaea123326.jpg242610_619122284778571_1411779160_o.jpg.d73f64790b20c017b4881ff7ef2298cc.jpg

 

1072513_619122288111904_1245186269_o.jpg.bd289b414c4dfe0fffcd6acab8878607.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Yodek napisał:

👍

 

IMG_20200712_064052.jpg

 

Nie wiedziałem co to znaczy, ale córka mnie uswiadomiła...

Popieram w całej rozciągłosci!

Brawo Yodek,tak trzymać! 😗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kuklik napisał:

 

Nie wiedziałem co to znaczy, ale córka mnie uswiadomiła...

Popieram w całej rozciągłosci!

Brawo Yodek,tak trzymać! 😗

👍👍👍

Ttrzymajta kciuki 🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2020 o 12:17, LESKOS napisał:

Kilka jakiś czas temu z powodu robionych w tym czasie zdjęć i pasji ornitologicznej (poważnie taki był powód ale to inna historia) przeprowadziłem na wieś. Mam spory ogród dzięki żonie (pasjonat zieleni), co roku wiele ptaków wije gniazdo w koronach drzewach i głownie w krzewach. Na początku miałem kilka budek . Najszybciej zasiedliły je właśnie sikorki bogatki. Problem polegał na tym że budka jest bardzo widocznym i eksponowanym miejscem . Drapieżniki (sójka, sroka ) wypatrują intensywnie spokojnie siedząc w ukryciu i lokalizują ptaki lecące z pokarmem dla piskląt. Normalnie ptaki nie wlatują bezpośrednio do gniazda a siadają z jakieś 10m obok i drobnymi przeskokami podlatują pod osłoną liści do ukrytego gniazda. Budka daje pełną osłonę dla młodych (niestety dzięcioł pstry rozkuwa otwory wlotowe budek lub ścianki ). Najtrudniejszy okres to moment wylotu młodych . Drapieżniki (i nie mówię tu o kotach 😉 ) dokładnie wiedzą kiedy następuje wylot. W tym momencie ginie przeważnie 50% młodych... Im bardziej gniazdo ukryte i w bardziej "zakrzaczonej" części tym młode mają większe szanse. Niestety, u sikorek tylko około 30% młodych przeżywa okres pierwszych 3 miesięcy - stąd do trzech lęgów w roku. I nie dotyczy to tylko maluchów ... Mam taką parę drozdów, której mimo starań udało się dopiero po dwóch latach wyprowadzić pierwsze młode ... Kosy cwaniaki budują gniazdo na balkonie - zarośnięty i sójki boją się szabrować ... 

Przyroda to niestety ... W tym roku miałem gniazda rudzika, pierwiosnka, kapturki, strzyżyka (nam strumyk w granicach działki) kowalika, sikorek (bogatka, modraszka, uboga ) kos, drozd śpiewak.  Przez kilka lat miałem (od 2011) na dębie gniazdo wilgi. Pozwoliły się fotografować przez wile lat, ale tylko mnie (tysiące zdjęć samca samiczki i młodych) - załączam unikatowe zdjęcie karmiącej samiczki. Przy obcych nic - to mistrzowie kamuflażu.  W tym roku z powodu porządków na sąsiedniej działce odpuściły miejsce - są bardzo wrażliwe na zmiany w biotopie. Tuż za działką, na dzikiej czereśni, gniazduje w dziupli dzięcioł zielony. Zalatuje po pokarm dzięciołek i dzięcioł pstry (ale rzadko). Na opuszczonym gospodarstwie w zagajniku posadzonych świerków gniazdują co roku raniuszki . Nad moim strumyczkiem pnie drzew porasta bluszcz gdzie roi się od życia i młodych ptaków. W okolicy jest puszczyk (zimuje w opuszczonym gospodarstwie) - poluje z naszych drzew na sąsiadującej za płotem 40h łące. Co roku młode skrzeczą w nocy więc są lęgi. Gdzieś w okolicy muszą być sowy uszatki bo ostatnio znalazłem na drzewie truchło niedojedzonej sowy, a puszczyk na nie poluje niestety.

Teren naszej działki to również teren łowiecki kuny i gronostaja. Kuna buszuje w nocy po drzewach , gronostaj zmniejsza populację nornic ...

Zatem podsumowując budki są oczywiście rozwiązaniem, ale lepiej jest rozwijać ogólnie pojętą "krzaczastość" ogrodu i drzew no i konieczność zapewnienia urozmaiconej bazy pokarmowej - czyli owadów. Zatem nie używamy chemii ani nie stosujemy oprysków z "chemii"  (nawet na komary 😉 ).

Parę zdjęć z zakrzaczonego ogrodu, rzeczki i balkonu gdzie gniazdują na zmianę drozdy i kosy no i naszych wilg.

Pozdrawiam Leszek K. 

 

 

Czyta się to z ogromną przyjemnością. Cudowne miejsce do życia😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ...  😞


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrej nocy wszystkim życzę i na dobranoc ... 

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spełniło się moje marzenie. Po studiach byłem na szkółce meteo w Dęblinie, potem w Pyrach. Od tamtej pory szukałem tego Atlasu chmur, był na wyposażeniu armii. Sentyment pozostał, chmury są i od dzisiaj ten Atlas. Pierwsze wydanie 1959r. Bardzo się cieszę. Można porównać do miesięcznego, sekundowego i  niech będzie z centralną sekundą. Na dodatek o wiele taniej

 

Pozdrawiam

 

 

Dziękuję :)

Atlas chmur.jpg

Edytowane przez kumite
Uśmiech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, niestety, za słabo Trzasknęło... 

I rycerz powraca... 

IMG_20200626_203650.png.55a960dabc337b310d6238cf26596552.png

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wypier...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wypier... tylko nie wiem czy to mnie lokuje w inteligencji 😝😝😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....mogę się zabrać z tobą ... ?  😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi GDZIE, to też w@@#lę, mimo,że nie mogę się zaliczyć do inteligencji, bo pracuję w koncenie  :(, a tam  ................


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to proszę 

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to naprzód...

Obrazek


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią niedzielę ludziska stali w kolejkach do głosowania i podniecali się polityką, a ja na spokojnie kupiłem sobie zegar, a właściwie to nawet dwa negocjując przez kilka godzin cenę.  Łatwo nie było, ale się udało i mam to czego szukałem od kilku lat w stanie jeszcze "dziewiczym". :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można :) się oderwać od polityki ...

Ja uczyłem się toczyc. Toczyłem czop i zszedłem do wymiaru 0,34 mm ( wiem można poniże 0,10) ale to dla mnie pierwsze koty za płoty... ( dzisiaj doszedłem do 0,25mm)

Jak zrobię już kopletną oś balansową i ją uzbroję to się pochwalę.....

.... a własny zegar (mojej koncepcji) i tak mi łazi po łbie :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, można. Ale w tym akurat temacie pisanie o zegarach jest jeszcze bardziej nie na miejscu ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.