Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LGP

Tissot Luxury Automatic

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że dla większości Tissot nie jest marką, którą warto sobie zawracać głowę, ale jeden model mi się spodobał. Szukałem w internecie (na tym forum również) informacji na temat zegarków Tissot'a z nowej serii, ale nic ciekawego nie odnalazłem. Zdjęcia są katalogowe, opisy również. Niemniej jednak nabyłem ten model i nie piszę by się chwalić (zresztą dla 99% osób stąd nie ma czym) tylko poinformować, że jeśli ktoś chciałby normalne (a nie katalogowe) zdjęcia mojego modelu to proszę dać znać. Wówczas zrobię je i wstawię tu na forum. Chodzi konkretnie o model T086.407.16.051.00, czyli ciemna tarcza, czarny skórzany pasek, bez chronometra. Jestem laikiem, ale w miarę możliwości mogę sprawdzić takie rzeczy jak dokładność (spieszenie się) czy system Powermatic 80, który w teorii umożliwia działanie zegarka do 80 godzin. Jak to jest w praktyce to nie wiem, gdyż zegarek mam w sumie dopiero kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tak powiedzial ze nie warto sobie zawracac glowy :P warto, a juz na pewno modelami automatycznymi. Nie da sie chyba kupic nigdzie tak tanio zegarka z automatyczna ETA w srodku o tak dobrym wykonaniu. Tissot i obok niego Certina kroluja w produkcji dobrych i tanich automatow Swiss Made. Twoj ma przyzwoite wykonanie, troche prestizu, no i jest to IMO ladny zegarek!. Nie masz sie czego wstydzic, dawaj fotki :)!


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mat_k, przeczytałem na tym forum wiele prześmiewczych postów odnośnie Tissota, ale nie tylko. Wrzucam 4 fotki. Przepraszam za jakość, robione telefonem, a oświetlenie naturalne też o tej porze nie pomaga ;)

post-59457-0-12998600-1360856306_thumb.jpg

post-59457-0-83915300-1360856311_thumb.jpg

post-59457-0-91684000-1360856318_thumb.jpg

post-59457-0-96078000-1360856329_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reeeewelacja.

Ile zaplaciles?

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego oficjalna cena to 2530 zł. W internecie możesz go kupić od oficjalnych dealerów za 2226 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej dobie spieszy się 4s. Na nadgarstku był w sumie może z godzinę. Nie wiem jak to będzie za tydzień, miesiąc czy rok. Czy automaty tracą swoją dokładność wraz z wiekiem? Jeśli tak to jakiego spadku dokładności się spodziewać? Czy dokładność jest większa przy regularnym noszeniu na nadgarstku? Przyznam, że jeśli zostanie 4s na dobę to będę bardzo szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, automaty wlasnie z wiekiem chodza dokladniej :P tzn, nie do konca tak jest ale po kilku regulacjach lapia tempo i chodza dokladniej. Ale Ale! przeciez 4 s to standard dla automatow! (zazwyczaj nawet do +/- 12 s jesli chodzi o szfajcary) Moj sie spieszy 3 s., nie przejmuj sie, jest ok :) Czy przy noszeniu jest wieksza dokladnosc? raczej mniejsza (wstrzasy itp). Dbaj bardziej o to by nie stawal zbyt czesto jak go nie nosisz. Mozesz zainwestowac w rotomat.


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nowy zegarek ,poczekaj az sie "rozchodzi' ;) [smar]

Co do dokładnosci chodu bedzie rozna

-narazenie na wstrzasy

-temperatura otoczenia

-pozycja w stanie "spoczynku"

-rezerwa chodu etc.....

wazne by był na chodzie-jesli to zegarek codzienny to no problem,jesli uzywany "od czasu do czasu" ;) -jak wspomnial kolega powyzej warto kupic rotomat


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, mnie się Tissot'y generalnie podobają. Mam do nich sentyment - od nich zacząłem swoją przygodę z automatami made by SWISS :] Ten model akurat jest taaaki sobie - jakos drażni mnie ta obwódka na tarczy w tej najnowszej linii zegarków tej marki. Ale generalnie jest OK. Dobry start Kolego w świat zegarków, już widzę jak będziesz chciał nabyć coś innego za jakiś czas:] A tymczasem Tissot niech cyka...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi prześmiewczymi postami odnośnie Tissotów, to nie przesadzaj. Widocznie nigdy nie czytałeś prześmiewczych postów na temat np Rolexów :lol:

W/g mnie Tissot ma na forum dobrą opinię, nawet ma własny stały temat dla miłośników...

 

Jestem laikiem, ale w miarę możliwości mogę sprawdzić takie rzeczy jak dokładność (spieszenie się) czy system Powermatic 80, który w teorii umożliwia działanie zegarka do 80 godzin. Jak to jest w praktyce to nie wiem, gdyż zegarek mam w sumie dopiero kilka godzin.

Powermatic 80 to jest najnowszy mechanizm Ety. Jesteś prawdopodobnie pierwszym właścicielem zegarka z tym mechanizmem na forum. Wyszedł dosłownie przed chwilą. Dlatego go nie znamy.

 

Wygląda na to, że jest na bazie 2824, ale ma mocno przebudowany zespół balansu, wychwytu i regulacji, no i oczywiście zespół beczki i głównej sprężyny (stąd długa rezerwa chodu).

Powinien być bardzo dokładny.. Zgodnie z normami COSC, który to certyfikat posiada, powinien utrzymywać dokładność chodu w widełkach -4/+6 sek na dobę, przez wiele, wiele lat

80 godzin rezerwy chodu, to rewelacja dla zegarka w tak niskiej cenie. Oznacza to że jak odłożysz w pełni nakręcony zegarek na półkę w czwartek późnym wieczorem, to w poniedziałek rano jeszcze będzie chodził. Rewelka :)

 

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miodzio zegarek zbieram $ właśnie na niego. Ile daleś ? Jeśli można spytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2150,50, czyli z 15% zniżką, ale kupowałem 2 zegarki (jeszcze Certina DS Podium Lady dla dziewczyny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek, tarza, wskazówki, indeksy wszystko wygląda naprawdę fajnie, minus za wafel na boku koperty, zupełnie nie pasuje do prostoty tarczy.

Ogólnie nosiłbym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mechanizm nosi symbol C07.111 i jest przedpremierą Baselworld 2013. Jest ewolucją ETA 2824. ETA wprowadziła do tego kalibru kilka ciekawych usprawnień. Aby móc uzyskać imponującą autonomię 80 godzin, musieli zaoszczędzić energię którą uzyskano przez zmniejszenie częstotliwości pracy z 4Hz do 3 Hz, zastosowali w elementach wychwytu materiał syntetyczny podobny do krzemu celem zmniejszenia tarcia i marnując przy tym mniej energii oraz zmniejszono średnicę rdzenia bębna co pozwoliło wydłużyć sprężynę naciągu.

 

Dodając do tego certyfikat COSC i cenę w okolicy 4kzł to może się okazać że Tissot zamiesza nieco na rynku. W tej cenie, takich właściwościach technicznych i użytkowych to może być HIT!. Jak widać da się tanio i dobrze! (choć to tak naprawdę czas dopiero pokaże - zapowiada się niemniej super)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot, oficjalna cena wersji z certyfikatem COSC to 3260,00 zł, co powoduje, że przy 12% rabatu (sklepy internetowe) zegarek można nabyć za 2868,00 zł, więc to nieco niżej niż okolice 4k zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot, oficjalna cena wersji z certyfikatem COSC to 3260,00 zł, co powoduje, że przy 12% rabatu (sklepy internetowe) zegarek można nabyć za 2868,00 zł, więc to nieco niżej niż okolice 4k zł :)

 

Odniosłem się do wersji na bransolecie, na pasku faktycznie cena jak podałeś. Tym bardziej uważam, że to świetna oferta i jak na razie bezkonkurencyjna :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie wygladajacy zegarek od strony technicznej jak i estetycznej.

Pozwole sobie wkleic pare zdjec znalezionych w necie.8394114716_9b503046b3_h.jpg

8381209281_2721fca659_h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, parametry Tissot ma bezporownania z innymi markami. Jest tylko jeden szkopuł, to jest marka jak mercedes w branży motoryzacyjnej, idziesz do sklepu i kupujesz. Zatem, każdy baran co ma kasę może go mieć. Inaczej jest z niszowymi czasomierzami, na które czasem trzeba czekać i po parę miesięcy - koszt ich jest nieco większy, ale zakupują je jedynie zegarkomaniaki :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot, oficjalna cena wersji z certyfikatem COSC to 3260,00 zł, co powoduje, że przy 12% rabatu (sklepy internetowe) zegarek można nabyć za 2868,00 zł, więc to nieco niżej niż okolice 4k zł :)

 

Umknęło mi w tym wszystkim pogratulowanie zegarka - a więc winszuję serdecznie, jest na prawdę świetny o niespotykanych parametrach w swojej klasie!

 

 

faktycznie, parametry Tissot ma bezporownania z innymi markami. Jest tylko jeden szkopuł, to jest marka jak mercedes w branży motoryzacyjnej, idziesz do sklepu i kupujesz. Zatem, każdy baran co ma kasę może go mieć.

 

Szanujmy się proszę wzajemnie oraz innych i nie wyzywajmy od baranów, bez względu na status majątkowy. W klubie entuzjastów sztuki jaką jest zegarmistrzostwo to zdecydowanie nie przystoi.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanujmy się proszę wzajemnie oraz innych i nie wyzywajmy od baranów, bez względu na status majątkowy. W klubie entuzjastów sztuki jaką jest zegarmistrzostwo to zdecydowanie nie przystoi.

 

racja, troszkę może i mnie poniosło - ale... tutaj nikt taaaki nie jest :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Na biały, z bransoletą i COSC-em bym się skusił :)


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot, dzięki.

 

mat_k, on niestety nie jest biały, a srebrny. Przymierzałem tę jasną wersję i jakoś bardziej mi podeszła ta ciemna, choć do tej pory byłem przeciwny ciemnym tarczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissota do Mercedas bym rowniez nie przyrownal, co najwyzej jakas Toyota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat.

 

Po pierwsze gratuluje bardzo ciekawego nabytku - szczególnie mechanizm z tak długą rezerwą robi wrażenie :)

 

Jako, że bardzo prawdopodobne, że w niedługim czasie stanę się posiadaczem Tissota Powermatic jak Ci się obecnie sprawuje - trzyma rezerwę chodu i dokładność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez budafok
      Dzień dobry, tak jak w tytule - zastanawiam się nad zakupem nowego EDC (jestem na etapie prób racjonalizowania sobie takiej decyzji w głowie). Budżet to do 1500 złotych - z mojej perspektywy naprawdę niemało, ale też nie muszę sobie odmawiać jedzenia aby tyle wydać, toteż nie chcę "zainwestować" takiej sumy w zły sposób. Przymierzałem w salonie Seiko presage cocktail i... pasował. Po prostu. Na styk, bo mój nadgarstek ma 16cm obwodu, ale po prostu pasował, co dało mi nadzieję że nie muszę koniecznie poruszać się wśród używanych modeli vintage poniżej 36mm jak do tej pory. Z różnymi zniżkami i promocjami mniej więcej zmieściłby się w budżecie. Zegarek należy raczej do popularnych więc domyślam się że z odsprzedażą używanego, tudzież serwisem nie powinno być kłopotów. Z drugiej strony, jestem w stanie kupić w podobnych pieniądzach Tissota Luxury z amerykańskiego sklepu na J (oczywiście liczę razem z prepaid taxes oraz po kuponach rabatowych i przewalutowaniu revolutem). Zegarek na zdjęciach mi się podoba, z tym że nie bardzo występuje stacjonarnie do przymierzenia w Polsce, ogólnie nie jest to raczej najpopularniejszy ich model (na tle PRX czy gentlemana) a każda strona inaczej podaje jego wymiary zewnętrzne, ponadto konsekwentnie ignorują parametr L2L (podobnie zresztą ma się to z tym Seiko). Mierząc w tym salonie chociażby Certinę DS-1 czy Tissota Chemin des Tourelles stwierdziłem że to stanowczo za duże dla mnie patelnie, boję się że z tym by było podobnie, a praktycznie odpada możliwość zwrotu za ocean. Wiem tyle, że Seiko ma szkło mineralne a Tissot ma szafirowe, czyli w teorii wygrywa na tym polu (nic dziwnego skoro w Polsce kosztuje dwa razy więcej niż Seiko), oba mają WR50, tarczę 41mm i są automatami na bransolecie. Martwi mnie natomiast mechanizm Powermatic 80, jak to po kilku latach od premiery wygląda z jego żywotnością, naczytałem się starych wpisów na tym forum że jest plastikowy, nienaprawialny i ogólnie omijać szerokim łukiem (może stąd ta cena na zachodzie? ale w takim razie skąd ta cena w Polsce?) - o mechanizmie 4r35 zaś ludzie piszą głównie w superlatywach, choć bardziej jako o wole roboczym. Nasuwają mi się zatem pytania: w którym przypadku za taką sumę rzeczywiście dostałbym więcej zegarka w zegarku (bo podobają mi się oba, ale dwóch nie potrzebuję  )? Czy da się kładąc je obok siebie na stole orzec tak po prostu: ten jest lepszy, ten jest gorszy? Jak wyglądają zakupy na Joma krok po kroku, czy warto, jak wygląda zawartość paczki w stosunku do kupna w Polskim sklepie? Jak wygląda ten Tissot w kwestii realnych wymiarów? - tu proszę forumowiczów posiadających takowy model o udostępnienie zdjęć z linijką  oraz dotyczące obu przypadków: czy w ogóle warto za takie pieniądze je rozważać, czy lepiej dla studenta wydać to na alkohol  ? Czy polubiłyby się z paskiem w przypadku okazjonalnego użycia ich do garnituru? Jak bardzo ten Tissot jest Szwajcarem a to Seiko Japończykiem (gdzie są tak naprawdę produkowane i montowane)? Uprzedzając, nie szukam porad w stylu "dołóż 5 tysięcy i kup starą złotą omegę, akurat mam na bazarku" ani "dla studenta najlepszy to kwarc casio za 100 złotych" - interesują mnie informacje tylko o modelach wymienionych wyżej, konkretnie referencje T086.407.22.067.00 i SRPE15J1, dodatkowo zachęcam ich użytkowników do podzielenia się feedbackiem z noszenia i przemyśleniami tutaj. Czy któryś kupię, tego jeszcze nie wiem, może nawet skończę z seagullem z peppera  . Z innych marek w podobnej cenie uważam że citizeny i orienty są gorzej wykonane (materiały koperty i bransolety, wygląd tarczy) i to po prostu czułem w rękach, a zegarki przebijające dla mnie wyglądem te z tego wątku to już zupełnie inna liga finansowo - i nie jest to w żadnym wypadku moja liga.
    • Przez Seler
      Glycine Airpilot Dual Time GL0363. Mechanizm kwarcowy, kupiony od dystrybutora Glycine z Holandii. Maj 2022. Stan 8+/10, minimalne ślady użytkowania na bransolecie. Pełen zestaw z pudełkiem i papierami. Dodatkowo wysokiej jakości pasek NATO od BluShark. 1400zł.
       
      Wysyłka w cenie.
       
      Zapraszam.
       










       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez piteks
      Witam serdecznie,
      Mam do sprzedania zegarek Tissot T-Touch Connect Solar. Jest na gwarancji (dowód zakupu z 30.09.2021 - paragon z Kruka). W pełni sprawny. Na jednym ładowaniu przy normalnym użytkowaniu, spokojnie działa ok. pół roku. Koperta tytanowa z widocznymi na zdjęciach skazami w wyniku codziennego noszenia (8/10). Cena 2500 zł do negocjacji. Najchętniej odbiór osobisty. Mogę też wysłać zegarek, po wcześniejszym omówieniu dostawy.
      Szczegóły na temat samego zegarka na stronie Tissot https://www.tissotwatches.com/pl-pl/landing/page/ttouch







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.