Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

O WDZIĘKACH MARYNY...

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że jusz jest objęty ochrona czynną

( przynajmniej w Polsce)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czynna ochrona to ostateczność ... Ostatni Cietrzew zginął na Górnym Śląsku z rąk myśliwych  w 1994 na polanie Paśkówka koło miejscowości Tworóg ( okolice Tarnowskich Gór) Od tego czasu nie zaobserwowano, a w połowie XX wieku było ich tam kilka tysięcy. Na południu pozostały pojedyncze tokowiska na Podhalu, Beskidzie Żywieckim, i Karkonoszach, obserwuje się w Beskidzie Niskim ... ale to pojedyncze miejsca. W sumie w całej Polsce populację szacuje się na 3-4 tyś osobników ... i pomyśleć że w Skandynawii jest ich blisko 1,5 mln , w Rosji blisko 3 mln...     

A3_filtereda900.jpg

a103_f900.jpg

a56A_f900jpg.jpg

A11_filtereda900.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale widziałem  blisko lublińca parkę..

 zgłosiłem do PZŁ i nadleśnictwa...

 może?....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LESKOS napisał(-a):

Czynna ochrona to ostateczność ... Ostatni Cietrzew zginął na Górnym Śląsku z rąk myśliwych  w 1994 na polanie Paśkówka koło miejscowości Tworóg ( okolice Tarnowskich Gór) Od tego czasu nie zaobserwowano, a w połowie XX wieku było ich tam kilka tysięcy. Na południu pozostały pojedyncze tokowiska na Podhalu, Beskidzie Żywieckim, i Karkonoszach, obserwuje się w Beskidzie Niskim ... ale to pojedyncze miejsca. W sumie w całej Polsce populację szacuje się na 3-4 tyś osobników ... i pomyśleć że w Skandynawii jest ich blisko 1,5 mln , w Rosji blisko 3 mln...     

A3_filtereda900.jpg

a103_f900.jpg

a56A_f900jpg.jpg

A11_filtereda900.jpg

 

Przy takiej głębi ostrości i rozmyciu,  to nie byle jaki obiektyw. Przyznaj się jaki?  (Canon, czy Nikon? Czuję, że Canon ,)

Nawiasem amerykańcy najlepsi, z 50 mln bizonów zostawić około 1k

Z drugiej strony pierwsi do naprawiania ,Yellostone

 

pzdr p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek wiem , ale to z inicjatywy prywatnej reintrodukcji mojego kolegi spod Kluczborka - prowadzi/prowadził  w kooperacji z Niemcami... tak są tacy ;). Ale to prywatna hodowla - możesz kupić - para kosztuje tyle co dobry dachluhr (zegar 😉) na zatoce...  

Czasami kilka mu "ucieka". Genetycznie to jednak inne ptaki i teoretycznie nie wolno wypuszczać. W Wiśle jest ośrodek hodowlany LP. Prowadził pan Żońca (ale czy prowadzi teraz, nie wiem ) przy okazji reintrodukcji głuszca mieli trochę cietrzewi w hodowli.  Wypuszczali na stokach Baraniej Góry ... a te przenosiły się bliżej Pilska lub na Słowację ... Syzyfowa robota była ... Ostatnio powstało kilka nowych ośrodków (np Leżajsk) ale nie znam szczegółów... 

Co do fotografii to fotografowałem ( ...i czasami mi się zdarza jeszcze) linią canonowską . Do dziś mam 1 MARK IV staruszka, a z obiektywów ma 600/4; 500/4; 300/2,8; 70-200/2,8 ... o trochę do makro i krajobrazu. Jest  tego  do noszenia... wolę już obserwować w terenie. Dobra lornetka zdecydowanie mniej waży ;)

Ps dla wszystkich śpioszków ...

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fotografie też się bawiłem zupełnie inną. Teraz szukam średniego formatu (miałem kiedyś Hasselblady, poszły sobie) może być KIEV 88 sprawny. 

Coś do obejrzenia

Loki15.jpg

Dodam Jeszcze Strzebińsko-koszęcińskie lasy, niedaleko Toszeckich

Strzebiń51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dlatego potrzebne są szybkie aparaty... 10 klatek/s to minimum , albo trzeba liczyć na przypadek ...  hasslbladem bawiłem się trochę przy krajobrazie ... ale niewiele z tego wyszło . To aparaty studyjne, wolne i wymagające studia a nie terenu... miałem wypożyczony ( ceny koszmarne) więc oddałem 😉 . Ale jakość super z nich szła...😄. Robiłem trochę na potrzeby bilbordów wielkoformatowych i tam to się przydało.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portrety, uliczne kadry, konie, jeźdźcy , zawody MTB,  tym się zajmowałem i coś jeszcze robię. Jak piszesz o swoim sprzęcie . Nawet się nie zabieram za ptaszki i dzikie zwierzątka . Może kiedyś na rykowisko ruszymy w okolicach Koszęcina, tam często odpoczywam. To kiedyś.

 

Pozdrawiam

Wieża2.jpg

Edytowane przez kumite
dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spooting ... masa moich znajomych się tym zajęła ... na fb jest mistrz nad mistrze 😉 ksywa LEON PLUGAWY. A kiedyś na plenerach nie mógł zrobić zdjęcia ptaka w locie ... a tera czapka z głowy. 😄😉zobacz ...

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FB nie dla mnie, ale tylu tych mistrzów,że czapki z głów. Też mam niedoścignionych, a potrafią miesiąc przy jednej focie siedzieć. Nie ma co przynudzać , inne forum

 

Pozdrawiam

 

 

 

ps

tą fotę, to mi w przedbiegach z forum wyrzucili

naprawdę trzeba dużo umieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jasne 😉 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  ja  nie  mogłem bażanta  złapać  w locie,piekne  fotki  Leskos.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Janku ... pokażę tylko jeszcze moje najtrudniejsze technicznie zdjęcie jakie zrobiłem . Zdjęcie nie jest przypadkowe i na jego zrobienie poświęciłem 2 tygodnie (noce) . Puszczyk uralski w środku Gór Słonnych (blisko Bieszczad)w nocy w locie na polowanie. Znałem trasę jego przelotu mniej więcej. Puszczyk dziki oczywiście i nie ustawiane. Kolega z którym robiłem tam zdjęcia opisał ładne wszystko w swojej książce . Polecam ... trochę można się dowiedzieć i trochę pośmiać ...:D 

aaaa900.jpg

Zrzut ekranu 2021-03-28 o 17.46.19.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O "dopalaniu" to nie ma tu mowy ;) Zastosowany jest tu system 6 lamp błyskowych (można do 10) dających światło pośrednie i rozproszone , pracujących na 10-15 % mocy lamp sterowanych radiowo wyzwalanych synchronicznie zainstalowany na  na powierzchni 150m2. Patent podpatrzony u największego fotografa sów Artura Tabora ...(niestety już nie żyje ). Polecam jego album. Trochę czasu spędziłem z Arturem podglądając jego pracę.  

Puszczyk Uralski poluje tylko w nocy i innego sposobu nie ma. Ptaki takie światło traktują jak samo jak naturalne błyski piorunów i nie reagują na nie, nie płoszą się. Trasę przelotu trzeba monitować przy pomocy noktowizorów i to jedna osoba nie daje rady ogarnąć samemu. Poza tym trzeba conajmniej drugiej albo trzeciej generacji noktowizorów a dobrze jest  doświetlać monitorowany obszar podczerwienią. Popularne noktowizory (typu gogle) nie nadają się do tego. Dobrze jest mieć odbiornik termowizji - jak się szuka w nocy miejsc gdzie poluje ale dobrej klasy kamery  termowizyjne to jest cenowy kosmos. 

 W dzień możesz pooglądać śpiącego Puszczyka Uralskiego na gałęzi drzewa , jak masz dużo szczęścia (i nie tylko ;)

Ps w locie samiec , na gałęzi samica ...:D 

pu8_fA900.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie większe przedsięwzięcie, na poziomie fotografów z National G., o jednym koleżanka opowiadała jak przez ponad rok fotografował koniki polskie  w stanicy na mazurach. Dostał na to zlecenie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ... znam temat - kolega Paolo Valponi - spolszczony Włoch . No fakt miał cierpliwość ... ale się uparł 😄😉

6CCBFCDF-E731-4DEE-98AD-9D8AD653163F.jpeg

D1758DC3-FAE0-4135-A19B-1B566EFD4DA3.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, za jego bytności  w stanicy SGGW koleżanka doktorat tam pisała i pracowała, Gosia G. Stąd moja wiedza,a i sam tam byłem koniki oglądać.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie o 6:30 moje psy wyprowadzają mnie na spacer (dla zdrowia) . Dziś był piękny poranek ... nareszcie wiosna ...

 

 

IMG_8699.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego ! Zdrowia !!!!

zyczenia1ab.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smacznego dyngusu 

i wesołego jajka... 

 

IMG_20210403_164538.thumb.jpg.beb00c584dedaf4c6f572fbdcbb6de38.jpg

A tak bardziej poważnie to życzę 

Zdrowych spokojnych Świąt 

W gronie najbliższych, bez zdradliwego wirusa... 

 

Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten świąteczny wieczór, trochę inna wersja... 

 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla Niego już zgasł... 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.