Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JED

Rolex GMT Master II czy Explorer II

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, do tej pory chcialem Explorer II, bo 42mm, piekna, biala tarcza i pomaranczowa wskazowka.

Gdy zobaczylem ceramiczny bezel w GMT, zwatpilem w Ex II, bo akurat w nim, bezel jest "porazkowy".

Ale GMT jest BARDZO maly, bardzo, jak na moj gust.

Wiadomo, do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic...

 

Jakie sa Wasze opinie/porady - do jutra musze sie zdecydowac (bez mozliwosci porownania obu na zywo).


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jezeli Master wydaje Ci sie bardzo bardzo maly to go nie kupuj bo niebadziesz mial komfortu z uzytkowania


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim kupiłem GMT też wydawał mi się za mały, teraz jest to jeden z moich ulubionych codziennych zegarków. Mój głos na GMT Mastera, aczkolwiek Explorer też jest fajny :) Inna rzecz, że jeżeli faktycznie wolisz większe zegarki i źle się czujesz w mniejszych, to bierz Explorera.

 

Małe porównanie :

post-27475-0-08472400-1361478480_thumb.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem, co robic...

Ale roznica w wielkosci jest dobrze widoczna na powyzszym zdjeciu...

Tyle, ze to tak zawsze jest, jak sie porownuje obok siebie - a na codzien, to chyba tego sie nie zauwaza, co Carlito?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem podobny dylemat, był nawet gdzieś temat na forum przeze mnie zakładany... Explorera przymierzałem chyba dziesiątki już razy, na żywo nie ma aż takiej różnicy pomiędzy GMT M. a Explorerem II, ale najlepiej jak w tej kwestii wypowiedzą się koledzy Irekm i chrono-craze, obydwoje mieli, bądź mają te zegarki. Ja ostatecznie nie kupiłem Explorera, bo tak jak i Tobie, mnie bardziej podoba się ceramiczny bezel :) Pozatym wolę też bransolete w GMT. Co oczywiście nie oznacza, że Explorera sobie jeszcze kiedyś nie kupię, bo to też fajny zegarek jest ;)

 

Powodzenia w wyborze, jakiego byś nie wybrał, to i tak będzie to słuszny wybór.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne.

Ja wiem, ze czego nie wybiore, to i tak bede marudzil, ze moze trzeba bylo wybrac ten drugi ;).

Tak juz mam.

Jedyne, co zawsze wiedzialem, ze chce miec i to jest to, to B Navitimer World.

 

Obejrzalem setki zdjec i pare filmikow, miedzy innymi ten z Twojego posta i juz prawie wiem, ze GMT.

Ale wystarczy, ze zobacze wieksza, biala tarcze i ORANGE HAND, i juz znow jestem rozbity...

Gdyby chociaz oba byly 42mm...

 

W GMT martwia mnie te polerowane linki w bransolecie, bo podobno rysuja sie jak cholera, a ja nosze tylko krotkie rekawy...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JED ty marudo!

 

Powiedziałem ci jakie jest rozwiązanie kup GMT Mastera i jak bedzię za mały to Paulina go będzie nosić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co polerowane na wysoki połysk się rysuje, niemniej jednak np. mój GMT wciąż wyglada jak nowy i nie uświadczysz na nim rysek :) Inna rzecz, drobne ryski, te koszulowe, możesz zawsze spolerować, nie ma z tym większych problemów.

 

Moja rada, to idź jeszcze raz do salonu, poproś o kawę, te dwa interesujące Cię zegarki, i spędź z nimi trochę czasu, bo może faktycznie się później okazać, że GMT będzie dla Ciebie za mały. Ja np. jestem kawał chłopa, nadgarstek też mam słusznych rozmiarów, i mi absolutnie nie przeszkadza 40mm. w Rolexie, wręcz przeciwnie, uważam, że jest to doskonały rozmiar. Bez dwóch zdań jest to mój najwygodniejszy zegarek.

 

ps. też tak mam, że nigdy się nie mogę zdecydować, co ostatecznie wybrać :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie pomogę ale...

za wygląd zdecydowanie GMT Master,

za wielkość Exproler


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze w Polsce chyba mozliwosc ogladniecia 2 naraz jest nie realna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsiadacie w auto, jedzie za granice na przymiarke i po problemie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co polerowane na wysoki połysk się rysuje, niemniej jednak np. mój GMT wciąż wyglada jak nowy i nie uświadczysz na nim rysek :) Inna rzecz, drobne ryski, te koszulowe, możesz zawsze spolerować, nie ma z tym większych problemów.

 

Jak dla mnie to nie jest realne, żeby nosić zegarek z polerowanymi ogniwami i nie złapać mikrorysek. Chociażby od samej koszuli. Nie uniknie się tego.

 

JED, nie zastanawiaj się, z tej dwójki tylko GMT Master :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki GMT.

 

Ja wiem, ze czego nie wybiore, to i tak bede marudzil, ze moze trzeba bylo wybrac ten drugi ;).

W tej sytuacji może warto rozważyć coś trzeciego ;)

Zrobiłbym tak jak radzi Michał, wyjazd za granicę (albo przy okazji jakiegoś pobytu), przymiarka kilku modeli (nie tylko tych dwóch) i wtedy dopiero wybór. Możesz być pozytywnie zaskoczony właśnie tym trzecim. Albo utwierdzisz się w przekonaniu, że jeden z tych dwóch to jest to.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak dla mnie to nie jest realne, żeby nosić zegarek z polerowanymi ogniwami i nie złapać mikrorysek. Chociażby od samej koszuli. Nie uniknie się tego.

 

Piszesz do tego, że nie wierzysz, że mój GMT nie posiada rysek, czy ogólnie? Bo nie wiem, czy mam robić zdjecia, czy nie :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, ok :D

 

Zgadzam się, prędzej czy pózniej drobne ryski są niestety nieuniknione.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie uda, żeby bez wyjazdu z kraju w Gdańsku pojawiły się oba naraz ;)

 

trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki GMT.

 

 

W tej sytuacji może warto rozważyć coś trzeciego ;)

Zrobiłbym tak jak radzi Michał, wyjazd za granicę (albo przy okazji jakiegoś pobytu), przymiarka kilku modeli (nie tylko tych dwóch) i wtedy dopiero wybór. Możesz być pozytywnie zaskoczony właśnie tym trzecim. Albo utwierdzisz się w przekonaniu, że jeden z tych dwóch to jest to.

Bylem w butiku Rolexa w Nowym Jorku i mierzylem wszystko.

Watpliwosci i wrazenia sa w 1-szym poscie ;)

 

chyba sie uda, żeby bez wyjazdu z kraju w Gdańsku pojawiły się oba naraz ;)

 

trzymam kciuki!

Mieli zadzwonic 12-15 - -0ale zyjemy w PL i...to ja do nich bede musial dzwonic...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze w Polsce chyba mozliwosc ogladniecia 2 naraz jest nie realna...

 

Jeden jak i drugi jeszcze dwa tygodnie temu były (nie wiem jak na dzień dzisiejszy) w Galerii Mokotów w Kruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GMT a jak Cię będzie denerwowała bransoleta to wymienisz na tą z Suba. Moim zdaniem to ciekawszy zegar mający więcej smaczków od Explorera. Rozmiar - kwestia przyzwyczajenia, po 2 tygodniach zapomnisz o wątpliwościach które masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GMT Mastera, świetny zegar. Explorer szybko Ci się znudzi. Rozmiarem się nie przejmuj, bo po kilku godzinach noszenia zapomnisz o wątpliwościach. W razie czego GMT Mastera szybciej sprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeden jak i drugi jeszcze dwa tygodnie temu były (nie wiem jak na dzień dzisiejszy) w Galerii Mokotów w Kruku.

GMT jest 1 w PL, w Poznaniu, zarezerwowany pod klienta.

Bierz GMT a jak Cię będzie denerwowała bransoleta to wymienisz na tą z Suba. Moim zdaniem to ciekawszy zegar mający więcej smaczków od Explorera. Rozmiar - kwestia przyzwyczajenia, po 2 tygodniach zapomnisz o wątpliwościach które masz teraz.

Tak, zgadzam sie, ze ma wicej smaczkow i jest bardziej, hmmm, stylowy.

Bierz GMT Mastera, świetny zegar. Explorer szybko Ci się znudzi. Rozmiarem się nie przejmuj, bo po kilku godzinach noszenia zapomnisz o wątpliwościach. W razie czego GMT Mastera szybciej sprzedasz.

Wlasnie zaczynam sie sklaniac ku pierwotnej milosci - Explorer II - w nim nie odpowiada mi tylko bezel.

 

Jak Kruk da, to moze w czwartek zobacze oba - chyba ze ten z Poznania zostanie sprzedany...

Tak wlasnie wyglada dostepnosc modeli w PL - zenada.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie bierzesz pod uwagę Suba? Ma coś z tej surowości która mniemam podoba się Tobie w EX2 i jest bardziej stonowany od GMT. Chyba, że dużo podróżujesz to wówczas wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Tak wlasnie wyglada dostepnosc modeli w PL - zenada.

 

Nie tylko w Polsce a całej Europie.

Ja na swojego suba czekałem 2,5 miesiąca a był kupowany w Szwajcarii.

Rolex ma klientów z Europy głęboko w du...... wszystko pchają do Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-3 widze ze piszesz w czasie przeszlym wiec pochwal sie Kolego! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.