Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
LGP

Tissot Luxury Automatic

Recommended Posts

Wiem, że dla większości Tissot nie jest marką, którą warto sobie zawracać głowę, ale jeden model mi się spodobał. Szukałem w internecie (na tym forum również) informacji na temat zegarków Tissot'a z nowej serii, ale nic ciekawego nie odnalazłem. Zdjęcia są katalogowe, opisy również. Niemniej jednak nabyłem ten model i nie piszę by się chwalić (zresztą dla 99% osób stąd nie ma czym) tylko poinformować, że jeśli ktoś chciałby normalne (a nie katalogowe) zdjęcia mojego modelu to proszę dać znać. Wówczas zrobię je i wstawię tu na forum. Chodzi konkretnie o model T086.407.16.051.00, czyli ciemna tarcza, czarny skórzany pasek, bez chronometra. Jestem laikiem, ale w miarę możliwości mogę sprawdzić takie rzeczy jak dokładność (spieszenie się) czy system Powermatic 80, który w teorii umożliwia działanie zegarka do 80 godzin. Jak to jest w praktyce to nie wiem, gdyż zegarek mam w sumie dopiero kilka godzin.

Kto tak powiedzial ze nie warto sobie zawracac glowy :P warto, a juz na pewno modelami automatycznymi. Nie da sie chyba kupic nigdzie tak tanio zegarka z automatyczna ETA w srodku o tak dobrym wykonaniu. Tissot i obok niego Certina kroluja w produkcji dobrych i tanich automatow Swiss Made. Twoj ma przyzwoite wykonanie, troche prestizu, no i jest to IMO ladny zegarek!. Nie masz sie czego wstydzic, dawaj fotki :)!

Edited by mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

mat_k, przeczytałem na tym forum wiele prześmiewczych postów odnośnie Tissota, ale nie tylko. Wrzucam 4 fotki. Przepraszam za jakość, robione telefonem, a oświetlenie naturalne też o tej porze nie pomaga ;)

post-59457-0-12998600-1360856306_thumb.jpg

post-59457-0-83915300-1360856311_thumb.jpg

post-59457-0-91684000-1360856318_thumb.jpg

post-59457-0-96078000-1360856329_thumb.jpg

Reeeewelacja.

Ile zaplaciles?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Jego oficjalna cena to 2530 zł. W internecie możesz go kupić od oficjalnych dealerów za 2226 zł.

Po pierwszej dobie spieszy się 4s. Na nadgarstku był w sumie może z godzinę. Nie wiem jak to będzie za tydzień, miesiąc czy rok. Czy automaty tracą swoją dokładność wraz z wiekiem? Jeśli tak to jakiego spadku dokładności się spodziewać? Czy dokładność jest większa przy regularnym noszeniu na nadgarstku? Przyznam, że jeśli zostanie 4s na dobę to będę bardzo szczęśliwy.

Nie, automaty wlasnie z wiekiem chodza dokladniej :P tzn, nie do konca tak jest ale po kilku regulacjach lapia tempo i chodza dokladniej. Ale Ale! przeciez 4 s to standard dla automatow! (zazwyczaj nawet do +/- 12 s jesli chodzi o szfajcary) Moj sie spieszy 3 s., nie przejmuj sie, jest ok :) Czy przy noszeniu jest wieksza dokladnosc? raczej mniejsza (wstrzasy itp). Dbaj bardziej o to by nie stawal zbyt czesto jak go nie nosisz. Mozesz zainwestowac w rotomat.

Edited by mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Jak to nowy zegarek ,poczekaj az sie "rozchodzi' ;) [smar]

Co do dokładnosci chodu bedzie rozna

-narazenie na wstrzasy

-temperatura otoczenia

-pozycja w stanie "spoczynku"

-rezerwa chodu etc.....

wazne by był na chodzie-jesli to zegarek codzienny to no problem,jesli uzywany "od czasu do czasu" ;) -jak wspomnial kolega powyzej warto kupic rotomat

Pozdrawiam, Marek

taaa, mnie się Tissot'y generalnie podobają. Mam do nich sentyment - od nich zacząłem swoją przygodę z automatami made by SWISS :] Ten model akurat jest taaaki sobie - jakos drażni mnie ta obwódka na tarczy w tej najnowszej linii zegarków tej marki. Ale generalnie jest OK. Dobry start Kolego w świat zegarków, już widzę jak będziesz chciał nabyć coś innego za jakiś czas:] A tymczasem Tissot niech cyka...

Czas zmienia perspektywę

Z tymi prześmiewczymi postami odnośnie Tissotów, to nie przesadzaj. Widocznie nigdy nie czytałeś prześmiewczych postów na temat np Rolexów :lol:

W/g mnie Tissot ma na forum dobrą opinię, nawet ma własny stały temat dla miłośników...

Jestem laikiem, ale w miarę możliwości mogę sprawdzić takie rzeczy jak dokładność (spieszenie się) czy system Powermatic 80, który w teorii umożliwia działanie zegarka do 80 godzin. Jak to jest w praktyce to nie wiem, gdyż zegarek mam w sumie dopiero kilka godzin.

Powermatic 80 to jest najnowszy mechanizm Ety. Jesteś prawdopodobnie pierwszym właścicielem zegarka z tym mechanizmem na forum. Wyszedł dosłownie przed chwilą. Dlatego go nie znamy.

Wygląda na to, że jest na bazie 2824, ale ma mocno przebudowany zespół balansu, wychwytu i regulacji, no i oczywiście zespół beczki i głównej sprężyny (stąd długa rezerwa chodu).

Powinien być bardzo dokładny.. Zgodnie z normami COSC, który to certyfikat posiada, powinien utrzymywać dokładność chodu w widełkach -4/+6 sek na dobę, przez wiele, wiele lat

80 godzin rezerwy chodu, to rewelacja dla zegarka w tak niskiej cenie. Oznacza to że jak odłożysz w pełni nakręcony zegarek na półkę w czwartek późnym wieczorem, to w poniedziałek rano jeszcze będzie chodził. Rewelka :)

.

Edited by Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

2150,50, czyli z 15% zniżką, ale kupowałem 2 zegarki (jeszcze Certina DS Podium Lady dla dziewczyny).

Bardzo fajny zegarek, tarza, wskazówki, indeksy wszystko wygląda naprawdę fajnie, minus za wafel na boku koperty, zupełnie nie pasuje do prostoty tarczy.

Ogólnie nosiłbym ;)

Nowy mechanizm nosi symbol C07.111 i jest przedpremierą Baselworld 2013. Jest ewolucją ETA 2824. ETA wprowadziła do tego kalibru kilka ciekawych usprawnień. Aby móc uzyskać imponującą autonomię 80 godzin, musieli zaoszczędzić energię którą uzyskano przez zmniejszenie częstotliwości pracy z 4Hz do 3 Hz, zastosowali w elementach wychwytu materiał syntetyczny podobny do krzemu celem zmniejszenia tarcia i marnując przy tym mniej energii oraz zmniejszono średnicę rdzenia bębna co pozwoliło wydłużyć sprężynę naciągu.

Dodając do tego certyfikat COSC i cenę w okolicy 4kzł to może się okazać że Tissot zamiesza nieco na rynku. W tej cenie, takich właściwościach technicznych i użytkowych to może być HIT!. Jak widać da się tanio i dobrze! (choć to tak naprawdę czas dopiero pokaże - zapowiada się niemniej super)

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

TeJot, oficjalna cena wersji z certyfikatem COSC to 3260,00 zł, co powoduje, że przy 12% rabatu (sklepy internetowe) zegarek można nabyć za 2868,00 zł, więc to nieco niżej niż okolice 4k zł :)

TeJot, oficjalna cena wersji z certyfikatem COSC to 3260,00 zł, co powoduje, że przy 12% rabatu (sklepy internetowe) zegarek można nabyć za 2868,00 zł, więc to nieco niżej niż okolice 4k zł :)

Odniosłem się do wersji na bransolecie, na pasku faktycznie cena jak podałeś. Tym bardziej uważam, że to świetna oferta i jak na razie bezkonkurencyjna :)

pozdrowienia, Tomasz

Bardzo ciekawie wygladajacy zegarek od strony technicznej jak i estetycznej.

Pozwole sobie wkleic pare zdjec znalezionych w necie.8394114716_9b503046b3_h.jpg

8381209281_2721fca659_h.jpg

faktycznie, parametry Tissot ma bezporownania z innymi markami. Jest tylko jeden szkopuł, to jest marka jak mercedes w branży motoryzacyjnej, idziesz do sklepu i kupujesz. Zatem, każdy baran co ma kasę może go mieć. Inaczej jest z niszowymi czasomierzami, na które czasem trzeba czekać i po parę miesięcy - koszt ich jest nieco większy, ale zakupują je jedynie zegarkomaniaki :]

Czas zmienia perspektywę

Umknęło mi w tym wszystkim pogratulowanie zegarka - a więc winszuję serdecznie, jest na prawdę świetny o niespotykanych parametrach w swojej klasie!

faktycznie, parametry Tissot ma bezporownania z innymi markami. Jest tylko jeden szkopuł, to jest marka jak mercedes w branży motoryzacyjnej, idziesz do sklepu i kupujesz. Zatem, każdy baran co ma kasę może go mieć.

Szanujmy się proszę wzajemnie oraz innych i nie wyzywajmy od baranów, bez względu na status majątkowy. W klubie entuzjastów sztuki jaką jest zegarmistrzostwo to zdecydowanie nie przystoi.

pozdrowienia, Tomasz

Szanujmy się proszę wzajemnie oraz innych i nie wyzywajmy od baranów, bez względu na status majątkowy. W klubie entuzjastów sztuki jaką jest zegarmistrzostwo to zdecydowanie nie przystoi.

racja, troszkę może i mnie poniosło - ale... tutaj nikt taaaki nie jest :]

Czas zmienia perspektywę

Bardzo ładny. Na biały, z bransoletą i COSC-em bym się skusił :)

EWOLUCJA:

TeJot, dzięki.

mat_k, on niestety nie jest biały, a srebrny. Przymierzałem tę jasną wersję i jakoś bardziej mi podeszła ta ciemna, choć do tej pory byłem przeciwny ciemnym tarczom.

Tissota do Mercedas bym rowniez nie przyrownal, co najwyzej jakas Toyota.

ORIS Depth Gauge Chronograph ll ORIS Pro Diver Chronograph || TISSOT T-Lord || Vostok Europe Lunokhod 2 || G-SHOCK GW-A1100-1AER || U-BOAT Flightdeck 6117

Trochę odkopie temat.

Po pierwsze gratuluje bardzo ciekawego nabytku - szczególnie mechanizm z tak długą rezerwą robi wrażenie :)

Jako, że bardzo prawdopodobne, że w niedługim czasie stanę się posiadaczem Tissota Powermatic jak Ci się obecnie sprawuje - trzyma rezerwę chodu i dokładność ?