Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartheck

Maxor

Rekomendowane odpowiedzi

post-2245-0-98428800-1330626677.jpg

post-2245-0-32547800-1330626676.jpg


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, warto z nim "powalczyć", tym bardziej, jeśli w grę wchodzi sentyment :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, powalczymy :lol:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wylądował u doktora, będzie miał naprawiony werk, dorobioną kopertę (złotą) oraz tarcza zostanie poddana renowacji. Zobaczymy co z niego będzie, i mamy kolejny zakład podejmujący się takiej zabawy, do Głowackich i Poznania dochodzi Staszic w Krakowie (Supermarket Alma - Pilotów 6). Jak tylko wróci, przedstawię efekty na Forum (ale to dopiero za jakieś dwa miesiące).


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ale zegarmistrz z Almy tarcze do renowacji wysyła do Warszawy na Złotą :) Resztę robi sam.

A sam zegarek super, warto go ożywić.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w poniedziałek powiedział, że sam zaczął robić tarcze :) Ciekawe jak jest w rzeczywistości?


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie, ja mam informacje sprzed pół roku, wtedy zaznaczał na wstępie, że w kwestii tarczy tylko pośredniczy, a sprawy złocenia, chromowania, naprawy mechanizmu robi własnoręcznie.

Widać pozazdrościł :wink:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe :) jak będę się z nim widział/słyszał to się dowiem.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusina

Ktokolwiek widział... Ja widziałam;)

 

Firma jest w tym wypadku nieistotna. Jest to przyjemny przedstawiciel tak zwanych "generic" chronografów, które były w latach '40, '50 i '60 produkowane na tony w Szwajcarii. Przeznaczone głównie dla turystów i na eksport, stąd prominentny napis "Chronographe Suisse". Produkowane były przez różne firmy, często kilka na raz w spółce, a także przez szkołę zegarmistrzowską (nie podam francuskiej nazwy, bo nie chcę się machnąć w pisowni). Mechanizm, który w nich lądował to najczęściej Landeron z rodziny 48, popatrz, czy na obrębie Twojego mechanizmu nie ma nigdzie literki L i numeru (48, 51, to ta sama rodzina werków).

Moje przypuszczenia potwierdza również brak koperty. Zegarki te były wkładane w koperty z litego złota, co podnosiło ich wartość/prestiż, jednak w ramach oszczędności tak cienki, że zwykle pierwszą rzeczą, która ulegała uszkodzeniu była koperta, bo np. ktoś na nią krzywo spojrzał.

 

Oczywiście nie jestem wyrocznią i mogę się mylić.

Czy mógłbyś napisać, za ile i gdzie wykonujesz operacje na tym zegarku? Mój przyjdzie z Włoch na dniach, a po powrocie do Polski będę szukać dla niego fachowca, który nie zemdleje na widok Landerona.

 

Pozdrawiam

 

edit: Chronographe Suisse nie ma wiele wspólnego z obecnie istniejącym Chronographe Suisse & Cie. Jak już mówiłam, kiedyś wiele różnych firm robiło te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

 

Widywał :)

http://www.anyboard.net/rec/wusimages/posts/973.html

 

Ostanie wieści o firmie: 16.03.2005 Maxor SA, Chiasso, CH-524.3.008.784-6 w likwidacji.

Ale: "Secondo gli interessati la liquidazione è terminata,

ma la cancellazione non può essere effettuata mancando il

consenso delle autorità fiscali federali e cantonali", co oznaczałoby, że być może jeszcze o tej marce usłyszymy.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusina
ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

 

Widywał :)

http://www.anyboard.net/rec/wusimages/posts/973.html

 

Ostanie wieści o firmie: 16.03.2005 Maxor SA, Chiasso, CH-524.3.008.784-6 w likwidacji.

Ale: "Secondo gli interessati la liquidazione è terminata,

ma la cancellazione non può essere effettuata mancando il

consenso delle autorità fiscali federali e cantonali", co oznaczałoby, że być może jeszcze o tej marce usłyszymy.

 

J.

 

To i tak długo wytrzymali, większość przecież padła w latach '70. Bidule.

Na indeksie Altivo ich nie ma, skąd inąd lekki szok, tam jest bardzo dużo marek "long gone". Nawet Lusina. (http://www.altivotimepieces.com/vintage/index.html)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie pomyślałem, że to może być Chronographe Suisse a Maxor to pewnie nazwa modelu :oops: . Zegarek na 100% jest z lat 40 XX wieku. Co do koperty to oryginalna została przetopiona przez własciciela na pierscionek dla żony, teraz, po latach postanowił on przywrócic go do życia (jak stwierdził: "Człowiek jak młody to głupi strasznie jest").

Co do kosztów to: złota koperta wraz z robocizną - 1200 - 1300 pln, renowacja tarczy - 200 - 250 pln, naprawa mechanizmu (jest, jak się okazuje, bardzo uszkodzony) - 200 pln. Ale warto, gdyż był to prezent od ojca dla syna.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

 

Widywał :)

http://www.anyboard.net/rec/wusimages/posts/973.html

 

Ostanie wieści o firmie: 16.03.2005 Maxor SA, Chiasso, CH-524.3.008.784-6 w likwidacji.

Ale: "Secondo gli interessati la liquidazione è terminata,

ma la cancellazione non può essere effettuata mancando il

consenso delle autorità fiscali federali e cantonali", co oznaczałoby, że być może jeszcze o tej marce usłyszymy.

 

J.

 

Mechanizm prawie identyczny, różni sie jedynie napisami. No i zgłupiałem, Maxor czy Chronographe Suisse???


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusina

Bartheck, ale jedno drugiego nie wyklucza. Jest mnóstwo Chronographe Suisse, Chronograph Suisse, ale i "Wstaw Nazwę Naszej Firmy Na Poddaszu Chronograph(e) Suisse".

Nie wiem jak to dokładnie wyglądało wtedy, ale te zegarki pojawiają się w różnych wariacjach, taka ich uroda, ja je bardzo lubię, bo to kawał historii zegarmistrzostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanizm prawie identyczny, różni sie jedynie napisami. No i zgłupiałem, Maxor czy Chronographe Suisse???

 

Chronographe Suisse firmowany przez Maxora

:)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm prawie identyczny, różni sie jedynie napisami. No i zgłupiałem, Maxor czy Chronographe Suisse???

 

Chronographe Suisse firmowany przez Maxora

:P

 

J.

 

:) dobre

I jeszcze raz dzięki Jacku za linka do tych zdjęć Maxora, podrzucę je zegarmistrzowi żeby nowa koperta była bardziej podobna do starej :P


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu! Dzisiaj odbieram Maxora/Chronographe Suisse, po 6 miesiącach koperta wykonana. Zobaczymy co z resztą wyszło, jak widziałem kopertę dwa tygodnie temu byłem w szoku jak może krwi napsuć takie coś, zegarmistrz robił ją kilka razy i dopiero za trzecim wyszła. Składa się z trzech elementów: lunety przykrywającej brzeg szkła, korpusu i dekla (drugiego, pierwszy - metalowy jest przykryty tym drugim - złotym), szkło jest szklane, wypukłe a nie z pleksy, tarcza po renowacji (w Krakowie, nie u Głowackich czy w Poznaniu), mechanizm po naprawie. Aby całość ładnie wyglądała dobrałem do niego brązowy pasek od Kuki.

Zdjęć na razie nie umieszczę, niektórzy zobaczą go na żywo w sobotę :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

No to liczę, że kiedyś te fotki wstawisz :wink:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bądź żyła daj fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto efekt pracy S. Staszica z Almy:

 

4addb37f75facc43.jpg

db63070a20dff9ad.jpg

e4cb5d482aca92f7.jpg


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Świetny jest. Na spotkaniu podstolika po prostu czyścisz lokal :P

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze test nadgarstkowy... :wink:

Super zegarek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazlem takiego Maxora Chronographa kal. Landeron 248 i zastanawiam sie nad kupnem. Czy to sa te same zegarki? W tym indeksy sa malowane wiec pewnie tarcza byla odnawiana.

 

 

post-62423-0-74372700-1372789499.jpg

post-62423-0-86865500-1372789506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.