Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mat_k

Miyota 8215 vs. Seiko 4R36

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem forumowicze!

 

W maju planuje zakup Invicty Pro Diver 8926 w automacie. Ot taki niedrogi diverek na lato. Ostatnio dowiedziałem się że spotkać można dwie wersje mechanizmu w tym zegarku: Miyota 8215 oraz Seiko 4R36. Pytania więc mam takie:

 

- czy mechanizm od Seiko (pozatym że ładniej wygląda) jest w waszym odczuciu lepszy od 8215?

- jakieś techniczne różnice na plus dla któregoś?

- co wy byście wzieli?

 

Pogladowo:

 

00494.jpg VS. Miyota8215.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładałem podobny temat

http://zegarkiclub.p...__hl__mocowanie

może specjalista z mojego tematu Ci coś podpowie

ja nigdy Citizena nie miałem

ale 4r36 trafił mi się fenomenalny pod względem dokładności, ma stop i dokręcanie w przeciwieństwie do 4r15, który był beznadziejny nie miał nic i nawet czasu nie trzymał - zresztą już umarł więc to też o czymś świadczy...

a nawet bez odpowiedzi w tym temacie brałbym Seiko mimo, że przedział cenowy tych mechanizmów jest pewnie podobny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice widać na pierwszy rzut oka: 24 kamienie Seiko vs. 21 Miyota. 4R36 to relatywnie nowy mechanizm, ma stopsekundę i dokręcanie, Miyota nie ma.

Ja bym brał Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Tez mi sie wydaje ze Seikaczowy jest lepszy pod wieloma wzgledami. Cena z tym albo z tym chyba ta sama jesli chodzi o ta Invicte. Aleee... np. na Amazon.com sprzedawcy nie pisza z jakim mechanizmem sprzedaja, wiec jest problem :/


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.