Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Many86

Dziurka w pasku - na poważnie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że wielu z Was potraktuje to jak głupi żart ale chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy.

Mianowicie : Jak dorobić sobie dziurkę w pasku skrórzanym do zegarka ( NIE IDĄC DO ZEGARMISTRZA ) za pomocą sprzętów typowo domowych. Dysponując np. igłami, szpilkami, obcęgami, cyrklami, żyletkami, spinaczami i diabli wiedzą czym jeszcze. Co tylko wpadnie w rękę. I problem opiera się na tym, jak to zrobić aby nie była to wydydrana dziura, strzępiąca się i wklęśnięta zjednej storny a wypchnięta z drugiej.

Humorystycznie to zabrzmi ale : Jak zrobić profesjonalną dziurkę w sposób amatorski ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorabiałem dziurki w pasku przy pomocy małej wkrętarki akumulatorowej i małego wiertła - niestety nie mam już tego paska, więc się nie pochwalę efektem, ale nie można było odróżnić dziurki dorabianej od "oryginalnej"... Oczywiście trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem... a jeśli to pasek skórzany to po przewierceniu paska zaimpregnować skórę "w dziurze".

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korkociągiem... :-P działa (czasami) :-)


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorabiałem dziurki w pasku przy pomocy małej wkrętarki akumulatorowej i małego wiertła - niestety nie mam już tego paska, więc się nie pochwalę efektem, ale nie można było odróżnić dziurki dorabianej od "oryginalnej"... Oczywiście trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem... a jeśli to pasek skórzany to po przewierceniu paska zaimpregnować skórę "w dziurze".

Najlepsze są ostatnie cztery wyrazy w Twojej wypowiedzi.... :D -kazdy facet to wie

Pozdrawiam ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są ostatnie cztery wyrazy w Twojej wypowiedzi.... :D -kazdy facet to wie

Pozdrawiam ;)

No nie wiem... nie wiem... :P czasem sprawy oczywiste nie są takie oczywiste :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorabiałem dziurki w pasku przy pomocy małej wkrętarki akumulatorowej i małego wiertła - niestety nie mam już tego paska, więc się nie pochwalę efektem, ale nie można było odróżnić dziurki dorabianej od "oryginalnej"... Oczywiście trzeba to robić delikatnie i z wyczuciem... a jeśli to pasek skórzany to po przewierceniu paska zaimpregnować skórę "w dziurze".

Na to bym nie wpadł, ale patent niezły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, to nie jest aż tak proste, rozumiem kolegę. To urządzenie z Lidla co prawda robi dziurkę, ale z drugiej strony - fakt, że tej niewidocznej, bo przylegającej do ręki - już nie jest tak ciekawie. Jakimś rozwiązaniem są wybijaki, które można kupić np. w Castoramie czy pewnie każdym innym sklepie tego typu.

Gdybym miał to jednak zrobić domowym sposobem, to posłużył bym się wiertarką/aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiertarka jest ok, sam dorabiałem dziurki na takiej stołowej i wyszło znośnie. Dziurkaczem do skóry też wychodzi zacnie, kiedyś miałem do tego dostęp, teraz już nie, ale to nie jest droga rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem odpowiedzi na to pytanie i sam wymysliłem dosyć dobrą więc się podzielę. Zrobiłem dziurkę dużą igłą na następnei małym wiertełkiem ręcznie wywierciłem otwór. Wynik bardzo dobry. Od wierzchu nie do odróżnienia od oryginału. Od wewnątrz gdzie pasek był podszyty jasna cienką skórą ta nieco się odkleiła, a otwor jest mniejszy. Niemniej wynik na 4+.

Edytowane przez jar_007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu przyznaję sobie złotą łopatę?

Stałem ostatnio przed podobnym dylematem. Zamiast powyżej proponowanych rozwiązań zdecydowałem się na zakup zestawu wybijaków do dziurek. Koszt jednego to ok. 4 zł na popularnym serwisie aukcyjnym. Kupiłem od razu kilka rozmiarów. Dorobione w ten sposób dziurki są nie do odróżnienia od oryginalnych, po obydwóch stronach paska. Efekt idealny, dokładnie taki, o jaki mi chodziło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, można wybijakami, można gorącym drutem, można igłą i wiertłem.

Wielu zegarmistrzów robi oczka używając do tego nabijarki zegarmistrzowskiej.

 

Ale nie byłbym sobą  :D gdybym nie pokazał jednego ze specjalistycznych narzędzi

 

20200521_123424.thumb.jpg.a375a20b05584c340eaed3f5e340d029.jpg

 

Mam jeszcze inne ale te może pokażę w książce (jeśli ona kiedyś powstanie ;):))

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zakupić podbne z większą ilością "wykrawaków"

 Sprawdzone pry szyciu/naprawianiu pochwy do "Kukri"

image.png.c6f02858a9a7b6a2d71308f71c44f191.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.