Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LGP

Tissot Luxury Automatic

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie, parametry Tissot ma bezporownania z innymi markami. Jest tylko jeden szkopuł, to jest marka jak mercedes w branży motoryzacyjnej, idziesz do sklepu i kupujesz. Zatem, każdy baran co ma kasę może go mieć. Inaczej jest z niszowymi czasomierzami, na które czasem trzeba czekać i po parę miesięcy - koszt ich jest nieco większy, ale zakupują je jedynie zegarkomaniaki :]

może masz rację z tymi baranami, a czy jest baranem ten kto zamiast kupić orisa za 2,2 k na sw200, kupuje eternę za 6k na tym samym mechaniźmie? przyhamuj warszawiaku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz rację z tymi baranami, a czy jest baranem ten kto zamiast kupić orisa za 2,2 k na sw200, kupuje eternę za 6k na tym samym mechaniźmie? przyhamuj warszawiaku !!!

 

Szanowny Panie Kolego, troszkę mnie obraziłeś - warszawiakiem to ja nie jestem i nie chcę być, więc... ostrożnie:]

 

Ponadto to właśnie takich Ludzi co kupują "z głową" nazywam Zegarkomaniakami - czytaj proszę ze zrozumieniem i nie obrażaj niesłusznie innych Forumowiczów!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Kolego, troszkę mnie obraziłeś - warszawiakiem to ja nie jestem i nie chcę być, więc... ostrożnie:]

Popłynąłeś Kamil.. Wybacz ale skoro "pomieszkujesz" w tym mieście i dzięki niemu zarabiasz, tak Warszawie jak i innym użytkownikom należy się szacunek.

Sam nie jestem rodowitym Warszawiakiem ale szanuję innych ludzi, oraz to miasto.

czytaj proszę ze zrozumieniem i nie obrażaj niesłusznie innych Forumowiczów!

To już lekka hipokryzja.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Jeżeli chodzi o temat Tissot mam nadzieję że prędzej czy później stanę się posiadaczem Automatu tej marki. Zaciekawiła mnie dokładność jak ktoś pisał ok +3 sek na dobę :) no i cena w miarę przystępna,,,, Można już nabyć za ok 1.6k zł i tu pojawia się moje pytanie czy zegarek A jest słabszy od zegarka B? Tzn jak duża może być różnica?

Bo zapewne jest skoro jest 1k zł wartościowo droższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... jeśli ktoś mieszka w Wawie to nie znaczy od razu że tu pracuje ;) Szacunek faktycznie należy się wszystkim, więc... nie bardzo czaję czego się czepiasz ;):] hipokryzja - hihi, coś nie tak zrozumiałeś :]

 

a przechodząc do meritum to... m.in. ten droższy: http://www.swiss.com.pl/pl/produkt/16688 ma lepsze parametry. Z tego co pamiętam to w środku wszędzie siedzi ten sam mechanizm :) Wizualnie jednak lepiej podoba mi się ten model http://www.swiss.com.pl/pl/produkt/4493, niemniej jednak to Twój wybór będzie :] poszukaj w necie niektórzy sprzedawcy mają je w lepszych cenach :]

 

POZDRAWIAM


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek B ma nowy mechanizm z rezerwą chodu 80h ETAC07.111 i jest ładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie na teraz :) na razie użytkuję pr50 chrono (kwarc) i mudman.

Tomek123er, właśnie o to mi chodziło dziękuje. Na razie czytam patrzę... zegarek najwcześniej na święta ;/

Najpierw chyba jednak damski przyszłej żonie. Ale to odrębna historia :)

Dziękuje i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Bardzo ładny. Na biały, z bransoletą i COSC-em bym się skusił :)

A ja poczekam,aż ten nowy mechanizm z częściami "niemetalowymi" trochę pochodzi.Tissot już miał zmodyfikowany mechanizm z częściami plastikowymi.Nie sprawdził się.Przy awarii cały mechanizm był do wymiany-koszt ok 1000 zł.Ten z 80 godz rezerwą wygląda sympatycznie,ale czas zweryfikuje jego prawdziwą wartość.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo zachwaliłem ten zegarek. Najprawdopodobniej będę go reklamować. No chyba, że to normalne, że po niecałych 3 miesiącach użytkowania zegarek spieszy się coraz bardziej. Wczoraj w okolicach południa nastawiałem go, a dziś o 8 rano spieszy się już o 13 sekund. Czy taka niedokładność jest dopuszczalna?

 

Pozatym podczas ruszania zegarkiem kręci się to wahadełko do nakręcania sprężyny i na początku ono było słyszalne, ale nic poza nim. Teraz jak ruszam zegarkiem to raz na jakiś czas słyszę taki sam dźwięk (cyk) jak przy nakręcaniu tego zegarka. Nie wiem czy to dźwięk sprężyny, nie znam się na tym. W każdym bądź razie wydaje mi się, że tego "cyk" wcześniej nie było słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne... zazwyczaj z Tissotami nie ma problemów. Uważa się je za bezawaryjne...

 

PS. Sprawdź może te spieszenie się jeszcze raz - może to chwilowe;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi plastik z nowego mechanizmu heh

 

A tak poważnie to potestuj go jeszcze trochę, odchyłka aż tak znowu nie poraża - zegarek nowy to się może ustabilizuje jeszcze. Co do bezawaryjności czy to Tissot czy inna firma bez różnicy gdy wewnątrz siedzą te same ETY (w tym przypadku nowy twór Powermatic).

 

W razie czego masz gwarancje także nie ma się czego obawiać - reklamuj w sklepie (nie w serwisie) z tytułu niezgodności towaru z umową tak jest dla Ciebie jako konsumenta korzystniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, dam mu jeszcze z tydzień. Jak nic się nie zmieni na korzyść to przejadę się do sklepu. Rozumiem, że 13 sekund po 20 godzinach chodu to wartość nie do przyjęcia, prawda? Niecałe 3 miesiące temu miałem 4s na dobę, więc byłem bardziej niż zadowolony.

 

A ten specyficzny "cyk" jakby od sprężyny przy ruchu zegarkiem to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wartość 13 sekund na 20 godzin to wartość jak najbardziej w normie. Nie pamiętam dokładnie ale chyba 20-30 sekund to tolerancji podstawowych mechanizmów ETA, nie wiem jak to się ma do nowego Powermatica.

 

Jeśłi zareklamujesz to podejrzewam, że Ci go po prostu gratis wyregulują.

 

Co do charakterystycznego "cyk" się nie wypowiem bo nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowa eta 2824 (standard) ma średnią odchyłkę +/-12s z maksymalna dobową odchyłką +/- 30s,

ale czy powermatic nie ma czasem cosc? wtedy rygory są znacznie wyższe coś -4/+6s/ dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model z Powermatic jest chyba w wersji z COSC w cenie około 3300 zł i bez COSC za około 2200 zł. Pisze z pamięci więc do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 530,00 zł - bez COSC

3 260,00 zł - z COSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten "cyk" może Ci się jedynie wydawać, ale... jak już coś to warto i o tym wspomnieć ;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęła kolejna doba, teraz zamiast 13 sekund jest 25 sekund, czyli przybyło 12 sekund spieszenia po kolejnej dobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęła kolejna doba, teraz zamiast 13 sekund jest 25 sekund, czyli przybyło 12 sekund spieszenia po kolejnej dobie.

 

no to faktycznie odlocik :( hm... zatem wybierz się do sklepu złożyć reklamację...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie do końca rozumiem. Ktoś tam powyżej napisał, że 12 sekund na dobę to standard. Pierwsza doba to było 13 sekund spieszenia. Kolejna 12 sekund, co w sumie dało 25 sekund. Jeśli to faktycznie jest jakiś odchył od normy to maksymalnie w poniedziałek wybiorę się do sklepu.

 

Swoją drogą ten zegarek kupowałem nie tylko ze względu na ciekawy wygląd, ale też mechanizm, który był reklamowany jako naprawdę dokładny. Sprzedawca (sieć Swiss) mnie też zapewniał, że w środku nie ma części plastikowych, jak to było we wcześniejszych automatach Tissota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak będzie się myślało to po roku będziesz miał powiedzmy odchyłki 365dni x 12s = ponad 1 godz.

 

Mowa jest zatem o średniej odchyłce na dobę - zmierz, proponuję nie codziennie a na np. tydzień :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchyłki nie sumujemy tylko przyjmujemy jedną z danego dnia :)

 

Jeśli przez dane 24 godziny odchyłka wynosi kilkanaście sekund uważam, że z mechanizmem bez COSC wszystko jest OK, ale po regulacji zapewne uzyskamy wynik do kilku sekund na dobę.

 

Co do braku plastikowych części to właśnie w tym mechanizmie chyba takowe się znajdują w przeciwieństwie do standardowej ETY 2824 z poprzednich Tissotów jednak tam nie było rezerwy 80 godzin.

 

Co do mierzenia przez tydzień po tym czasie podziel wynik przez 7 aby wiedzieć ile średnio jest na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma COSC to +12/13 na dobe nie kwalifikuje sie jako regulacja w ramach gwarancji. Misci sie to w tolerancji odchylki dla tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co spowodowalo przyspieszenie z paru sekund na parenascie.

Czy zegarek zostal narazony na jakies silne pole magnetyczne, a moze wstrzas? Moze jest inaczej uzytkowany niz wczesniej (dluzej na rece/odkladany na noc w innej pozycji).

 

Gdzie jest info na temat plastykowych czesci w nowym 80-godzinowym werku ety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System użytkowania jest dokładnie taki sam. O polu magnetycznym nie ma mowy, ułożenie jest dokładnie takie samo. Nie biegam w nim, po prostu chodzę. Uderzenia nie było nawet najmniejszego. Dlatego też właśnie zacząłem się zastanawiać co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w takim razie od czego takie zachowanie zegarka moze zalezec.

Z doswiadczenia zegarki na ecie 2824 zwykle zwalniaja docierajac sie przez pierwsze 2-4 tygodnie. A po czasie dotarcia zwykle zachowuja stala odchylke (+-2s/d) przez dlugi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez budafok
      Dzień dobry, tak jak w tytule - zastanawiam się nad zakupem nowego EDC (jestem na etapie prób racjonalizowania sobie takiej decyzji w głowie). Budżet to do 1500 złotych - z mojej perspektywy naprawdę niemało, ale też nie muszę sobie odmawiać jedzenia aby tyle wydać, toteż nie chcę "zainwestować" takiej sumy w zły sposób. Przymierzałem w salonie Seiko presage cocktail i... pasował. Po prostu. Na styk, bo mój nadgarstek ma 16cm obwodu, ale po prostu pasował, co dało mi nadzieję że nie muszę koniecznie poruszać się wśród używanych modeli vintage poniżej 36mm jak do tej pory. Z różnymi zniżkami i promocjami mniej więcej zmieściłby się w budżecie. Zegarek należy raczej do popularnych więc domyślam się że z odsprzedażą używanego, tudzież serwisem nie powinno być kłopotów. Z drugiej strony, jestem w stanie kupić w podobnych pieniądzach Tissota Luxury z amerykańskiego sklepu na J (oczywiście liczę razem z prepaid taxes oraz po kuponach rabatowych i przewalutowaniu revolutem). Zegarek na zdjęciach mi się podoba, z tym że nie bardzo występuje stacjonarnie do przymierzenia w Polsce, ogólnie nie jest to raczej najpopularniejszy ich model (na tle PRX czy gentlemana) a każda strona inaczej podaje jego wymiary zewnętrzne, ponadto konsekwentnie ignorują parametr L2L (podobnie zresztą ma się to z tym Seiko). Mierząc w tym salonie chociażby Certinę DS-1 czy Tissota Chemin des Tourelles stwierdziłem że to stanowczo za duże dla mnie patelnie, boję się że z tym by było podobnie, a praktycznie odpada możliwość zwrotu za ocean. Wiem tyle, że Seiko ma szkło mineralne a Tissot ma szafirowe, czyli w teorii wygrywa na tym polu (nic dziwnego skoro w Polsce kosztuje dwa razy więcej niż Seiko), oba mają WR50, tarczę 41mm i są automatami na bransolecie. Martwi mnie natomiast mechanizm Powermatic 80, jak to po kilku latach od premiery wygląda z jego żywotnością, naczytałem się starych wpisów na tym forum że jest plastikowy, nienaprawialny i ogólnie omijać szerokim łukiem (może stąd ta cena na zachodzie? ale w takim razie skąd ta cena w Polsce?) - o mechanizmie 4r35 zaś ludzie piszą głównie w superlatywach, choć bardziej jako o wole roboczym. Nasuwają mi się zatem pytania: w którym przypadku za taką sumę rzeczywiście dostałbym więcej zegarka w zegarku (bo podobają mi się oba, ale dwóch nie potrzebuję  )? Czy da się kładąc je obok siebie na stole orzec tak po prostu: ten jest lepszy, ten jest gorszy? Jak wyglądają zakupy na Joma krok po kroku, czy warto, jak wygląda zawartość paczki w stosunku do kupna w Polskim sklepie? Jak wygląda ten Tissot w kwestii realnych wymiarów? - tu proszę forumowiczów posiadających takowy model o udostępnienie zdjęć z linijką  oraz dotyczące obu przypadków: czy w ogóle warto za takie pieniądze je rozważać, czy lepiej dla studenta wydać to na alkohol  ? Czy polubiłyby się z paskiem w przypadku okazjonalnego użycia ich do garnituru? Jak bardzo ten Tissot jest Szwajcarem a to Seiko Japończykiem (gdzie są tak naprawdę produkowane i montowane)? Uprzedzając, nie szukam porad w stylu "dołóż 5 tysięcy i kup starą złotą omegę, akurat mam na bazarku" ani "dla studenta najlepszy to kwarc casio za 100 złotych" - interesują mnie informacje tylko o modelach wymienionych wyżej, konkretnie referencje T086.407.22.067.00 i SRPE15J1, dodatkowo zachęcam ich użytkowników do podzielenia się feedbackiem z noszenia i przemyśleniami tutaj. Czy któryś kupię, tego jeszcze nie wiem, może nawet skończę z seagullem z peppera  . Z innych marek w podobnej cenie uważam że citizeny i orienty są gorzej wykonane (materiały koperty i bransolety, wygląd tarczy) i to po prostu czułem w rękach, a zegarki przebijające dla mnie wyglądem te z tego wątku to już zupełnie inna liga finansowo - i nie jest to w żadnym wypadku moja liga.
    • Przez Seler
      Glycine Airpilot Dual Time GL0363. Mechanizm kwarcowy, kupiony od dystrybutora Glycine z Holandii. Maj 2022. Stan 8+/10, minimalne ślady użytkowania na bransolecie. Pełen zestaw z pudełkiem i papierami. Dodatkowo wysokiej jakości pasek NATO od BluShark. 1400zł.
       
      Wysyłka w cenie.
       
      Zapraszam.
       










       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez piteks
      Witam serdecznie,
      Mam do sprzedania zegarek Tissot T-Touch Connect Solar. Jest na gwarancji (dowód zakupu z 30.09.2021 - paragon z Kruka). W pełni sprawny. Na jednym ładowaniu przy normalnym użytkowaniu, spokojnie działa ok. pół roku. Koperta tytanowa z widocznymi na zdjęciach skazami w wyniku codziennego noszenia (8/10). Cena 2500 zł do negocjacji. Najchętniej odbiór osobisty. Mogę też wysłać zegarek, po wcześniejszym omówieniu dostawy.
      Szczegóły na temat samego zegarka na stronie Tissot https://www.tissotwatches.com/pl-pl/landing/page/ttouch







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.