Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
deco

Pierre Ricaud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie czy ktoś miał kiedyś do czynienia z zegarkami Pierre Ricaud. Mam zamiar kupić taki jeden a wogóle się na tym nie znam. Co to jest za firma czy to są dobre czasomierze? Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki kwarcowe, raczej firmy nijakiej. Niewiele można o nich znaleźć w necie. Po tym co znalazłem są tanie. Nazwa firmy to chyba jednak tylko chwyt marketingowy, żeby lepiej brzmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Amateur

troche odświerzam temat ale to nic. Ja mam zegarek tej marki i nie nażekam. Dałem 300 zł, ładnie i estetycznie wykonany. Hmmm mam już go drugi rok i jestem zadowolony, mierzy i wskazuje czas precyzyjnie i nadal wygląda jak nówka, a nie oszczędzam go bo zwykle szybko niszczyłem zegarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek kaczor

Witam wszystkich forumowiczów :lol:

To jest moj pierwszy post i chcialbym dowiedziec sie cos na temat zegarków Pierre Ricaud.Nigdzie nie moge znalezc informacji na temat tych zegarków.Jesli ktos bedzie mial wiadmosci o tych zegarkach to prosze Go zeby sie podzielil tymi infoirmacji Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dester*

w sklepie dowiedziałem się, że to szwajcarski mechanizm składany w Niemczech, nie wiem jak to ma się do rzeczywistości :) .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sklepie dowiedziałem się, że to szwajcarski mechanizm składany w Niemczech

A coś więcej?

 

Wydaje mi się, ze jednak w Chinach.

 

Pierre Ricaud to mało znany, a jeszcze mniej szanowany producent kosmetyków, ciuchów etc. Coś ala Versace tylko drugi koniec piramidy :lol:


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Pierre Ricaud, montuje w swoich zegarkach japońskie mechanizmy, ponoć wytwarzane przez Citizena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały odkop 8)

 

Ostatnio wysłałem dwa maile do dwóch różnych polskich sklepów internetowych sprzedających PRy z zapytaniem o ich pochodzenie, czas instnienia na rynku oraz mechanizmy. Dostałem dwie bardzo różne odpowiedzi, oto one:

 

Zegarek.net:

 

Witam,

 

 

Zegarki są produkowane w Szwajcarii w tej samej fabryce w której są produkowane zegarki Adriatica i Grovana

Odnośnie mechanizmów to na naszej stronie przy każdym zegarku jest opisany rodzaj zastosowanego mechanizmu w zegarku.

Jest to stosunkowo nowa linia zegarków ale za to produkowana w zakładach istniejących na rynku od ponad stu lat

 

Pozdrawiam Tomasz Szuba

 

Alkor-Watch:

 

Witam

 

 

Marka Pierre Ricaud istnieje juz od kilku lat. Część kolekcji produkowana jest w Niemczech, część w Chinach i Hong Kongu. Mechanizmy stosowane w tych zegarkach to Ronda Swiss Parts oraz Citizen Miyota.

 

Z poważaniem

Katarzyna Nosal

Alkor Sp. z o.o.

48-300 Nysa

ul. Słowiańska 4

 

I komu tutaj wierzyć? (mimo wszystko bardziej przemawia do mnie to co napisal Alkor-Watch) :):):):):):)


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta częsć kolekcji produkowana w Chinach to 99,99999999 % całej kolekcji. Jeden na początku produkcji na próbe poskładano w Europie :) :twisted:


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje. Ale mimo wszystko moja automatyczna PRka jest całkiem fajna :) :) :)


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem Pierre Ricauda ..... wersja kwarc - chronograf - mechanizm jest tam na 100% - CITIZEN MIYOTA OS10 - made in japan - a jako producent zegarka - tam gdzie jest niby składany - według zapewnień i informacji - szwajcarski - bliźniak Adriatica i Grovany.

 

za nowy zegarek zapłaciłem z przesyłką 199 pln - myśle że to chyba dobra cena - ma 24 m-ce gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]według zapewnień i informacji - szwajcarski - bliźniak Adriatica i Grovany.

 

Niestety, PRki mają tyle wspólnego ze Szwajcarią co "Putek Filap" z oryginalnym Patkiem :D

Za to prdukowane są w tym samym miejscu co owy Putek - czyli za Wielkim Murem (co nie znaczy że są złe - ja mam i nie narzekam):P


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werki są w większości - CITIZEN'a

 

w moim przypadku jest CITIZEN MIYOTA OS10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość konrad white

Zakupiłem PR tytanowy, szafirowe szkiełko i kwarc Citizena, z czarna tarczą. Wygląda świetnie, jest leciutki. Znajomy zegarmistrz (świetny specjalista), mówił że są to dobre zegarki do kwoty około 300zł. Potestuję to coś więcej napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówił że są to dobre zegarki do kwoty około 300zł. Potestuję to coś więcej napiszę.

 

150 za zegarek, 150 za francuskie brzmienie tego "Pierre Ricaud". Miyota to niezłe werki, ale bez przesady - Q&Q to też własność Citizena, a nikt nie próbuje wciskać ich po 300 zł.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość konrad white
150 za zegarek, 150 za francuskie brzmienie tego "Pierre Ricaud". Miyota to niezłe werki, ale bez przesady - Q&Q to też własność Citizena, a nikt nie próbuje wciskać ich po 300 zł.

 

J.

 

Przesadzone trochę. Tytanowa koperta i bransoleta oraz szafirowe szkiełko za 240 zł i mechanizm citizena to świetny wskaźnik jakość/cena. Będę bogatszy to zainwestuję w seiko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadzone trochę. Tytanowa koperta i bransoleta oraz szafirowe szkiełko za 240 zł

 

Jeśli wierzysz, jest OK...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Moim zdaniem są to bardzo ładne, dobre i tanie zegarki. Dla przykładu dwa kwarcowe klasyki z szafirową szybką za jedyne 195 zł. Dodam jeszcze, że za Atlantica lub Doxe dokładnie tej samej klasy, trzeba zapłacić około 600 zł...

post-51429-0-67972600-1355655085_thumb.jpg

post-51429-0-06715700-1355655093_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zegarki tej marki ja posiadam Pierre Ricaud P91053.1253Q, jesten bardzo z niego zadowlony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie dowiedziałem się, że to szwajcarski mechanizm składany w Niemczech, nie wiem jak to ma się do rzeczywistości smile.gif .

pozdrawiam

mi z kolej facet przy zakupie powiedział że  to zegarek z japońskim mechanizmem Minota 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odgrzewanie starego wątku. Firma Pierre Ricuad (Wymowa Pier Riko) (jak można sprawdzić), jest zarejestrowana w Szwajcarii na tym samym adresie co Adriatica (w Camorino). Co do samych zegarków, to od 11 lat jestem szczęśliwym posiadaczem jednego z nich. Za zegarek dałem 200 PLN w 2008 roku i do dzisiaj działa, a i w mojej opinii, wygląda super. Zegarek posiada tylko kilka rys na kopercie i bransolecie. Praktycznie nie ściągam go z ręki, biorę z nim prysznic itp. Baterie wymieniłem w nim około 2 razy. Nie znam się za dużo na zegarkach, wiec proszę nie brać mojej wypowiedzi zbyt poważnie, ot a komentarz zadowolonego użytkownika. Prawdą jest fakt, iż firma Pierre Ricaud nie reklamuje się za dużo, jak i również trudno cokolwiek znaleźć na jej temat.

 

IMG-20191018-212030.jpg

Edytowane przez Adam Peć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Jeszcze raz potwierdza to, że nie marka gra rolę. Niestety tu Adriatica nawet jest tak sobie poważana nie mówiąc już o takich "firmach" jak Pierre Ricaud, Bisset itd... Tak to forum już ma :)

Najważniejsze, że służy bezawaryjnie i cieszy właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panie kolego za bardzo pozytywną odpowiedź. Ja tylko dodam, że mam ogromny szacunek do starych marek zegarkowych, ale nie widzę potrzeby kupowania nowego zegarka, gdyż ten działa a ja kolekcjonerem nie jestem. Dziękuję, za informacje o firmie Bisset, o której nie słyszałem. Jak widze mają w ofercie kilka małych zegarków z prostokątną kopertą na skórzanym pasku. Taka stylistyka jest idealna na formalne spotkania typu rozmowa o prace – żeby nie szukać jakiś górnolotnych argumentów. Zegarek prostokątny jest chyba często mały, przez co nie rzuca się w oczy i łatwo chowa się pod mankietem. Ekspertem nie jestem, ale chyba mało robi się dzisiaj takich zegarków dla mężczyzn, a szkoda. Przepraszam, za dyskusję poza tematem.

Edytowane przez Adam Peć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informacje, że model, który mam to P91047.5114CH i posiada mechanizm Citizen Miyota OS10. Dzisiaj nowy zegarek tegoż modelu kosztuje około 400 PLN. Wiec chyba zrobiłem dobry interes w 2008 roku. Z tego, co widze to mechanizm OS10 montowany był w niektórych Casio (np. EF503D-1AV) i Skagenach, i naturalnie wielu innych markach.

Edytowane przez Adam Peć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakaś inna firma sprzedaje w Polsce zegarki automatyczne z dokręcaniem, stop-sekundą (NH35), wodoszczelnością na poziomie 50 metrów i szafirowym szkłem oraz dwuletnią gwarancją w niższej cenie? (690 PLN w chwili publikacji)

 

P60029.5113A

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-pierre-ricaud-automatic-sapphire-p60029-5113a   

P60029.5114A

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-pierre-ricaud-automatic-p60029-5114a

Edytowane przez jasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.